گیاه آرالیا

بررسی کامل علت شل شدن برگ های آرالیا

زمان مطالعه : 2 دقیقه

نام علمی این گیاه Fatsia Japonica است. آرالیا بومی شرق آسیا و جنوب کشور ژاپن میباشد. این گیاه میتواند در زیستگاه طبیعی خود تا ۶ متر نیز رشد کند ولی در آپارتمان ها تا ۱ یا ۲ متر بیشتر رشد نخواهند داشت و مشکلی بابت ارتفاع پیش نخواهد آمد.
این گیاه را به نام آرالیا دروغین نیز می شناسند.

این گیاه معمولا به عنوان گیاهی آپارتمانی و در داخل خانه نگهداری می‌شود، البته می‌توانید آن را در خارج از خانه نیز قرار دهید؛ اما تطبیق پذیری مجدد با محیط داخلی خانه برای گیاهی که تابستان را در حیاط گذرانده کمی دشوار است. همچنین به نگهداری زیادی احتیاج ندارد و میتوانید آن را به راحتی در آپارتمان ها و محل کار هاتان استفاده کنید.
آرالیا را یک درختچه حساب می کنند. درختی کوچک با برگ های نازک به رنگ قرمز،مسی و سبز تیره که لبه های برگ حالت دنداده ای دارد.

گل زیبای آرالیا دروغین

علت شل شدن برگ های آرالیا

آبیاری:

یکی از علت های شل شدن برگ هایش می تواند مربوط به آبیاری باشد. سعی کنید که آبیاری را برای گیاه درست فراهم کنید. برای آبیاری دقت داشته باشید که بین دو آبیاری ، خاک گیاه کاملا خشک شود. برای اینکه تشخیص دهید خاک گیاه خشک شده ،شما باید انگشت خود را 2-3 سانت در خاک فرو کنید، اگر رطوبت احساس کردید یعنی هنوز خاک خیس است. در غیر این صورت می توانید گیاه را آبیاری کنید.

هوا:

اگر گیاه را در خانه نگهداری می کنید سعی کنید که همیشه هوای تازه برایش فراهم کنید. آن را در اتاقی نگه دارید که پنجره دارد و یا هر از گاهی پنجره را برای او باز کنید.

زهکش:

دقت داشته باشید آبی که به گیاه می دهید از زیر گلدان خارج شود. یکی از دلایل رایج این بیماری مناسب نبودن زهکش خاک است.

گیاه آرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *