گل مرجان نماد چیست

گل مرجان نماد چیست؟ | معنی گل مرجان

زمان مطالعه : 2 دقیقه

گل مرجان که به انگلیسی Crown of Thorns نام دارد، جزو گیاهان محبوب برای نگهداری در آپارتمان و باغچه می باشد. سوال بسیاری از افراد این است که گیاه گل مرجان نماد چیست و چه معنایی می دهد؟

در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

گیاه مرجان بومی ماداگاسکار بوده و در آب و هوای گرم و مرطوب رشد خوبی دارد. مزیت آن گلدهی در تمام طول سال است. به عبارت بهتر گیاه همیشه سبز است. چنانچه قصد نگهداری از آن را دارید از قسمت روش نگهداری گل مرجان با شیوه مراقبت صحیح از آن به طور کامل آشنا می شوید.

یک گیاه خطرناک به نظر می رسد، اما در واقعیت، این یک گیاه آبدار زرق و برق است که می تواند گل های چند رنگ را حتی زمانی که در داخل خانه نگهداری می شود، شکوفا کند.

این گیاه یک درختچه همیشه سبز کم رشد است که دارای ساقه ها و شاخه های خاردار است و دارای برگ های سبز زمردی و شکوفه هایی به رنگ های سفید، صورتی، قرمز و حتی زرد است.

معنی گل مرجان

در چین و تایلند، مردم بر این باورند که تعداد گل‌های گیاه مرجان نشانه خوش شانسی و ایمن بودن است. به این معنا که هر چه تعداد گل های مرجان بیشتر باشد، خوش شانسی بیشتری می آورد. این گل زیبا به عنوان گیاه عیسی مسیح هم شناخته می شود. هنگامی که سربازان رومی، مسیح را به صلیب کشیدند، مسیح را با تیغ های گل قرمز گیاه مرجان که نشان دهنده خون او بود شکنجه دادند و خار ها را روی سر او گذاشتند.

به همین دلیل تیغ های گل مرجان به معنی گناه، رنج و اضطراب است.

معنی گیاه مرجان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *