گل پیولی

گل پیونی در چه فصلی است ؟ | فصل گل پیونی و آفات ان

زمان مطالعه : 2 دقیقه

گُل‌ صدتومانیحدود ۳۳ گونه متنوع دارد که ارتفاع انها بین نیم تا یک‌ونیم متر است. دارای برگ های مرکب با لپ‌های عمیق و گل هایی بزرگ و اغلب معطر است که در اواخر بهار و اوایل تابستان به رنگ های مختلف از جمله قرمز و سفید و زرد دیده می‌شوند.

فصل گل پیونی :

اگر گیاه پیونی را تهیه نموده و کاشته اید ، در تابستان هفته ای یکبار و به اندازه چند سانتی‌متر از روی خاک را تر کنید. در پاییز، ساقه را تا روی خاک ببرید. اگر می‌خواهید پیونی های بیشتری داشته باشید، پاییز زمان آن است که آن را قلمه بزنید. بعد از اتمام زمستان، به آن کود کافی اضافه کنید.

 

بیماری های گل پیونی :

پیونی گیاهی است که تقریبا آفت و بیماری ندارد ؛ اما بیماری هایی هستند که ممکن است به پیونی حمله کنند.

معمولا بیماری‌ هایی که پیونی را درگیر می‌کنند، به دلیل کمبود جریان هوا و یا حضور گیاه در هوای مرطوب رخ می‌دهند. به حداقل رساندن این دو فاکتور مهم اندکی دشوار است، اما دست کم آگاهی به آنها می‌تواند در نگهداری بهتر از این گیاه به شما کمک فراوانی کند. مانند همه موجودات زنده ، فراهم نمودن شرایط مناسب محیطی برای پیونی مشکلات مربوط به آفات و بیماری‌ها را به حداقل خواهد رسانید.

بیماری های قارچی از شایع ترین عوامل پیونی میباشد. میتوانید با هرس کردن کامل گیاه در پاییز ، پیشگیری از وجود آفت را انجام دهید.

کرم لوله ای میتواند ریشه و گاهی نیز برگ های گیاه را مورد هدف بگیرد. در این صورت برگ های خاک را جدا کرده و از زهکشی مناسب خاک اطمینان حاصل کنید.

 

معطر بودن گل پیونی (صد تومانی) :

پیونی گلی معطر میباشد. عطر آن میتواند شیرین شبیه به گل رز و یا حتی تند باشد. همه پیونی ها بوی خوبی ندارند. رنگ های سفید و صورتی آن بوی بسیار خوبی دارند و فضا را معطر میکنند.

گل پیونی

 

 

موارد مصرف پیونی :

پیونی برای درمان درد های نقرس، آرتروز، تب، سندروم پیش از قائدگی و بیماری‌های تنفسی استفاده می‌شود و کاربرد فراوانی نیز دارد.

سمی بودن گل پیونی :

بذر و ریشه پیونی سمی میباشد. اگر زیاد خورده شود باعث عوارض گوارشی ، و تپش قلب بالا میشود. پس به طور کلی مراقب باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *