ولنتاین

ولنتاین برای چه کسانی است + تاریخچه روز عشق ولنتاین

زمان مطالعه : 4 دقیقه

در این مقاله می خواهیم به روز ولنتاین و اینکه مختص چه کسانی است بپردازیم ،‌ تا انتها همراه ما باشید.

تاریخچه ولنتاین

داستان و پدیده های بسیار زیادی از ولنتاین وجود دارد ، اما تنها یک افسانه است که به دل مردم نشسته و با آن به خوبی ارتباط برقرار کرده اند. طبق این افسانه امپراطور روم بر این باور بود افرادی که ازدواج نکرده اند ، می توانند بدون وابستگی نبرد ها را پیروز بشوند ، به همین دلیل ازدواج را برای مردان جنگجو ممنوع اعلام کرده بود. در این بین فردی  به نام ” والنتین” به صورت مخفیانه و دور از چشم امپراطور روم ، مرد های جنگجو را به عقد عشقشان در می آورد. پس از هفته ها ، امپراطور روم متوجه این اتفاق شد و والنتین را به زندان و حبس محکوم کرد. پس از بحث های فراوان ، امپراطور روم ،‌ والنتین را در روز 14 فوریه اعدام کرد. به همین دلیل این روز را ولنتاین می نامند.

البته برخی دیگر نیز می گویند که والنتین در زندان با دختر زندان بان که نابینا بود آشنا می شود و به دلیل عشق فراوانی که در وجود والنتین وجود داشت ، این دختر بینایی خود را بدست می آورد

ولنتاین چیست؟

14 فوریه (25 بهمن) روز جهانی ولنتاین است و عشاق در این روز به یکدیگر کادو می دهند و عشقشان را گرامی می دارند. این روز سالهاست که در ایران نیز جشن گرفته می شود. جالب است بدانید که روز ولنتاین به عنوان گرامی داشت صدر مسیحیت به نام والنتینوس آغاز گردید و به نوعی مخصوص دین مسیحیت است اما در همه کشور ها جشن گرفته می شود.

امروزه ولنتاین به صورت هدیه دادن و ساده برگزار می شود اما در زمان گذشته مراسم های مخصوص خود را داشت.

ولنتاین

ولنتاین برای چه کسانی است؟

ولنتاین به نوعی برای زوج های عاشق است و آنها با هدیه هایی نظیر گل ،‌ کارت بانکی ، بسته های شکلات ، عروسک و هدیه های دیگر این روز عزیز را جشن می گیرند. در ایران بسیاری از مردم هنوز نمیدانند که ولنتاین در اصل مخصوص چه کسانی است. باید بگویم که این روز خجسته شامل دوستی های یک و دو روزه نیست! باید شما سالها عاشق یکدیگر باشید و عشق در بین شما پیوند زده باشد تا بتوانید ولنتاین را به خوبی درک کنید و به یکدیگر کادو دهید.

روز ولنتاین فقط مخصوص زوج ها نمی باشد. همانطور که از اسمش نیز مشخص است ، این روز مختص عشق است و شما می توانید به پدر ، مادر  و کسانی که خالصانه عاشقشان هستید هدیه بدهید و آن ها را خوشحال کنید. این روز ها همه بهانه ای هستند برای خوشحال کردن یکدیگر.

ریشه ولنتاین در کجاست؟

همانطور که در قبل گفتم ، داستان های زیادی از روز ولنتاین وجود دارد اما زیبا ترین داستان آن مربوط به والنتینوس است. به صورت کلی همه ی افسانه های ولنتاین عاشقانه ، قهرمانانه ، با زجر فراوان و رسیدن به خوشبختی بوده است.

سپندار‌مذگان همان ولنتاین است؟

برای بسیاری از افراد سوال پیش آمده است که سپندارمذگان همان ولنتاین است یا نه؟ باید بگویم که قبل از اینکه داستان “والنتین” اتفاق بیوفتد ، قوم آریایی ها روز سپندارمذگان (عشق) را جشن میگرفتند. این روز مخصوص ایرانیان است و مربوط به 5 اسفند می شود. سپندارمذگان با اینکه تمدنی در ایران دارد ، اما مانند ولنتاین شناخته شده نیست و کمتر کسی آن را به یاد می آورد.

کلام پایانی

ولنتاین بهانه ای است برای لذت بردن از لحظات عاشقانه و رمانتیک و نباید این روز خجسته را با فکر و خیال های بیهوده بگذرانید. به بیانی دیگر این روز یعنی عاشق تر از همیشه باشید.

ممنون که تا آخر همراه ما بودید ، اگر سوالی دارید می توانید در قسمت کامنت برای ما ارسال کنید. همکارانمان پاسخگو شما عزیزان خواهند بود.

ولنتاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *