کشور های برتر صادر کننده گل

10 کشور برتر تولید کننده و صادر کننده گل

زمان مطالعه : 6 دقیقه

با شکوفایی صنعت گل جهانی ، انتظار می رود که کشورهای برتر تولید کننده گل جهان ، صادرکنندگان و واردکنندگان گل شاهد آینده امیدوارکننده تری در بازار تولید و تجارت گل باشند. گلها اغلب به عنوان محصول احساسی در نظر گرفته می شوند. گل ها نشان دهنده عشق و آرامش هستند. بیشترین افزایش تقاضا برای گل معمولاً در رویدادهایی مانند کریسمس ، شب سال نو ، روز ولنتاین یا روز مادر مشاهده می شود ، که تولید و فروش جهانی خود را در سطح وسیعی افزایش می دهد. در نتیجه ، صنعت گل جهانی بزرگتر و بزرگتر می شود و تولید ، تجارت و مصرف را سال به سال افزایش می دهد.

مرور کلی صنعت گل:

صنعت گل جهانی ، که به عنوان صنعت گل یا گلکاری نیز شناخته می شود ، به مشاغلی که در حال رشد ، عمده فروشی و خرده فروشی گل در بازار جهانی هستند ، اشاره دارد.
انتظار می رود افزایش تعداد صادرات محصولات گلدار ، باعث رشد بازار گلداری در طول دوره پیش بینی شود. تغییر شیوه زندگی و مدرن سازی سریع مردم از دیگر عواملی است که انتظار می رود بازار جهانی گلکاری را تقویت کند.

علاوه بر این ، تولیدکنندگان در حال توسعه و پرورش انواع جدیدی از گلهای بریده هستند. انتظار می رود تقاضا برای محصولات گلکاری را در دوره جدید بیشتر و بیشتر شود. تقاضای محصولات گلداری به دلیل استفاده از آن در رویدادهای مختلف مانند اجتماعی ، سیاسی ، ورزشی و سرگرمی به سرعت در حال افزایش است.
در میان بازارهای منطقه ای ، اروپا بزرگترین بازار گل از نظر تولید و تجارت گل است و حدود 40 درصد از درآمد صنعت گل جهان را به خود اختصاص داده است. هلند پیشرو در تولید و تجارت جهانی گل از جمله لاله و گل داودی است. علاوه بر این ، انگلستان و آلمان پیشرو بازار منطقه ای در پشت بازار رو به رشد گلهای بریده و گیاهان زینتی هستند.
آمریکای شمالی همچنین به دلیل واردات قابل توجه محصولات گلداری همزمان با رونق صنعت گل های شاخه بریده محلی ، پتانسیل رشد فرصت طلبانه را منعکس می کند. بازار گل ایالات متحده پردرآمدترین بازار است و تا سال 2026 بیش از 10 میلیارد دلار درآمد ایجاد می کند.
آسیا و اقیانوسیه یک بازار گل سریع در جهان است که در حال حاضر بیش از 20 درصد درآمد بازار جهانی گل را به خود اختصاص داده است. انتظار می رود که تولید کنندگان گل در چند سال اخیر بیشتر شود چون که  تقاضا برای گل در کشورهایی مانند چین ، ژاپن و هند زیاد است و بازار گلداری در آسیا و اقیانوسیه را در چند سال آینده تقویت کند.

10 کشور برتر تولید کننده گل:

1. هلند (%52)

2. کلمبیا (%15)

3. اکوادور (%9)

4. کنیا (%7)

5. بلژیک (%3)

6. اتیوپی (%2)

7. مالزی (%1)

8. ایتالیا (%1)

9. آلمان (%1)

10. اسرائیل (%1)

هلند با حدود 52 درصد سهم تولید سالانه گل ، بزرگترین کشور تولید کننده گل در جهان است. دلیل محبوبیت و زیبایی گل های هلند ، تولید گسترده گل در آنجا است. به ویژه ، شکوفه های شگفت انگیز عامل اصلی افزودن زیبایی بی نظیر به گل های هلند است.

انتظار می رود تولید جهانی گل به ویژه در کشورهای تولید کننده جدید در آسیا ، آفریقا و آمریکای لاتین همچنان گسترش یابد و بهره وری در این کشورها بیش از این افزایش یابد. کشورهای سنتی تولید کننده گل مانند هلند ، ژاپن و ایالات متحده همچنان از نظر ارزش ، پیشتاز تولید جهانی هستند. با این حال ، روند تولید گلهای بریده شده که بسیار پرمصرف است ، در مناطقی با نیروی کار کمتر و سایر هزینه های تولید قرار دارد. در نتیجه ، پیش بینی می شود تولید گل در کلمبیا ، اکوادور و کنیا در آینده نزدیک رشد سریعی داشته باشد.

بازار تجارت جهانی گل:

صادرات و واردات گل بخش مهمی از صنعت گل جهانی است که سالانه حجم عظیمی از گردش مالی را به خود اختصاص می دهد. گردش مالی بازار جهانی گل به 30 میلیارد یورو در سال با نرخ رشد حجم معاملات 9 درصد در سال می رسد. این نشان دهنده پیشرفت مثبت و ثابت تجارت گل در جهان است.
برای چندین دهه ، هلند مرکز فعالیت های تجارت جهانی گل بوده است. این کشور یکی از بزرگترین صادرکنندگان و واردکنندگان گل در جهان است. پرورش دهندگان هلندی حدود 1200 تا 1500 نوع گل و گیاه پرورش می دهند. هلند همچنین محل بزرگترین حراج گل جهان FloraHolland است. این شرکت هلندی 90 درصد بازار گل بریده در هلند را کنترل می کند و گردش مالی آن سالانه حدود 4 میلیارد دلار است. میدان مبادله گل ها، به اندازه 100 زمین فوتبال در عرض (تقریبا 75 هکتار) است. در حراج کردن گل نه تنها  هلند ، بلکه  کنیا ، اتیوپی ، اکوادور ، آلمان ، اسپانیا ، ایتالیا ، بلژیک و چندین کشور دیگر نیز در آن فعال هستند.

به طور کلی محبوب ترین گل در معاملات جهانی گل رز ، گل داودی ، لاله ، زنبق و بابونه آفریقایی است.

10 کشور برتر صادر کننده گل

1. هلند (3.68 میلیارد دلار)

2. کلمبیا (1.4 میلیارد دلار)

3. اکوادور (846 میلیون دلار)

4. کنیا (687 میلیون دلار)

5. اتیوپی (207 میلیون دلار)

6. ایتالیا (146 میلیون دلار)

7. اسرائیل (124 میلیون دلار)

8. مالزی (124 میلیون دلار)

9. چین (113 میلیون دلار)

10. تایلند (84 میلیون دلار)

حراجهای هلندی حدود 60 درصد از حجم معاملات گل و گیاهان جهان را تامین می کند. در حالی که هلند خود بزرگترین صادرکننده گل در جهان است و حدود 34 درصد از کل صادرات گل جهان را سالانه به خود اختصاص می دهد. دومین صادرکننده بزرگ محصولات گلداری جهان کلمبیا است که 15 درصد از صادرات گل جهان را تشکیل می دهد.  سومین کشور صادرکننده گل اکوادور (10٪) است. این کشورها بیشتر گلهایی را که به روش سنتی کاشته می شوند ، صادر می کنند. کنیا و بلژیک هر کدام 5 درصد صادرات خود را متوقف کردند.

در مورد کشور های تولید کننده و صادر کننده گل توضیح دادیم. اما کشور های وارد کننده گل کدام هستند؟ چه کشور هایی بیشتر از همه کشور ها گل وارد می کند؟ در ادامه در مورد آنها توضیح مختصری خواهیم داد.

10 کشور برتر وارد کننده گل:

1. ایالات متحده (1.74 میلیارد دلار)

2. آلمان (1.2 میلیارد دلار)

3. انگلستان (972 میلیون دلار)

4. هلند (920 میلیون دلار)

5. روسیه (445 میلیون دلار)

6. فرانسه (405 میلیون دلار)

7. ژاپن (327 میلیون دلار)

8. بلژیک (200 میلیون دلار)

9. ایتالیا (183 میلیون دلار)

10. سوئیس (173 میلیون دلار)

ایالات متحده بزرگترین کشور وارد کننده گل در جهان است که حدود 20 درصد از کل واردات بین المللی گل را انجام می دهد. هلند همچنین یکی دیگر از بزرگترین واردکنندگان گل پس از آلمان و انگلستان است. سالانه مقدار زیادی گل توسط هلند وارد می شود ، سپس به کشورهای دیگر صادر می شود. بیشتر معاملات در حراجی ها انجام می شود. بعد از آنها کلمبیا و اکوادور با 15٪ و 9٪ برترین واردکنندگان گل جهان هستند. کنیا (7،3)) و اتیوپی (4)) نیز از جمله بزرگترین واردکنندگان محصولات گلداری در جهان هستند.

 

کشور های برتر صادر کننده گل

شما می توانید نظرات و سوالات خود را در پایین این پست برای ما بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت پاسخگو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *