گل همیشه بهار

آموزش تکثیر گل همیشه بهار | بهترین زمان کاشت گل همیشه بهار

زمان مطالعه : 3 دقیقه

گل همیشه بهار جز گیاهان محبوب برای کاشتن در فضای سبز میباشد. علاوه بر ظاهر زیبا و چشم نوازی که دارد، دارای خواص زیادی به خصوص برای خانم ها هستند. از قسمت خواص گل همیشه بهار برای خانم ها میتوانید به طور کامل با خواص معجزه اسای این گیاه آشنا شوید.

در ادامه در مورد روش  تکثیر گل همیشه بهار توضیح خواهیم داد تا بتوانید این گیاه را به سادگی تکثیر و پرورش دهید.

روش تکثیر گل همیشه بهار

ساده ترین و رایج ترین روش تکثیر این گیاه، کاشت بذر است. معمولا همه مردم آن را به این روش کشت و تکثیر می  کنند.

زمان کاشت بذر می تواند بسته به شرایط آب و هوایی تغییر کند. به طور مثال در مناطقی که زمستان بسیار سردی دارند، می توان بعد از تمام شدن سرمای زمستان و رفع یخ بندان نسبت به کاشت بذر این گیاه اقدام کرد. همچنین شما می توانید حدود یک ماه قبل از رسیدن تابستان یا اوایل بهار در محیطی گرم مانند اتاق ها و گل خانه ها بذر های آن را بکارید تا بهتر رشد کنند. زمان گلدهی گل همیشه بهار تابستان است. شکوفایی گل های همیشه بهار در تابستان شما را شگفت زده میکند.

ابتدا باید خاک مناسب را برای گیاه فراهم کنید. مناسب ترین خاک برای کاشت بذر ها مخلوط خاک‌برگ الک شده و شن است. بذر ها برای اینکه جوانه بزنند، باید در دمای مناسب قرار بگیرند. این دما می تواند بین 15 تا 20 درجه سانتی گراد باشد.

همچنین باید عمق کاشت بذر حدود 0/6 سانتی متر باشد. بذر ها در طول 5 تا 15 روز جوانه میزنند و از زمان کاشت بذر تا گل دادن گیاه حدود 45 تا 60 روز طول می کشد. دقت داشته باشید که فاصله کاشت گیاهان بایستی حدود 45 تا 90 سانتی متر باشد.

اگر این گیاه را در اواخر تابستان و یا اوایل پاییز بکارید، بیشترین گلدهی در سال آینده روی خواهد داد. از آنجایی که گیاه همیشه بهار هر ساله بذرافشانی میکند و خود می گستراند، مکان مناسبی را برای کاشت در اختیارش قرار دهید.

گل همیشه بهار

هرس کردن :

 

گل همیشه بهار به هرس خاصی نیاز ندارد، فقط برگ های پژمرده را هر چند وقت یکبار جدا کنید تا گلدهی بهتری داشته باشد. همچنین شما میتوانید اطلاعات کاملتری در خصوص آشنایی و نگهداری این گیاه را از بخش معرفی و نحوه نگهداری گل همیشه بهار کسب نمایید.

شما می توانید نظرات و سوالات خود را در پایین این صفحه برای ما کامنت کنید. همکاران ما در اسرع وقت پاسخگو سوالات شما هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *