معنی ولنتاین به فارسی

معنی ولنتاین به فارسی | دلیل نامگذاری روز ولنتاین چیست

زمان مطالعه : 4 دقیقه

جشن روز ولنتاین که به روز عشق و عشاق هم معروف است، هر ساله در تاریخ ۱۴ فوریه مصادف با ۲۵ بهمن ماه، برگزار می شود. در گذشته جشن ولنتاین فقط در فرهنگ مسیحی جشن گرفته میشد، اما امروزه مردم سراسر دنیا ولنتاین را گرامی می دارند و هدیه های عاشقانه به یکدیگر می دهند. در ادامه اطلاعات بیشتری در این خصوص را بررسی میکنیم. با ما همراه باشید.

ولنتاین سابقه تاریخی دارد که مربوط به روم باستان است. البته افسانه های مختلفی در خصوص روز ولنتاین وجود دارند. شما با مطالعه تاریخچه روز ولنتاین می توانید داستان مربوط به این روز را مطالعه فرمایید.

معنی ولنتاین به فارسی، عشق به معشوق است که به روز عشق شهرت یافته است. در این روز خاطره انگیز، عشاق به یکدیگر گل رز قرمز به همراه شکلات هدیه میدهند و عشق خود را ابراز میکنند. اگر شما هم قصد خرید گل برای عشقتان را دارید، از بخش گل روز ولنتاین، بهترین و باکیفیت ترین محصولات را مشاهده فرمایید.

دلیل نامگذاری روز ولنتاین

دلیل نامگذاری روز ولنتاین

نام ولنتاین یا والنتین جزو اسم های رایج در دوران باستان بوده است. اگر بخواهیم دلیل نامگذاری ولنتاین و تعیین تاریخ ۱۴ فوریه برای روز عشق را بگوییم، دلیل مشخص و واضح دقیقی برای این موضوع وجود ندارد. زیرا داستان ها و افسانه های مختلفی درمورد روز ولنتاین وجود دارند. برخی از کشور ها می گویند چون ۱۴ فوریه پرندگان جفت گیری میکنند، این روز نماد عشق و تولید مثل است. برخی دیگر داستان های گوناگونی برای این روز بیان کرده اند.

یکی از رایج ترین افسانه ها را که مربوطه به دوره سوم میلادی است در ادامه بیان میکنیم.

افسانه روم باستان در مورد روز ولنتاین:

در آن زمان در روم باستان، دوره فرمانروایی کلودیوس دوم بود. والنتاین یکی از کشیش های آن زمان بود که در رم زندگی می کرد. کلودیوس دوم به علت جنگ و تشکیل سپاه بزرگ خود، ازدواج را ممنوع کرد. او اعتقاد داشت که افراد مجرد جنگجویان خوبی هستند و افراد متاهل نمیتوانند تمام و کمال در اختیار سپاه او باشند. همچنین بسیاری از آقایان به خاطر ازدواج و خانواده هایشان نمی خواستند به جنگ بروند و در سپاهش باشند. به همین دلیل ازدواج در روم باستان قدغن شد.

والنتاین(که برخی به او والنتیوس میگویند) کشیشی بود که این کار فرمانروا را ناعادلانه دانست و به صورت مخفیانه، زوج های عاشق را به عقد یکدیگر در می آورد. همچنین به آنها گل رز قرمزی تقدیم میکرد. به همین دلیل امروزه گل رز قرمز محبوبترین هدیه ولنتاین محسوب می شود.

گل رز شاخه ای

کلودیوس دوم پس از چند وقت متوجه این کار کشیش شد و دستور دستگیری او را صادر کرد.

کشیش محبوب مردم به زندان افتاد و در زندان عاشق دختر زندانبان نابینایی شد. افسانه ها میگویند عشق کشیش به دختر زندانبان چنان زیاد و عمیق بود که او بینایی خود را به دست آورد.

در تاریخ ۱۴ فوریه والنتاین اعدام شد. پیش از اعدام او نامه ای به عشق خود نوشت و در پایان درج کرد، از طرف ولنتاین تو و آن را با گل قرمزی برای او ارسال کرد. به همین دلیل تاریخ ۱۴ فوریه روز ولنتاین نام گرفت و هر ساله ۱۴ فوریه این خاطرات و افسانه ها یادآوری می شوند.

ساکنین رم این کار کشیش را فراموش نکردند و کلیسایی به نام او در رم نامگذاری کردند. همانطور که گفتیم، داستان دقیقی برای روز ولنتاین وجود ندارد و اگر هم نزدیک به واقعیت باشد، با کمی افسانه طی سالیان سال تلفیق شده است.

گل و شکلات رایج ترین و محبوبترین هدیه ولنتاین است. در زمان قدیم برای ابراز علاقه به هم گل قرمز و شکلات کادو میدادند. شاید یکی از دلایلی که ولنتاین را با کادو دادن گل و شکلات میشناسند، همین باشد که قدمت تاریخی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *