نگهداری از گیاه لیندا

آموزش کامل نگهداری از گیاه لیندا | مراقبت صحیح از نخل لیندا

زمان مطالعه : 4 دقیقه

نخل لیندا متعلق به کشور مکزیک می باشد. گیاه لیندا، گیاه آپارتمانی خوبی محسوب می شود؛ چرا که نگهداری نسبتا راحتی دارد. همچنین زیبایی آن محیط دلپذیری برای شما ایجاد میکند.

نام دیگر لیندا، پافیلی است. در بهترین حالت نگهداری تا ۲ متر رشد خواهد داشت. هنگام نگهداری از لیندا با جوانه هایی که تازه می رویند روبرو میشوید. برای حفظ ظاهر دلنشین لیندا بهتر است انها را هرس کنید.

مراقبت درست از گیاه زیبای لیندا

نحوه نگهداری گیاه لیندا

آبیاری :

در قسمت پایینی گیاه لیندا ساقه ای وجود دارد که بسیار متورم است. لیندا با استفاده از آن می تواند آب را در خود ذخیره کند. این خاصیت گیاه می تواند در روز هایی که آب برای گیاه کافی نیست به کمک او بیاید.

شما باید در تابستان هر هفته و در زمستان هر 10 روز یکبار به گیاه آب دهید.
لیندا می تواند آب را در ساقه خود به مدت یک سال نگهداری کند. پس توجه کنید که بیش از حد به آن آب ندهید؛ زیرا ممکن است که خراب شود.
باید بگذارید که میان هر دو بار آبیاری، یک بار خاک گیاه کاملا خشک شود. همچنین در فصل رشد بهتر است آبیاری هر سه هفته یک بار انجام شود.

نور :

لیندا برای زندگی نیاز به نور خورشید دارد؛ اما می تواند در سایه هم رشد کند. اگرچه نور زیاد رشد بیشتر برگ های نخل لیندا را به همراه خواهد داشت.

برای نگهداری در خانه شما باید مکانی را در نظر داشته باشید که نور خوبی در آنجا به گیاه بتابد. در غیر اینصورت نور مصنوعی را برای گیاه فراهم کنید. دقت داشته باشید که لیندا به روزی ۱۲ ساعت نور مصنوعی نیاز دارد.

اموزش نگهداری از نخل لیندا

رطوبت

رطوبت این گیاه نباید کم باشد. اگر رطوبت به اندازه کافی برای لیندا مهیا نباشد، لبه ها و نوک برگ های گیاه قهوه ای خواهد شد.
سالانه هر سه هفته یک بار گیاه را غبار پاشی کنید.

نکته: هنگامی که دما زیر 10 درجه سانتی گراد است، گیاه را غبار پاشی نکنید.

خاک

گیاه لیندا خاک لیمونی را دوست دارد. خاک لیمونی خاکی است که برای گیاه لیندا ایجاد شده است. محتویات این خاک ترکیبی از خاک رس، شن و مواد آلی است.
خاک لیمونی چیست؟ خاک لیمونی خاکی است که پس از طغیان رود خانه ها به جای می ماند. این خاک معمولا در مکزیک وجود دارد.
البته باغبان ها می توانند با روش های مختلف، خاکی مناسب برای گل لیندا درست کنند.
در صورت مشاهده پیت ماس و هوموس در خاک لیمونی، تعجب نکنید. این مخلوط دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی برای رشد گیاه است.

دما

لیندا از نظر دمای هوا تحمل خوبی دارد و با دوام است. حتی می تواند دمای پایین را نیز تحمل کند، البته در چنین دمایی انتظار رشد چندانی نمی توان داشت. دمای ایده آل برای آن از 12 درجه تا21 درجه سانتی گراد می باشد.
این گیاه می تواند تا دمای 21 درجه را به خوبی تحمل کند.

کود دهی

لیندا در فصل بهار و تابستان به کود دهی یک بار در هفته نیاز دارد. این گیاه کود مایع را نیز می پسندد.

تعویض گلدان

اگر لیندا رشد خوبی داشته باشد، هر سال گلدان آن را باید عوض کرد. اما اگر شرایط رشد معمولی باشد، هر 2 یا 3 سال یک بار می توانید عوض کنید. هنگام تعویض گلدان باید به نوع خاک و ظاهر گیاه توجه زیادی داشت. برای تعویض گلدان زمانی را انتخاب کنید که قبل از آغاز فعالیت مجدد گیاه باشد. در اوایل بهار بهترین زمان برای تعویض گلدان است.

تعویض گلدان گیاه لیندا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *