گل بنفشه
زمان مطالعه : 2 دقیقه

گل بنفشه وحشی نماد چیست؟

گل بنفشه که با نام علمی Viola odorata شناخته می شود ؛ یک گیاه بوته ای کوچک است که به خانواده Violaceae – Violet تعلق دارد. این گیاه بومی اروپا و آسیا است ، اما به آمریکای شمالی و استرالیا نیز راه یافته است. از سنین بالا در باغها رشد می کرده است و اکنون در بیشتر اروپا گسترش یافته است.

گل بنفشه گیاهی کوچک بوته ای ، مقاوم ، همیشه سبز ، علفی و چند ساله است. که حدود ۴-۶ اینچ (۱۰-۱۵ سانتی متر) قد و ۸ تا ۲۴ اینچ عرض رشد می کند. این گیاه در حال رشد در مزارع ، جنگلها ، بیشه زارها ، بانک های جویبار ، پارک های قدیمی ، باغ ها و کنار جاده ها ، مناطق زباله و چمنزار است. این گیاه ترجیحاً در خاکی غنی ، هوموس ، خنک و زهکشی خوب رشد می کند اگرچه گل های بنفشه خاک های غنی از رطوبت و نگهدارنده را ترجیح می دهند. ساقه ها تقریباً یک پوسته بی برگ هستند ، پوسته هایی شبیه مقیاس در نیمه راه یا بالاتر.

این گیاه اغلب در آب و هوای معتدل و نقاط سایه دار اغلب مناطق دنیا می روید. در ایران در اغلب نواحی معتدل به طور خودرو دیده می شود. در دامنه های البرز، کندوان، کرج، هرزویل، دامنه های مرطوب راه عمارلو، کبوتر چاک و  رودبار شناسایی شده است. از گل و ریشه و در برخی موارد از برگ و تخم این گیاه نیز در طب سنتی به عنوان دارو استفاده می شود.

خواص دارویی این گیاه فوق العاده زیاد است و ر از زمان های دور مورد استفاده دارویی قرار می گرفته است.

گل بنفشه

گل بنفشه وحشی نماد چیست؟

در اروپا از این گل به عنوان نماد حافظه و تفکر و فکر کردن یاد می کنند. این گل بهترین گزینه برای هدیه به معلم است.زیرا معلم با تفکر به ما درس آموخته است و این گل می تواند راهی برای جبران زحماتش باشد.
گل بنفشه
خواص گل کلم
معرفی گل بابا آدم و روش نگهداری آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو
بستن

سبد خرید

اخیرا مشاهده شده
بستن

ایجاد حساب کاربری در شرمیلا!

رمز به آدرس ایمیل شما ارسال میشود.

از داده های شخصی شما برای پشتیبانی از تجربه شما در سراسر این وب سایت ، مدیریت دسترسی به حساب کاربری خود ، و اهداف دیگری که در سیاست حفظ حریم خصوصی ما شرح داده می شود ، استفاده می شود.

قبلا ثبت نام کردید؟
بستن

بستن

دسته بندی ها