معرفی گیاه جارو علفی

معرفی گیاه جارو علفی

زمان مطالعه : 2 دقیقه

نام علمی این گیاه BROMUS PUBESCENS بوده و متعلق به خانواده POACEAE می باشد. گیاه جارو معمولا در نواحی معتدل و بارانی رشد می کند.
این گیاه مقاومت بسیاری در برابر تابستان دارد و می تواند به خوبی در هوای گرم تابستان رشد داشته باشد.
جارو علفی را به نام علف پشمی هم می شناسند. گیاهی است با برگ های باریک و آویزان، که دارای ریشه نسبتاً عمیقی میباشد.
کشت گیاه جارو همراه با ینجه برای دام بسیار خوش خوراک است. شتر ها به این گیاه علاقه شدیدی دارند!

این گیاه یکساله می تواند تا 40 سانتی متر ارتفاع داشته باشد. برگ هاى گل جارو باريک ، خطّی به طول بيش از ۱۰ سانتیمتر و چروکيده است. غلاف و پهنک آنها، معمولاً پوشيده از کرک هاى لطيف ابريشمى است.
این گیاه خارق العاده شامل مجموعه اى از سنبلک هاى منفرد است که غالباً بر روى دمگل هاى کوتاه قرار مى گيرند. طول اين سنبلک ها ۱ تا ۵ سانتیمتر و شامل ۶ تا ۳۰ گلچه بوده و سرنيزه اى يا ۱۲ و عرض ۶ تا ۷ ميلیمتر، با حاشيهٔ ناهموار و غشائى و شامل سه ريشک که دو تاى آن مساوى و ريشک وسطى بلندتر و محکم تر مى باشد که در زمان بلوغ و رسيدگى گياه خميده و پيچ خورده خواهند شد. اين اندام غالباً به رنگ ارغوانى يا ارغوانى متمايل به قرمز است.

جارو علفی در هر مناطقی می روید. در ایران می توانید حجم زیادی از این علف ها را در کنار جاده ها و یا باغ ها مشاهده نمایید.

گل جاروی زینتی گیاه بسیار زیبایی می باشد و جنبه تزئینی فراوانی دارد که با کلیک بروی آن می توانید به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

گل دهی گیاه جارو علفی :

این گیاه معمولا در ماه های اردیبهشت و خرداد گل دهی دارد. در برخی از مناطق کشور که هوا گرمای زیادی دارد ، در ماه اسفند نیز به گل دهی می رسد.

گیاه جارو علفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *