گلدهی زاموفیلیا

گلدهی زاموفیلیا | آموزش نگهداری و تکثیر زاموفیلیا به بهترین شکل ممکن

زمان مطالعه : 3 دقیقه

در این مقاله برای شما گلدهی زاموفیلیا را بررسی خواهیم کرد .

تا آخر این مقاله همراه ما شید.

این گیاه گلدهی متوسطی در خانه دارد اما اگر شرایط مطلوب و خوب باشد ، در تابستان گل هایی شبیه به گل های اسپادیکس میدهد.

نکته: این گیاه تماما سمی میباشد. از خوردن این گل جدا خودداری فرمایید.

 

نیاز های گیاه زاموفیلیا برای گلدهی بیشتر

دما: بهترین دما برای منزل بین 10 الی 30 درجه سانتی گراد باشد. در صورتی که گرما بیشتر از این مقدار شود ، با آب پاش ، آنها را خنک کنید.

 

نور: این گیاه برای اینکه بدرخشد و رشد خوبی داشته باشد ، باید در مکان روشنی قرار بگیرد. اگرچه در مکان های تاریک نیز میتواند زنده بماند ، اما ساقه و برگ های ان بسیار باریک میشود. نباید اشعه آفتاب به طور مستقیم به این گیاه برخورد کند ؛ چرا که باعث سوختگی برگ های این گیاه میشود. نور اگر زیاد باشد ، ساقه کلفت میشود و عکس آن ساقه نازک خواهد شد.

 

آبیاری: گیاهان زاموفیلیا از ریزوم های بزرگ و ضخیمی که شبیه سیب زمینی هستند ، تشکیل شده اند. این ریزوم ها آب را ذخیره می کنند. به همین دلیل زاموفیلیا مناسب مناطق خشک هم می باشد و برای افراد فراموشکار عملکرد خوبی دارد.

 

رطوبت: این گیاه به دلیل داشتن برگ های واکسی در برابر کم بودن رطوبت مقاوم است. بهتر است حداقل 50 درصد به این گیاه آب بدهید تا بهتر رشد کند. این کار ضروری نیست اما مفید است.

 

خاک: زاموفیلیا به خاکی سبک و با زهکشی مناسب نیاز دارد. خاک کاکتوس برای این گل عالی میباشد.

 

زاموفیلیا

 

تغذیه: این گل ، عاشق کود های فسفر بالا و پتاسیم فراوان میباشد. بهتر است از کود های گلدهی برای این گیاه استفاده شود. فسفر ، وظیفه ریشه دهی این گیاه را دارد. فسفر باعث میشود تعداد برگ های زاموفیلیا افزایش یابد.

تکثیر: تکثیر این گیاه به صورت جدا کردن این ریزوم ها و کاشت مجدد آن است. روش دیگر تکثیر آن نیز برداشت قلمه با دو برگ و کمی ساقه است. وقتی ریزوم های بیشتر یا ریزوم های بزرگتر در کنار هم هستند سریعتر رشد می کند. باید یک ماه برای ریشه زدن و یک ماه نیز برای جوانه زدن گیاه صبر کنید تا نتیجه مطلوبی را دریافت کنید.

 

قلمه زدن

 

برای خریدن زاموفیلیا با کیفیت به قسمت گدان زاموفیلیا مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *