گل های میخک

نحوه مصرف میخک برای درمان دندان درد | خواص روغن میخک برای دندان درد

زمان مطالعه : 3 دقیقه

میخک چیست:

میخک نوعی ادویه برای استفاده در غذا است که در درمان نیز کاربرد دارد و خاصیت طبی دارد. از میخک برای خوش طعم کردن چای استفاده می کنند.
میخک در سه نوع روغن، چوب میخک و عصاره استفاده می شود.

میخک برای دندان درد

میخک برای دندان درد:

گاهی اوقات وقتی دندان درد به سراغ انسان می آید همیشه دندان پزشک در دسترس نیست و باید از راه های دیگر برای بهتر کردن دندان استفاده کرد. یک راه ساده برای از بین بردن دندان درد استفاده از میخک است.

در میخک ماده ای به نام اوژنول وجود دارد که این ماده خاصیت ضد التهابی دارد و می‌تواند به تسکین موقت از درد دندان کمک کند.
همچنین میخک در دندان پزشکی سنتی کاربرد گسترده ای دارد.

طرز استفاده از میخک برای درمان دندان:

ابتدا آن را پودر کنید ودر محل درد قرار دهید. پس از چند لحظه میخک با بزاق دهان مخلوط شده و منطقه درد را بی حسی می کند.

شما می توانید از چوب میخک هم برای درمان استفاده کنید. برای استفاده از گل میخک ابتدا یک چوب را روی دندان قرار داده ، پس از چند لحظه چوب میخک شروع به نرم شدن در دهان میکند. این فرایند اجازه می دهد تا روغن میخک منتشر شده و با بزاق دهان مخلوط می شود و سبب بی حسی گردد. بیشتر از 30 دقیقه چوب را روی دندان نگه ندارید و پس از گذشت 30 دقیقه از چوب میخک جدید استفاده کنید.
میخک گیاه بسیار بسیار قدرتمندی است که گاهی با برخورد این روغن با زبان یا لثه ممکن است احساس سوزش کنید.

همچنین میخک فایده های دیگری نیز برای دندان دارد. به طور مثال پودر میخک می تواند برای سفیدی دندان موثر باشد. میخک  در خمیر دندان ها نیز استفاده می شود.

طرز تهیه روغن میخک

روغن میخک

میخک و روغن زیتون را درون هاونگ سنگی ریخته و آن را بکوبید تا عصاره چوب میخک با روغن زیتون ترکیب شود. در انتها می‌توانید روغن را از یک صافی عبور دهید تا محلول یک دستی داشته باشید. در غیر این صورت بهتر است محلول شما همراه پودر میخک باشد تا تاثیر بیشتری داشته باشد. چوب میخک برای دندان درد به عنوان یک بی حس کننده عمل می‌کند و ترکیب آن با روغن زیتون می‌تواند التهاب دندان را نیز از بین ببرد. شما می توانید  روغن ساخته شده را درون قطره چکان ریخته و به عنوان قطره دندان درد نگه داری کنید.

چند نکته مهم

1- اوژنول در صورت بلعیده شدن ، می تواند سمی باشد. این درمان ها نباید برای کودکان استفاده شود زیرا ممکن است کودک روغن را قورت دهد.

2- این درمان فقط موقت است و شما را به طور کامل درمان نمیکند شما باید پس از استفاده از میخک به دندان پزشک مراجعه کنید تا درد اصلی شما را دندان پزشک تشخیص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *