معرفی انواع دراسنا با عکس | آشنایی کلی با گیاه دراسنا

زمان مطالعه : 3 دقیقه
زمان انتشار : 25 اسفند 1401

آشنایی با گیاه دراسنا  

دراسنا یکی از گیاهان محبوب آپارتمانی است که خود را با هر آب هوایی وقف می دهد و مقاومت بالایی دارد. در برابر کم آبی مقاوم است و با نور کم نیز سازگار میباشد.
شما می توانید این گیاه زیبا و خاص را برای افرادی که در زمینه نگهداری گل و گیاه مبتدی هستند ، تهیه نمایید و به انها هدیه دهید.
نام علمی گیاه دراسنا ، dracaena می باشد و بومی جنوب شرقی آفریقا است. برگ های این گیاه به رنگ سبز پر رنگ هستند.

در صورتی که گیاه شما شکوفا شد و گل داد ، باید گل را از قسمت انتهایی با وسیله تیز جدا کنید ؛ زیرا وجود گل ، باعث ضعف شده و مانع رشد گیاه می شود.

دراسنا گیاهی سمی است ، بنابراین آن را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی خود دور نگه دارید تا خیال خوردن آن به سرشان نزند!

در ادامه ما انواع دراسنا را برای شما معرفی می کنیم. با سایت شرمیلا همراه باشید.

اگر میخواهید بطور کامل با گیاه دراسنا آشنا شوید ، به قسمت معرفی گیاه دراسنا مراجعه فرمایید.

معرفی انواع گل دراسنا 

  • دراسنا برگ لیمویی:

این گونه برگ های بسیار زیبایی دارد که آن را بسیار محبوب کرده است. برگ های دراسنا برگ لیمویی ، زرد و سبز هستند. چون رنگ آن به لیمو شباهت زیادی دارد ، آن را به عنوان برگ لیمویی می شناسند. این گیاه ، نگهداری بسیار آسانی دارد و هر فرد گیاه دوستی می تواند آن را به خوبی در خانه خود پرورش دهد.
گیاه دراسنا برگ لیمویی در خانه می تواند تا ۲ متر رشد داشته باشد. شما می توانید برای جلوگیری از ارتفاع زیاد آن ، هر از چند گاهی ان را هرس کنید.

سعی کنید گاهی اوقات گیاه را به سمت خورشید بچرخانید تا فتوسنتر آن بهتر صورت بگیرد.

دراسانا برگ لیمویی

 

  • دراسنا بلالی:

یکی دیگر از گونه های دراسنا که بسیار هم مشهور است ، دراسنا بلالی نام دارد. این گیاه برگ های بسیار جذابی دارد که بسیار خیره کننده هستند. اگر به خوبی به این گیاه رسیدگی کنید ، شکوفه های ریز سفید دراسنای بلالی را مشاهده خواهید کرد.
دراسنا بلالی رطوبت را خیلی دوست دارد. سعی کنید که همیشه خاک آن را مرطوب نگه دارید. اما این گیاه برای اینکه رشد خوبی داشته باشد ، نیاز دارد که مدتی کاملا خشک بماند و سپس آبیاری شود.

بطور کلی از آبیاری بیش از حد بپرهیزید و در عین حال رطوبت را تامین کنید تا شاهد شادابی گیاه دراسنا باشید.
نکته: اگر شاهد قهوه ای شدن برگ ها بودید ، نشانه کم آبی است.

دراسنا بلالی

 

  • دراسنا کامپکت:

این گیاه برای نگهداری در آپارتمان بسیار مناسب است. برگ های دراسنا کامپکت ، همانطور که از اسمش معلوم است ، فشرده و کامپکت شده هستند که زیبایی این گیاه را چند برابر می کند. رشد این گیاه خیلی سریع نیست و به آرامی رشد می کند.

 گیاه دراسنا

 

  • دراسنا تارزان:

این نوع دراسنا هم محبوبیت زیادی دارد. برگ های گیاه دراسنا تارزان نسبت به گونه های دیگر ، ضخیم تر است. همچنین این گونه دراسنا ، گاهی با رنگ صورتی نیز دیده می شود.

 

 

دراسنا تارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *