7 گیاه بسیار مناسب برای روی اپن | گیاهان مقاوم روی اپن

زمان مطالعه : 5 دقیقه

گیاهان مناسب اپن ، گیاهانی هستند که تحمل زیادی داشته و مقاوم هستند. این گیاهان به دلیل تحمل زیادشان علاقمندان زیادی را جذب خود کرده و بسیار پرطرفدار هستند.

در ادامه به گیاهان مناسب برای روی اپن می پردازیم.

چه گیاهی برای اپن مناسب است ؟

1- برگ عبایی:

گیاه برگ عبایی ، گیاهی بسیار زیبا و زینتی است. زیبایی آن موجب شده که در سال های اخیر به یکی از گل های محبوب تبدیل شود.
نام علمی این گیاه Aspidistra elatior  بوده و از خانواده Liliaceae می باشد. این گیاه دارای برگ هایی سبز و درخشان است.

گیاه برگ عبایی ، بسیار مقاوم بوده و در خانه به راحتی نگهداری می شود.

برگ عبایی

 

2- زامیفولیا:

زاموفیلیا گیاهی زیبا با برگهای چرمی و براق است که برای اولین بار در شرق آفریقا کشف شده است. نام علمی آن Zamioculcas zamiifolia است. زاموفیلیا گیاهی علفی و همیشه سبز است که معمولا تا حدود ۶۰-۴۵ سانتیمتر رشد می کند. اما گیاهان مسن تر می توانند به حدود ۱۲۰ سانتیمتر نیز برسند.

برگ های چرمی این گیاه آنقدر جذاب هستند که تصور می شود گیاهی مصنوعی است. این گیاه برای نگهداری در خانه بسیار مناسب ، عالی و بی دردسر است.

گیاه زاموفیلیا

 

3- پوتوس:

پتوس گیاهی مناسب برای افراد مبتدی‌ محسوب می‌شود. این گیاه آپارتمانی هیچ گونه حشره ای ندارد و یکی از بهترین گیاهان برای داخل آپارتمان محسوب می شود که علاوه بر زیبایی ، باعث حفظ رطوبت هوا نیز می شود. همچنین جز گیاهان رونده میباشد که رشد سریعی دارد. به این معنا که پس از بلند شدن ساقه ها و رشد برگ ها ، میتوان یک مسیر را برایش مشخص نمود و این توانایی را دارد که در مسیر مورد نظر شما بدون خاک و تنها با در آب ماندن رشد کند و مکان مورد نظر به مکانی زیبا و دل انگیز تبدیل کند.

پتوس طلایی

 

4- سانسوریا:

گیاه سانسوریا یک گیاه سر سخت  آپارتمانی است. این گیاه را به نام های دیگر نیز میشناسند مانند: شمشیری ، گلدان ماری و.. که بومی آفریقا و ماداگاسکار است. حدود ۷۰ نوع گونه دارد و در رنگ ها و مدل های مختلف می توان آن ها را یافت. این گیاه برای نگهداری در اپن بسیار مناسب است و می تواند محیطی دلچسب و لاکچری را برای شما فراهم آورد.

سانسوریا

 

5- آگلونما:

آگلونما ، بومی مناطق شرق آسیا بوده و همچنین یکی از گیاهان محبوب آپارتمانی است. علت محبوبیت آن نیز نگهداری آسان از این گیاه است. آگلونما از گیاهان همیشه سبز است و برگ های آن به صورت معمولی به شکل مستطیل است، گل های شیپوری آن در تابستان ظاهر می شود ؛ اما گاهی در پاییز و بهار نیز قادر به مشاهده گل‌های این گیاه خواهیم بود. همچنین برای تصفیه هوای محیط از سموم بنزین و فرمالدئید نیز مناسب می‌باشد.
گیاه آگلونما بسیار سر سخت است و می تواند با بدترین شرایط رشد خوبی داشته باشد.

آگلونما

 

6- فیلودندرون:

فیلودندرون ها گل های بسیار زیبایی هستند که گیاه بسیار مناسبی برای شرکت ها و تزئین خانه محسوب می شوند. برگ های سبز و براق فیلودندرون بسیار چشم گیر بوده و همچنین این گیاه از خانواده آرسا می باشد.
این گیاهان برای نگهداری در خانه بسیار فوق العاده می باشند و تحمل بالایی دارند.

فیلودندرون

 

7- آلوئه ورا:

آلوئه ورا بومی آفریقای شمالی و گیاهی خانگی و زینتی بوده که مراقبت از آن بسیار آسان است ؛ زیرا در طول سال نیازی به نگهداری و مراقبت دائمی ندارد.
این گیاه از خانواده سوسن ها می باشد که ارتفاع آن بین ۰٫۵ تا ۱ متر رشد می کند و هر چه بیشتر در معرض نور باشد ، رشد قابل توجه تری خواهد داشت. دارای برگهای اصیل و ظریف هستند و همچنین به دلیل خاصیت دارویی که دارند ، به صورت ویژه ای در زمینه لوازم آرایشی استفاده می شوند.

گیاه آلوئه ورا بسیار انعطاف‌ پذیر و مقاوم میباشد که به شدت با گرما مقابله می‌کند ؛ هم در تابستان و هم در هوای آزاد زمستان رشد لازم را خواهد داشت.

الوئه ورا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *