چرا گل رز نماد عشق است

چرا گل رز نماد عشق است؟ 1 تا 100 شاخه رز قرمز نماد چیست؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه

ما همیشه گل رز را نماد عشق و محبت می دانیم. شاید مفهومی واضح تر از این برای گل رز قرمز وجود نداشته باشد و اکثر افراد هدیه دادن گل رز را به معنای ابراز عشق بدانند. اما این مفهوم از کجا شکل گرفت؟ چرا گل رز قرمز نماد عشق است و هدیه ای رمانتیک محسوب می شود؟

چرا از گل رز برای ابراز عشق استفاده میکنند؟

تاریخچه گل رز بسیار جالب است و مربوط به قرن ها پیش میباشد. بسیاری از شاعران و نویسندگان مشهور و محبوب به رمانتیک بودن گل سرخ در نوشته های خود اشاره کرده اند. بعد از گذشت سال های طولانی، هنوز هم گل رز قرمز را به معنی عشق می دانند.

فرهنگ غرب

در فرهنگ غرب، اعتقاد بر این است که گل رز توسط الهه عشق، آفرودیت ساخته شده است. طبق افسانه، اشک های او و خون معشوقه اش آدونیس، زمین را در جایی آبیاری کرد که گل رز روییده بود. یکی از دلایلی که مردم گل رز را نماد عشق می دانند، همین قضیه است.

روم

در اساطیر رومی، گزار شده که رومی های ثروتمند، گل های رز قرمز را برای ابراز عشق و زیبایی استفاده می کردند. الهه ها(پرنسس ها) دوست داشتند به حمامی پر از گل رز های قرمز بروند و برخی از آنها اتاق خوابشان را پر از رز های قرمز می کردند. آنها معتقد بودند که هیچ گلی عطر خوش و لطافت گل رز را ندارد.

فرهنگ شرق

همچنین بسیاری از باورها و سنت های فرهنگی شرقی وجود دارد که گل رز قرمز را نشانه عشق و عاشقی می دانند. طبق افسانه‌های هندو، الهه لاکسمی، الهه ثروت و رفاه و همچنین همسر ویشنو، با استفاده از 1008 گلبرگ کوچک رز قرمز و 108 گل رز بزرگ خلق شده است. از آن زمان، هندوها رز قرمز را نماد عشق می دانند.

باکس گل شیشه ای نیلو

اعراب

برای اعراب باستان، گل رز قرمز دلالت بر عشق داشت. آنها همچنین معتقد بودند که این نوع گل تأثیر واقعی بر قلب آنها دارد. در یکی از قصه های عربی، بلبلی رز سفیدی دید و عاشق آن شد و باعث آواز خواندن پرنده شد. بلبل به دلیل عشق بی‌نهایت به گل، بدنش را به سختی به گل سرخی فشار داد که خارش در قلبش فرو رفت. خونش به سمت گل سرخ جاری شد و سرخ شد. این داستان بیان می کند که گل سرخ نماد عشق آتشین است.

باورهای عصر ویکتوریا

گل ها برای ویکتوریایی ها بسیار حائز اهمیت بودند. آنها از گل برای بیان احساسات خود استفاده می کردند و در جشن های تولد و مناسبت ها گل هدیه می دادن. به دلیل سنت و اعتقاد ویکتوریایی ها که گل ها به ویژه گل رز برای بیان عواطف و احساسات می دانند، رزهای قرمز نماد عشق پرشور و صمیمی هستند.

گل رز قرمز به معنای عشق

عصر مدرن

در عصر مدرن، از گل رز برای خواستگاری و ابراز احساسات، به ویژه عشق و عاشقی استفاده می شود. امروزه افراد با خرید باکس گل رز و ارسال آن، پیام خود را به مخاطبشان می فرستند.

البته معنی رز فقط مربوط به فرهنگ افراد مختلف و افسانه های قدیمی نیست. رنگ قرمز و گل رز هر دو نشان دهنده محبت، عشق و تحسین است. رزهای قرمز روشن نماد عشق هستند در حالی که رزهای قرمز شرابی و زرشکی تیره تر، به معنای عشق بی پایان میباشند. از سوی دیگر، رز قرمز جوانه زده به نوعی از عشق اشاره دارد که هنوز در حال شکوفا شدن است.

معنی تعداد گل رز قرمز

تعداد گل رز قرمز، معانی خاصی دارد. در ادامه به مفهوم تعداد انها می پردازیم.

1 شاخه گل رز قرمز: یک شاخه رز قرمز نماد عشق در نگاه اول است. برای زوج ها و عاشقانی که در طول سال ها عاشق ماندند، یک شاخه رز قرمز به معنای “تو هنوز همان کسی هستی که من دوستش دارم” است.
2 شاخه گل رز قرمز: یک جفت گل رز قرمز، نماد محبت و عشق متقابل است.
3 شاخه گل رز قرمز: برای اولین سالگرد، یک دسته گل با سه شاخه گل رز قرمز یک هدیه عالی است. همچنین به شیوه ای عاشقانه می گوید “دوستت دارم”.

دسته گل کژال
6 شاخه گل رز قرمز: دسته گلی با ۶ شاخه رز، نشان دهنده میل شما به مخاطبتان است.
10 شاخه گل رز قرمز: یک دسته گل با 10 گل رز قرمز، عشق کامل شما را منتقل می کند.
11 شاخه گل رز قرمز: دسته گلی با 11 شاخه رز قرمز، نشان دهنده عشق واقعی و عمیق است.
12 شاخه گل رز قرمز: یک دسته گل 12 تایی، به معنای “مال من باش” میباشد.
15 شاخه گل رز قرمز: 15 شاخه گل رز قرمز، پیام عذرخواهی شما را منتقل می کند. به خصوص زمانی که نمی توانید کلمات مناسبی برای گفتن آن پیدا کنید.
24 شاخه گل رز قرمز: ۲۴ شاخه گل رز قرمز “من مال تو هستم” را نشان می دهد.
36 شاخه گل رز قرمز: یک دسته گل با ۳۶ شاخه گل رز قرمز نشان دهنده عشق و محبت شما به مخاطبتان است.
50 شاخه گل رز قرمز: یک دسته گل 50 تایی رز قرمز نماد عشق بدون مرز است.
100 شاخه گل رز قرمز: یک دسته گل رز قرمز 100 تایی، نماد فداکاری است.

شما میتوانید با کلیک روی عکس زیر انواع دسته گل رز با تعداد دلخواه را انتخاب نمایید و سفارش خود را ثبت کنید.

گل رز شاخه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *