گل همیشه بهار

خواص گل همیشه بهار برای خانم ها

زمان مطالعه : 5 دقیقه

گل همیشه بهار بومی مدیترانه و  جنوب اروپا بوده و اسم علمی آن Calendae است ، همانطور که اسمش مشخص است تقریبا در تمام طول سال گل میدهد ،هنگام شب بسته و نیمه بسته شده و طی روز باز می شود. گل همیشه بهار در جنوب اروپا به طور فزاینده ای رشد می کند ، اما مشخص کردن خانه واقعی آن دشوار است. در فنلاند یک گل تابستانی محبوب است. گل همیشه بهار گیاهی مقاوم در برابر سرما و گرماست اما میانه خوبی با سرما دارد و در مناطق گرم عمر نسبتا کوتاهی دارد.ارتفاع آن حدود ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر است، انواع مختلفی از این گیاه وجود دارد و هر نوع آن ویژگی های خاص خود را دارد که این تفاوت ها عموما در رنگ گل ها و ارتفاع آنهاست . رایج ترین نوع همیشه بهار، رنگ زرد و نارنجی است.

این گیاه جلوه زیبایی به محیط شما میبخشد و علاوه بر ظاهر زیبایش خواص دارویی نیز دارد ، چرا که به عنوان یک داروی مهم معالجه مردم در یونان باستان ، روم و عربستان بوده است. بیشتر در درمان بیماری های پوستی استفاده میشود البته برای درمان هایی مانند زخم های جزئی ، خارش ، سوختگی ، نیش حشرات و بواسیرهم بکار میرود . کاروتن موجود در گل همیشه بهار، باعث تجدید بافت سطحی می شود و خاصیت ضد باکتریایی آن از بروز عفونت ها جلوگیری می کند. از قدرت این گل نیز، در زیبایی درمانی هم استفاده شده است و در لوسیون ها ، کرم ها و سایر مواد آرایشی بکار می رود. گیاه همیشه بهار، دارای روغنهای اساسی زیادی است و از این رو به عنوان ماده ای در عطرها هم استفاده می شود.به عنوان رنگ موی طبیعی هم استفاده می‌شود. پودر گلبرگ‌های این گل را به شامپو یا نرم کننده اضافه کنید. مصرف زیاد و دائم از آن رنگ مو را روشن می‌کند. زمان شکوفایی گل های این گیاه ، از تابستان شروع می شود و تا فصل سرما ادامه دارد. امروزه ازاین گلها هنوز هم برای اضافه کردن طعم تند به خورش ها و سالادها استفاده می شود و گفته می شود که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. گل همیشه بهار گیاهی مفید است زیرا شته ها و آفات را از گیاهان و گیاهان زینتی دور نگه می دارد.

هنگامی که فشار هوا افت می کند ، سر گل همیشه بهار به طور عادی باز نمی شود بنابراین می توان از آنها به عنوان فشارسنج هم استفاده کرد ، در چایی هم میتوان آن را بکار برد و در کل کاربردش بسیار متنوع است

 

گل همیشه بهار

 

برگ های گل همیشه بهار را می توان به صورت خشک یا تازه استفاده کرد.بهترین زمان برای برداشت آنها صبح یک روز آفتابی بعد از خشک شدن شبنم ها از آنهاست. در خصوص خشک کردن آنها دقت کنید زمانی که کاملاً باز هستند برداشت شده و باید به سرعت در سایه خشک شوند.

گیاه همیشه بهار در حال رشد به عنوان یک عامل بازدارنده حشرات عمل می کند و جمعیت کرم خاکی ها را کاهش می دهد. به علت دشواری در بدست آوردن آنها ، در عطر هایی که بویی نسبتا تند دارند استفاده می شود.گل همیشه بهار هنگام خنک شدن هوا بسته میشوند و از این رو میتوانند به عنوان وسیله ای برای پیش بینی هوا استفاده شوند.

خواص گل همیشه بهار برای خانم ها

گل همیشه بهار خواص خیلی زیادی دارد . از جمله درمان‌های پوستی ،بهبود عملکرد دستگاه گوارش با دمنوش،تقویت سیستم ایمنی بدن،درمان عفونت‌های چشم، پوست و اندام‌های تناسلی،کاهش التهاب و آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد،کاهش قرمزی چشم و التهاب ملتحمه،دارای خواص ضدعفونی‌کننده،درمان زخم، سوختگی و راش،کاهش درد و اسپاسم‌های عضلانی، دفع حشرات و آفات کشاورزی.در ادامه خواص آن برای خانوم ها را معرفی میکنیم.

یکی از مهم ترین مسائل برای خانم ها تاخیر در رخ دادن قاعدگی است و همه خانم ها می دانند که تاخیر افتادن در قاعدگی چقدر می تواند برای آنها دلهره آور و ترسناک باشد.در این شرایط می توان برای انجام شدن سریع قاعدگی از دارو های گیاهی که خواص مفید دارند استفاده کرد.یکی از این گیاهان گل همیشه بهار است که می تواند پریود به تاخیر افتاده را روی نظم آورد. همچنین گل همیشه بهار با حس آرامبخشی و ضد دردی که دارد می تواند باعث کمتر کردن درد شکم و آزار های قاعدگی در شکم شود.
یکی دیگر از خواص گل همیشه بهار کیست و تخم دان است.که در ادامه به آن می پردازیم.

کیست تخمدان معمولاً خوش‌ خیم هستند. معمولا مصرف چربی‌هایی با ترانس بالا و روغن‌های صنعتی، استفاده از مواد غذایی با طبع سرد و نوشیدن آب یخ و همچنین عدم تحرک عامل های اصلی ایجاد کیست تخمدان هستند. از دمنوش گیاه همیشه بهار استفاده های زیادی جهت بهبود کیست و تخم دان می شود.

طرز تهیه دمنوش گل همیشه بهار:

روش اول: برای این کار آن است که 10 گرم گل خشک شده را در نیم لیتر آبجوش دم کنید و بعد صاف کرده و روزانه تا پنج فنجان بنوشید.

 دوم: 5 گرم گل‌های همیشه بهار را در یک لیتر آب جوش دم نموده و پس از صاف کردن ، روزی 3 فنجان آن را قبل از هر وعده غذای اصلی بنوشید. به دمنوش فوق می‌توانید لیمو ترش اضافه کنید.

روش سوم: 15 تا 30 گرم برگ یا گل همیشه بهار که خشک شده باشد یا ده تا بیست گرم برگ و گل همیشه بهار تازه را در یک لیتر آب جوش بریزید و 12 دقیقه دم کنید سپس آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز 3 فنجان از آن را بعد از صرف غذا بنوشید.

شما می توانید نظرات خود را در پایین این صفحه برای ما کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *