گیاهانی که رشد زیادی دارند

چه گیاهانی زود رشد میکنند | کدام گل رشد سریعی را دارد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه

در این مقاله میخواهیم به معرفی گیاهانی که رشد سریع دارند، بپردازیم. با ما همراه باشید در سایت شرمیلا

گیاهانی که رشد سریعی دارند :

– گل گندمی

گیاه گل گندمی یکی از گیاهان آپارتمانی محبوب است که رشد سریعی دارد و میتواند تا یک متر نیز رشد کند.

اسم دیگر گیاه گندمی، عنکبوتی است. علت این نامگذاری، به خاطر برگ های افشان و نازک و شباهت ظاهری آن به عنکبوت می باشد.

از قسمت گیاه گل گندمی میتوانید همه چیز درمورد این گیاه را مطالعه فرمایید.

گیاه گل گندمی– پتوس

یکی دیگر از گیاهانی که سریع رشد میکند، پتوس میباشد. شما میتوانید یک قلمه کوچک آن را بگیرید و در عرض چند هفته آن را به یک گلدان بزرگ تبدیل کنید.

پتوس میتواند در مکان های کم نور نیز رشد کند و با خاصیت روندگی که دارد، یک طاق سر سبز برای شما به وجود آورد.

گیاه پتوس در عرض چند هفته میتواند بسیار قد بکشد و از آنجایی که رونده است می توانید آن را به شکل دلخواه رشد دهید.

گیاه پتوس

– دیفن باخیا

دیفن باخیا گیاهی زیبا با برگ های کشیده و پهن است که نوار زرد رنگی نیز در قسمت گوشه های خود دارد. این گیاه میتواند تا 2 متر هم رشد کند و محیط خانه یا حیاط شما را زیبا تر کند.

نگهداری از این گیاه کمی دشوار است. بایستی نور متوسطی به آن بتابد و بین دو آبیاری، خاک کاملا خشک شده باشد.

توجه داشته باشید، وقتی که فرزندتان یا خودتان این گل را لمس میکنید، حتما دست خود را بشویید؛ چرا که برگ های این گیاه سمی میباشد. اگر حیوان خانگی نیز دارید، در محدوده آن قرار ندهید تا اشتباهی دیفن باخیا را نخورد. خوردن این گیاه مشکلات گوارشی شدیدی را ایجاد میکند.

دیفن باخیا– سانسوریا

سانسوریا علاوه بر رشد سریعی که دارد، تصفیه کننده هوا است. اگر سایز گلدان این گل بزرگ نباشد، دچار مشکل خواهد شد؛ پس سعی کنید گلدانی بزرگ یا متوسط برای او مهیا کنید.

بهتر است از پنجره جنوبی چند متر فاصله داشته باشد و یا پشت پنجره شمالی قرار بگیرد و زمانی که خاک آن خشک شد به آن آب دهید. سانسوریا معمولا بعد از یک سال پاجوش می زند و حسابی خوشحالتان می کند.

اگر گل سانسوریا تغییر دما داشته باشد، برگ های آن شکل لوله میشوند. پس به آن شوک دمایی وارد نکنید و ترجیحا کنار وسایل سرمایشی و گرمایشی قرار ندهید.

چنانچه بیش از حد به این گل آب دهید، پوسیده شده و از بین می رود.

اگر آفتاب مستقیم به آن بتابد و یا تشنگی طولانی مدتی را تحمل کند و یا کود زیادی به آن بدهید، لکه های قهوه ای روی برگ های این گیاه ایجاد می شود.

گیاه سانسوریا در گلدان

– نخل ماداگاسکار

نخل ماداگاسکار به نور زیادی نیاز دارد و اگر در نور مستقیم قرار گیرد، رشد شگفت انگیزی خواهد داشت. در فصل تابستان نیاز به آبیاری بیشتری دارد و حداقل هفته ای دوبار به آن اب دهید. اما در زمستان هفته ای یکبار آبیاری برای ماداگاسکار کافی می باشد.

خاک گیاه را حتماً در ظرفی با سوراخ های زهکشی قرار دهید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری شود.

نخل ماداگاسکار– گل ساعتی

رشد گل ساعتی از نیم متر تا چند متر میباشد. به خاک مرطوب ، زهکشی شده و دارای مواد مغذی متوسط ​​، نیاز دارد تا رشد بهتری داشته باشد. این گل عجیب و زیبا مفهوم جالبی دارد که از قسمت نماد گل ساعتی میتوانید مشاهده فرمایید. گونه های گل ساعتی حساس به سرما هستند.
بهترین مکان برای آنها جایی است که آفتاب کامل باشد. اما محافظت در برابر گرمای شدید توصیه می شود تا گیاه ساعتی را نسوزاند. خاک با کیفیت بالا برای گل و در کشت گلدان استفاده می شود.
اگر ماسه یا خاک رس منبسط شده به زیرلایه خاک اضافه شود، شکوفایی مجدد گیاه می تواند به تأخیر بیفتد.
گل های ساعتی را معمولا در بهار میکارند. این گیاهان زیبا به رطوبت کافی برای رشد نیاز دارند؛ اما اگه رطوبت زیاد باشد، موجب مرگ گیاه میشود.
آبیاری منظم از کمبود و آسیب به خشکسالی در ریشه و ساقه جلوگیری می کند. در فصل زمستان به آب کمی نیاز دارد. فقط خاک نباید خشک شود.
این گل روزانه 5 تا 8 سانتی متر رشد میکند.
گل ساعتی زیبا و خاص
در این مقاله گل ها و گیاهانی که سریع ترین رشد را دارند معرفی کرده ایم. امیدواریم بهترین آن را انتخاب فرمایید و در منزل یا حیاط خود نگهدارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *