دلیل ریزش برگ کراسولا خرفه ای چیست؟

دلیل ریزش برگ کراسولا خرفه ای چیست؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه

کراسولا یکی از گیاهان محبوب است که به خوبی می تواند در آپارتمان ها رشد کند. جز گیاهان محبوب آپارتمانی محسوب می شود. این گیاه گوشتی را میتوان به راحتی تکثیر نمود. همچنین می توان آن را به بونسای تبدیل کرد.

کراسولای مخملی گیاه مورد علاقه بسیاری از افراد است. شما میتوانید از بخش معرفی گیاه کراسولا مخملی با این گیاه بیشتر آشنا شوید.

اما بعضی مواقع ممکن است اتفاقاتی برای گیاه پیش بیاید که پژمرده شود یا شادابی روز اول خود را نداشته باشد. احتمال دارد که گیاه در فضای باب میل خود نباشد و باعث زرد شدن برگ های کراسولا و ریزش آنها شود.
در این مقاله مهمترین دلایلی که باعث ریزش برگ های کراسولای خرفه ای می شود را توضیح می دهیم. در ادامه با سایت شرمیلا همراه باشید.

گلدان گیاه کراسولا

دلیل ریزش برگ های کراسولا خرفه ای 

آبیاری زیاد : 

یکی از دلایل بسیار شایع برای ریزش برگ های کراسولا و بسیاری از گیاهان، زیاده روی در آبیاری است. کراسولا مانند کاکتوس به آبیاری زیادی نیاز ندارد. شما باید پس از هر دو بار آبیاری به گیاه وقت دهید که خاکش کاملا خشک شود. همچنین دقت داشته باشید که خاکی که تهیه می کنید زهکشی بالایی داشته باشد.

آبیاری کم:

آبیاری کم نیز می تواند به گیاه آسیب برساند و سبب ریزش برگ های ان شود. اگر شما آب کمی به کراسولا بدهید پس از مدتی برگ های گیاه چروکیده شده و به مرور زمان می ریزند. سعی کنید همیشه آب مورد نیاز را با توجه به فصول مختلف سال، تامین کنید. به عبارت بهتر در تابستان ها آبیاری را بیشتر و در زمستان ها آبیاری را کمتر کنید.

کمبود مواد مغذی:

کراسولا به کود زیادی نیاز ندارد. اما برخی مواقع که گیاه نمی تواند تمام مواد مغذی خود را از خاک دریافت کند و نیاز به کود دارد میتوانید به آن کود دهید. اگر شما دیدید که برگ های کراسولا زرد شده و یا رنگ انها پریده است، نشانه این است که گیاه نیاز به مواد مغذی بیشتری دارد.

علت زرد شدن برگ گیاه کراسولا

کود دهی بیش از حد:

همانطور که گفته شد این گیاه نیاز کمی به کود دارد. اگر شما بیش از حد آن را آبیاری کنید، سبب سوختگی و زرد شدن و در آخر ریزش برگ ها می شود.

نور کم:

نور کم می تواند به گیاه آسیب زیادی بزند. اگر نور کم به گیاه برسد، گیاه به خوبی رشد نمی کند و رشد ضعیفی دارد. به طور کلی نور کم سبب ریزش برگ ها می شود.

نور زیاد:

نور زیاد می تواند برگ های گیاه را بسوزاند. همین امر می تواند گیاه را پوسیده کند و برگ ها را بریزاند.

تغیر محل:

اگر اخیرا محل گیاه را عوض کرده اید، می تواند باعث شوکه شدن کراسولا خرفه ای شده باشد. هنگامی که به صورت ناگهانی مکان گیاه عوض می شود به گیاه شوک وارد می شود و باعث ریزش برگ ها می شود.

دلیل طبیعی:

برگ های کراسولا از قسمت پایین گیاه شروع به زرد شدن و ریزش می کنند. این امر در پاییز هنگامی که آب و هوا سرد می شود اتفاق می افتد و کاملا طبیعی است.

گلدان گیاه کراسولا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *