انواع گیاهان زینتی | گیاهان زینتی شناخته نشده

زمان مطالعه : 3 دقیقه

در این مقاله میخواهیم به انواع گیاهان زینتی بپردازیم. همراه ما باشید.

آشنایی با گل زینتی

در سراسر جهان گیاهان در اندازه و رنگ های مختلف وجود دارند. بعضی گیاهان زینتی دارای میوه هستند که عده از آنان سمی است و عده ای دیگر قابل خوردن میباشد. بعضی دیگر از گیاهان زینتی نیز به عنوان دکوراسیون استفاده میشود. واژه زینتی برای گل هایی به کار برده میشود که ، بسیار زیبا هستند. این گل ها معمولا به دلیل گلبرگ های جذاب خود ، در باغچه ها و یا در گلدان نگهداری میشود. هدف از کاشت این گل ها ، زیبایی آن ها میباشد. ارتفاع ، رنگ و قابلیت در مرحله بعدی قرار دارند.

ویژگی های زیبایی گیاهان را باید در برگ ها ، عطر ها و ساقه های آن ها بررسی کرد.

در علم باغداری، کلمه “گیاه زینتی” بیشتر برای توصیف گیاهان باغچه‌ای به کار می‌رود. اما این تعریف درست نیست! زیرا گیاهان آپارتمانی مختلفی نیز هستند که کاربرد ها و زیبایی های بسیاری دارند.

گل های زینتی بسیار ظریف و جذاب هستند و با رنگ ملایمی که دارند ، چشم های همه را به خود جذب میکنند. رنگ گل و بوی آن میتواند بر جذاب بودن گل اضافه کند و بین مردم بیشتر محبوب شود.

تاریخچه گیاهان زینتی به حدود 4000 سال قبل باز میگردد. نقاشی های موجود در مصر 1500 سال پیش ، شواهدی از تزیین گیاهان بوده است.

در ادامه میخواهیم به گیاهان زینتی زیبا و کمتر شناخته شده بپردازیم.

 

انواع گیاهان زینتی زیبا

-آرالیای برگ پهن

آرالیا درختچه ای همیشه سبز که بین 3 تا 6 متر ارتفاع دارد. این گیاه از خانواده آرالیاسه میباشد. برگ های این گل بزرگ هستند و حدود 30 سانتی متر میشوند.

دمبرگ های این گیاه به 50 سانتی متر نیز میرسد. برای نگهداری این گل باید به نکاتی توجه کنید. ابتدا اینکه هرگز جلوی نور مستقیم خورشید قرارش ندهید ، چون موجب سوختگی آن میشود. بهترین نور برای این گیاه ، غیر مستقیم و حداقل 6 ساعت در روز میباشد. در صورتی که شما در مکان های سرد قرارش میدهید ،  نور زیادی نیز داشته باشد ، تا پوسیده نشود.

 

آرالیای برگ پهن

 

-آزالیا

ارتفاع این گیاه زینتی و زیبا به یک و نیم متر میرسد. گل های آزالیا در بهار باز میشوند و به شکل قیفی هستند. طول برگ این گیاهان سه سانتی متر میباشد.

گل ها به صورت خوشه ای در انتها ساقه ، دیده میشوند.

نام دیگر این گل ، صدتومانی میباشد.

این گیاه نیز به نور مستقیم حساسیت دارد و باید نور غیر مستقیم به او برخورد کند.

 

گل آزالیا

 

 

-آگلونما ماریا

این گیاه زینتی همیشه سبز و بسیار خاص میباشد. طول برگ های این گیاه به 30 سانتی متر نیز میرسد. گل های این گیاه سفید هستند و در بهار شکوفا میشوند.

میوه های این گیاه قرمز رنگ میباشد. بهتر است که میوه این گیاهان را نخورید ، چون ممکن است برای گوارش شما مشکلاتی در پی داشته باشد.

ترکیب رنگ های سفید و سبز این گیاه ، زیبایی بی نظیری دارد.

 

گل آگلونما ماریا

 

ممنون که تا پایان ما را همراهی کردید ، اگر سوالی دارید ، میتوانید در انتها این بخش برای ما کامنت کنید. همکاران ما پاسخگو شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *