گل رز سفید نشانه ی چیست؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
آخرین بروزرسانی : 17 اسفند 1401
گل رز سفید

رز سفید یکی از چندین نوع گل رز شناخته شده در دنیا می باشد. گل رز سفید نماد پاکی ، خلوص و طهارت است. خواستگاه این گل آسیای صغیر و غرب آسیا است. در ساقه رز سفید یا خار وجود ندارد یا بیار اندک است. تنها در فصل بهار گل دهی دارد.

گل رز سفید : اغلب برای دسته گل و ماشین عروس استفاده می شود، رز سفید نشانه ای ازمعصومیت،معنویت، عشق خالصانه و پاک میباشد.گل رز سفید گزینه مناسبی برای تکریم و احترام به طرف مقابل و هدیه ای مناسب برای سالگرد ازدواج با عزیزتان است.

سفید: پاکدامنی، معصومیت، همدردی و معنویت
سفید نماد عشق پاک است اما به مرور زمان رز سفید جایش را به رز قرمز داد و قرمز رنگ عشق شد.رز سفید که به رز عروس هم معروف است برای عروسی ها زیاد استفاده می شود چرا که نماد وحدت، تقوا و عشق پاک است. از رز سفید می توان برای تکریم و احترام در مراسم یادبود اشخاص نیز استفاده کرد. می توانید روز اول ازدواجتان برای همسرتان رز سفید بخرید.

تعبیر خواب گل رز سفید

تعبیر خواب گل رز سفید بکارت و پاکدامنی است. این خواب به عشق پاک نیز اشاره دارد که کسی قادر نیست به آن آسیب بزند

درباره گل رز چه می دانید؟

در قرون وسطی ، اروپائیان گلهای بونه گل سرخ وحشی را شوم و نحس و شیطانی می پنداشتند، شاید این اندیشه آنها ازاین نوشته مولنتوف (Mullenthof) نشات گرفته بود (شیطان می خواست به آسمانها دست یابد برای رسیدن این مقصود ، نردبانی از ساقه های نسترن ساخت و از آن نردبان شروع به بالا رفتن کرد ، ولی خدا وند مانع گردید و نردبان پاره شده و با سر به زمین سقوط کرد و تیغهای گل بدنش را مجروح ساخت)

گل سرخ یکی از پنج پایه اصلی رز در دنیا است و منشأ اصلی آن کشورهای بالکان ، فرانسه ، ترکیه ، مراکش و ایران است. این گل زیبا مظهر محبت و زیبائی است که در آن در صنعت عطر سازی و پزشکی استفاده می شود . پیامبر اسلام نیز به عطراین گل علاقه وافر داشتند و از آن بسیار استفاده می کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *