گیاه برگ بیدی

معرفی انواع گیاه برگ بیدی | 10 نوع برگ بیدی محبوب با رنگ های مختلف

زمان مطالعه : 4 دقیقه

نام علمی برگ بیدی Tradescantia albiflora بوده و از خانواده Commelinaceae می باشد. گیاه بیدی دارای حدود 60 گونه از نوع خود را دارد.
گیاه برگ بیدی ، جز مناسبترین گیاهان آپارتمانی است و به سادگی و بی دردسر ، در آپارتمان ها رشد می کند.
برگ بیدی می‌تواند در تمام طول سال گل بدهد. معمولا گلهای آن به رنگ صورتی ، بنفش یا سفید هستند. برگ بیدی برای گلدان‌های آویز ، بسیار مناسب است.
این گیاه بومی آمریکای جنوبی بوده و برگ های آن به شکل تخم مرغی ، پهن و بدون دم برگ هستند. این برگ ها به رنگ سبز روشن با نوارهای سفید یا کرم رنگ می باشند.
برگ بیدی ، رشد بسیار سریعی دارد. به همین دلیل به گیاه یک اینچی هم معروف است ؛ چون اگر در شرایط خوبی قرار بگیرد می تواند روزی یک اینچ رشد داشته باشد.
برگ بیدی ، گیاه مناسبی برای پوشش گلدان های بزرگ و کاشت گروهی است. ساقه ها به صورت رونده و برگهای این گیاه بیضی شکل می باشند. گاهی ممکن است برگی رشد نکند و فقط گیاه ارتفاع ان قد بکشد. در چنین شرایطی ، در صورت بلند شدن بیش از حد ساقه کمی آن را ببرید تا این مشکل حل شود. گیاه برگ بیدی از گیاهان تصفیه کننده هوا هم می‌باشد.  شما می‌توانید با خرید گیاهان تصفیه کننده هوا ، به سلامت هوای محیط اطراف کمک کنید.

گیاه برگ بیدی

 

معرفی انواع برگ بیدی:

گیاه برگ بیدی انواع گوناگونی دارد و دارای گونه هایی با برگهای ریز و درشت و ساده و ابلق می باشد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

1. آلبی فلورا (Tradescantia Albiflora) 

این گونه داری برگ های ریزی به رنگ های سبز شفاف ، سفید و طلایی می باشد.
اگر شما گیاه آلبی فلورا را در نور مستقیم خورشید قرار دهید ، به رنگ ارغوانی در می آید.

گیاه برگ بیدی

 

2. فلومی ننسیس (fluminensis tricolor)

این گیاه ، ساقه های بلندی دارد که بر روی آن ها برگ های بیضی شکل می روید. این برگ های دارای خطوط سبز رنگ روشن و کرم و لبه های سرخ رنگ است.

3. برگ بیدی بنفش (Tradescantia pallida)

برگ های ارغوانی در این نوع از برگ بیدی یافت می شود. ساقه های برگ بیدی بنفش ، حساس و شکننده می باشد. در صورت قرار گرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب ، برگها درشت تر شده و به رنگ ارغوانی بسیار زیبا در می آیند.
اگر نور آفتاب کمی در دسترس این برگ بیدی باشد ، گیاه رنگ برگ های خود را از دست می دهد.

4. اسپاتکا (Tradescantia spathacea)

آزادگاه این گیاه ، کشور مکزیک بوده و دارای برگ های پهن و نیمه گوشتی به اندازه 30 سانتیمتر است. گیاه برگ بیدی نوع اسپاتکا ، دارای گلهای سفید رنگی می باشد که در لابه لای برگ ها پوشیده شده است. به همین دلیل به آن موسی در گهواره هم نیز می گویند.
اسپاتکا دارای رگه های ارغوانی زیبا بر روی برگ هایش می باشد. همچنین بخش زیرین برگ ها به رنگ بنفش می باشد.

گیاه برگ بیدی

 

5. ولوتینا (Tradescantia velutina ) 

این نوع از برگ های بیدی ، دارای گل های صورتی و برگ های سبز روشن زیبا می باشند.

6. ویرجینیانا (Tradescantia virginiana) 

گل هایی به رنگ سفید ، آبی ، آبی کمرنگ ، قرمز ، ارغوانی ، زرد و آبی آسمانی را در خود جای داده است. برگ های گیاه ویرجینیانا ، سبز روشن مایل به بنفش است.

7. واریه گاتا (blossfeldiana variegate) 

ساقه های این گیاه بسیار بلند و پرز دار هستند. روی این ساقه ، برگ هایی زیبا به رنگ کرم با گوشه های سبز رنگ وجود دارند که به زیبایی هر چه بیشتر این گیاه می افزایند.

8. کالیسیا (Tradescantia callisia) 

برگهای بسیار کوچکی به رنگ سبز یا ارغوانی دارد که برخی از ارقام آن دارای رگه هایی هم می باشد. گیاه برگ بیدی از نوع کالیسیا ، دارای گل های سفید رنگ می باشد.

9. ست کریزیا (setcreasia pupurea) 

ساقه های ست کریزیا ، بلند بوده و دارای برگ های ارغوانی مایل به تیره می باشد. گل های آن کوچک و به رنگ بنفش هستند.

10. زبرینا پندولا (Tradescantia Zebrina) 

زبرینا دارای برگهاي بيضي شكل و نوك تيز با لكه هاي بنفش و نقره اي می باشد. در صورت کافي نبودن نور خورشید ، برگ ها كاملآ به رنگ سبز در مي آيند. حذف جوانه انتهايي ، باعث پر پشت شدن گياه ميشود.

گیاه برگ بیدی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *