گیاه خزه

گل خزه نماد چیست | خزه چیست؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه

خزه‌ها بریوفیت هستند ، گیاهانی ابتدایی که به نظر می‌رسد جز اولین گیاهانی هستند که توانایی زندگی در خشکی را داشته‌اند. خزه‌ها هیچ آوندی برای انتقال آب یا مواد مغذی و ساقه و ریشه واقعی ندارند. منابع آب و جذب محیطی اندازه آن‌ها را محدود می‌کند. خزه ها در سراسر جهان وجود دارند ؛ اما در محیط‌های مرطوب مانند جنگل‌های بارانی ، تالاب‌ها و اکوسیستم آلپ بیشتر یافت می‌شوند.

آن‌ها همچنین در مناطق شهری با آب و هوای مرطوب ، خصوصا شمال کشور ، بسیار رایج هستند و اغلب در بزرگراه‌ها ، پیاده‌روها ، دیوارهای آجری و سایر سازه‌های ساخته شده توسط بشر ایجاد می‌شوند. خزه برای تولید مثل به آب احتیاج دارد. به همین دلیل برای بقا در مناطق خشک‌تر دچار مشکل می‌شود.

تقریباً 14500 گونه خزه در جهان وجود دارد که حدود 75 درصد از کل گونه‌های بریوفیت را تشکیل می‌دهند و همگی دارای ساختار نسبتا یکسانی هستند.

معنی خزه

خزه ها نماد خوش شانسی و پول زیاد هستند. شما می توانید این گیاه را در خانه و یا در آکواریوم ، تراریوم و کوکداما خود نگهداری کنید و از آن به عنوان یک گیاه خوش یمن استفاده نمایید. حتی می توانید این گیاه را با سایر وسایل دیگر تزئین نموده و به عزیزان خود هدیه دهید.

خزه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *