معرفی کامل انواع کوردیلین + عکس گیاه کردلین

زمان مطالعه : 4 دقیقه
زمان انتشار : 29 اسفند 1401
انواع گیاه کوردیلین

گیاه کوردیلین جزو گیاهان محبوب آپارتمانی است که طرفداران زیادی دارد. در این مقاله با انواع گل کوردیلین به همراه عکس انها آشنا می شوید.

آشنایی با گل کوردیلین

نام های دیگر برگ کوردلین عبارت است از: اژدهای آتشین ، پالم و کوردلینا. البته، بسیاری از مردم با نام کوردیلین این گیاه را میشناسند.

کوردیلین با برگ های زیبا و خوش رنگی که دارد، بسیاری از مردم را شیفته خود کرده است. افراد زیادی این گل خارق العاده و مقاوم را در خانه های خود نگهداری میکنند و عده ای دیگر از مردم به یکدیگر هدیه میدهند.

گل کردلین بومی شرق آسیا است. این گیاه رطوبت دوست میباشد. گل کوردلین دارای برگ های نیزه ای و سبز براق بوده که حاشیه های آن قرمز و متمایل به ارغوانی رنگ است.

اگر گیاه کوردلین را در شرایط مناسب نگهداری کنید تا ارتفاع 4 متر نیز رشد میکند، همینقدر عجیب  و حیرت انگیز!!

چنانچه بخواهید‌آن را در گلدان بکارید، نهایتا تا 1 متر رشد میکند. گیاه کوردلین گل هایی با رنگ های زرد و قرمز دارد که میوه های آن مصرف خوراکی دارند.

این گل زیبا و خاص مخصوص نواحی گرم و مرطوب بوده و هر چه میزان رطوبت بیشتر باشد، رشد چشمگیر تری خواهد داشت.

نکته ای که ذهن بسیاری از مردم را درگیر خود کرده، شباهت عجیب کوردلین و دراسنا به هم میباشد. این گیاهان هر دو از خانواده Asparagaceae هستند.

 

انواع گل کوردیلین

۱- کوردیلین ایندیویزا :

این درختچه کوردلین، بومی کشور نیوزلند میباشد. به درخت کوردیلین ایندی ویزا، کتان بوته ای نیز میگویند. این گیاه زیبا بیشتر در مناطق خشک قابل رویت است. این درختچه میتواند تا 8 متر رشد کند. ساقه آن معمولا شاخه ندارد و یا تعداد بسیار کمی شاخه دارد. شاخ و برگ های این گیاه با افزایش سن خمیده میشوند.

کوردیلین ایندیویزا

۲- کوردیلین مکیدن:

این گونه از کوردیلین در جزیره نورفولک، جنگل های کوه بتس، کوه پیت و مکان های دیگر از جمله در پارک ملی رشد می کند. کشور نیوزلند این دسته گیاهان کوردیلین را در معرض خطر انقراض گزارش داده اند. این گیاه زیبا آفتاب کامل را تحمل میکند؛ اما در دوره جوانی، سایه را ترجیح میدهد. کوردیلین مکیدن، رطوبت را دوست ندارند. همچنین به یخزدگی حساس بوده و عاشق گرماست.

کوردیلین مکیدن

۳- کوردیلین رفتار ستونی:

طول برگ های این گیاه 70 سانتی متر و عرض آنها نیز 12 سانتی متر میباشد. گلدهی کوردیلین رفتار ستونی در بهار و تابستان اتفاق می افتد. گل های این گیاه سفید رنگ هستند. توت های قرمز همانند بسیاری از گیاهان کوردیلین استرالیا یکی دیگر از ویژگی های زینتی جذاب این گیاه است. این نواع کردلین شرایط گرم و مرطوب را دوست دارد. همچنین این گیاه چون گرمسیری میباشد، یخ زدگی و بادهای سنگین را تحمل نمیکند.

کوردیلین رفتار ستونی

۴- کوردیلین فروتیکوزا(فروتیکوسا):

این گیاه همیشه سبز است که ارتفاع انها به سه تا چهار متر نیز میرسد. رنگ های این نوع کوردیلین ها دارای تنوع زیادی میباشد. برگ های گیاه 60 سانتی متری هستند.

کوردیلین فروتیکوزا

 

 گیاهان کوردیلین و دراسنا از نظر ظاهری گاهی شباهت زیادی به هم دارند. هر دو به یک خانواده گیاهی یعنی Asparagaceae تعلق دارند، اما در دو زیر خانواده مختلف قرار می‌گیرند.

ممنون که تا این لحظه ما را همراهی کردید ، اگر سوالی دارید میتوانید در انتها این بخش برای ما کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *