گل بسیار زیبای مریم

گل مریم نماد چیست | گل مریم را بشناسید

زمان مطالعه : 2 دقیقه

گل مریم ، بومی مکزیک و گیاهی شب گل ده است. نام علمی این گیاه Polianthes tuberosa می باشد. این گل به دلیل خوش عطر بودن جزو گل های محبوب است.
گیاهی است چندساله با گل‌های سفیدرنگ و خوشبو که عصارهٔ آن در عطر سازی استفاده می‌شود. گل مریم ایرانی به دلیل معطر بودن آن در دنیا منحصربه‌فرد است.

گل مریم

از نظر تعداد ، گاهی کم تراکم و گاهی متراکم می شود. اگر زمستان در منطقه کاشت با تاخیر همراه باشد ، می توان غده هارا دیرتر در فصل بهار کاشت. در این صورت در ابتدای پاییز شاهد گلدهی خواهیم بود.

دمای ۱۶ تا ۱۸ درجه سانتی گراد در محیط گلخانه برای نگه داری گل در فصل زمستان ضروری است. در چنین شرایطی بعد از گذشت ۸ هفته شاهد ثمردهی خواهیم بود.

این گل ها ساقه های سبز پهنی دارند که گل های زیادی بر روی ساقه رشد می کنند. گل های مریم از نزدیک به انتهای ساقه شروع به باز شدن می کنند و در قسمت های بالاتر ساقه غنچه ها به چشم می خورد. وجود غنچه ها نه تنها این گل را زیبا می کند ، بلکه گل های باز نشده عطر بیشتری را را از خود ساطع می کنند. این نوع از گیاه در هر ابعادی گل می دهد زیرا تا گلی به بلوغ نرسد باز نمی شود و همین امر باعث می شود تا رشد تدریجی هر گل را ببینیم که گل های باز شده تا غنچه ها ، شکل های مختلفی دارند. گل مریم در زمان بلوغ خود از 18 تا 45 سانتی متر قد می کشد. هر گل مریم بین2 تا 5 سانتی متر است و جالب این است که هر ساقه می تواند تا 30 عدد گل بدهد.

نماد  گل مریم چیست؟

گل مریم نماد خلوص ، پاکی ، بی گناهی و صلح است. شاید رنگ سفید آن موجب شده که نماد خلوص و پاکی شود. به همین دلیل در برخی از فرهنگ ها استفاده از آن در دسته گل عروس مرسوم است.
همچنین این گل را اگر به معشوق خود هدیه دهید ، به این معناست که به پاکی و نجابت او ایمان دارید.

 

نظرات (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *