گل مناسب برای کافه

مناسب ترین گل برای کافه + نکات ضروری برای جذب مشتری در کافه

زمان مطالعه : 12 دقیقه

از زمان قدیم تا به امروز پیوند جدا نشدنی بین انسان ها و طبیعت شکل گرفته است. چرا  که انسان ها از اغماق طبیعت به زندگی شهری روی آورده است و به آن پیوسته است. گویا خاطره همزیستی انسان با گل و طبیعت، در ضمیر ناخودآگاه تمام افراد ثبت شده و تا به امروز از بین نرفته است.

در کافه ها و یا رستوران ها افراد زیادی هستند که به مدت طولانی مشغول خوردن نوشیدنی و غذا می باشند. ما می توانیم با استفاده از گل های طبیعی در این محیط ، در مقیاس های کوچک مانند گلدان روی میز ، حال و هوای میحط را دگرگون کنیم.

گذاشتن گل و گیاه در کافه و رستوران ها ، باعث باز شدن اشتها مشتری ها می شود.

بسیاری از مردم ، با دوست و همسر خود به کافه و کافی شاپ ها می آیند ، شما اگر بتوانید حس لطافت و عاشقانه را با گلهای زیبا برقرار کنید ، به نوعی مشتری ها را به خود جذب کرده اید.

گلدان های روی میز یا گل های بکار رفته در محیط ، می تواند حسی تازه به همگان دهد. این عناصر رنگی ، حس صمیمیت میان افراد را بیشتر می کنند و باعث می شود تا مشتری ها ، پیرامون این موضوع صحبت کنند و با بوییدن این گل های طبیعی ، حس و حال خوبی را دریافت کنند.

گل مناسب برای کافی باعث می شود تا کارکنان و مشتری های کافه ، رفتار بهتری با یکدیگر داشته باشند. در نتیجه برای کارفرما بسیار مهم است که کافه محل آرامی باشد.

گل ها علاوه بر زیبایی می توانند سم های موجود در هوا را نیز از بین ببرند و محیط کاملا پاکسازی شود.

انتخاب گل مناسب برای کافه و به کارگیری سلیقه و مشورت گرفتن از یک طراح دکوراسیون داخلی می‌تواند تاثیر زیادی روی زیبایی کافه و حس درون آن داشته‌باشد.  اینکار باعث می شود تا مشتری ها احساس بهتری داشته باشند.

 

کدام گل برای کافه انتخاب کنیم

گل نماد گرمی ، محبت و عشق است و قرار گیری یک گلدان کوچک در کافه ، می تواند احساسی فوق العاده به همگان انتقال دهد و محیط را از ناراحتی و غم ها دور کند.

انرژی مثبتی که گل ها در فضای پیرامون ما تولید می کنند ، روحیه انسان را کاملا تغییر می دهند و با تصفیه نمودن هوا ، آن را تازه می کنند.

برای انتخاب گل برای کافه از گل های خوشبو و خوش رنگ استفاده کنید. طراحی ، نوع و کیفیت گلهای به کار رفته در یک کافه ، به صورت غیر مستقیم بر روی ارزش های یک جامعه تاثیر می گذارد. لذا انتخاب گل های تازه و با کیفیت ، به کافه ارزش بیشتری می بخشد.

دقت داشته باشید که همیشه بو و رایحه گل ها ، از عطر های مصنویی بسیار کارساز تر است. این احساس تنها برای مشتریان تداعی نمی‌شود، بلکه می‌تواند تاثیری مثبت بر روی پرسنل یک کافه نیز بگذارد. به عنوان مثال استفاده از گل های یاس سبب آرامش بر ذهن و روح آدم می گذارد. و استرس های محیط را کاهش می دهد. گل مریم نیز با عطر دلذیر خود ، فضا را معطر می سازد و انرژی های منفی را از آن دور می سازد.  گیاه آگلونما نیز در رنگ‌های جذاب طلایی و قرمز موجود است که علاوه بر تاثیر گذاری بر روی رنگ محیط، تصفیه هوا را نیز بر عهده می‌گیرد.

انتخاب یک گل مناسب برای کافه در ابتدا به نظر سخت می رسد ، اما اصلا این گونه نیست چرا که تنوع این عناصر بسیار بالا است. شما می توانید با در نظر گرفتن چند نکته کلیدی و مهم ، به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

 • 1. رنگ پس زمینه در محیط

گل ها به فضا رنگ می بخشند و آن ها را از حالت سرد و بی روح ، به منظره ای زیبا و چشمگیر تبدیل می کنند. در انتخاب گل برای کافه ، می توان به تونالیته رنگ موجود در فضا دقت نمود. گلهای طبیعی با رنگ های مختلفی که دارند ، هر یک انرژی مجزا و باور نکردنی را بر روی محیط می گذارند. استفاده از مفاهیم متضاد یا همخوانی رنگ ها با یکدیگر ، بهترین پس زمینه برای محیط کافه است.

 • 2. انتخاب گل‌های دانه ریز

انتخاب کردن گل های دانه ریز ، حجم گلدان های شما را پر می کند و می توانید در تمام زوایا ، مورد دید مشتری قرار بگیرد. استفاده کردن از این گونه گل های بی نظیر و زیبا مانند گل مینیاتوری قرنفل در گلدان های شیک ، می تواند مانند یک اثر هنری زیبا ، بر روی میز کافه بگذرد. گل های داوودی نیز با عمر و ماندگاری بالایی که دارند ، بسیار مقرون به صرفه اند و می توانند با قرار گرفتن در یک گلدان شیشه ای ، جلوه میز را تغییر دهند.

 • 3.انتخاب گل‌های ساده و مینیمال

انتخاب و قرار دادن چند گل ساده و با کنتراست کم ، می تواند شلوغی ذهن مشتری را به حداکثر برساند. پس لازم نیست همیشه در انتخاب گل ها اغراق کنید. گاهی چند گل ساده و تک رنگ ، می تواند تاثیر فوق العاده ای بر محیط بگذارد. به طور کل گل های تک رنگ و مینیمال ، فضای کافه را شیک و ساده می کند.

 

 • استفاده از گل‌های طبیعی در کافه

مهم ترین نکته در انتخاب گل مناسب برای کافه ، طبیعی بودن آن است. هیچگاه از گلهای مصنویی برای تزیین کافه خود استفاده نکنید.

تجربه نشان داده شده است که گل های مصنویی توجه شخص خاصی را جلب نمی کند و سبب زیبا سازی محیط نیز نمی شود.

از نکات مهم دیگر این است که از گلهای با رایحه قوی در میز مشتری استفاده نکنید ، تا مشتری بتواند به راحتی نوشیدنی و غذای خود را میل کند.

قرار گیری گل و گلدان در ابعاد بزرگ تر ، موجب اشغال شدن دید مشتری می شود و دیگر عامل جذابیت محسوب نمی شود ، بلکه باعث حواس پرتی آنان می شود و انرژی منفی را بر روی مشتری می گذارد.

در یک نگاه کلی می‌توان گفت، خلاقیت در چیدمان و قرارگیری گل‌های طبیعی، در فضای کافه، اغلب دیدی مثبت به مشتریان می‌دهد و آنان را بعنوان یک مشتری وفادار، حفظ می‌کند.

 • 4.نحوه نگهداری گل‌های انتخابی

در زمان انتخاب گل برای کافه ، باید دقت کنید از گل هایی که بعد از چند روز خشک شده و شاخ و برگ های آن روی غذا و یا نوشیدنی مشتری ها میریزد ، پرهیز کنید. این گونه علاوه بر اینکه اصلا زیبایی خاصی به محیط نمی دهند‌ ، کار پرسنل کافه را نیز سخت می کنند.

به طور کلی توصیه می شود برای با طراوت کردن گل ها ، آن را در روز پایانی کافه از روی میز ها جمع کرده و در محیطی خنک از سالن قرار دهید ، تا طراوت آنها حفظ شود. اینکار موجب افزایش عمر گیاه نیز می شود. استفاده از غذای گل ، که با نام فلاورفود شناخته می‌شود، موجب افزایش عمر گل شده و عدم تغییر رنگ آب گلدان‌ها، بعد از یک هفته را نیز به همراه خواهد داشت.

گل هایی که در میحط کافه موجود هستند ، باید به آنها نور غیر مستقیم خورشید برخورد کند ، تا همیشه شاداب باشند. اگر به نور دسترسی ندارید ، می توانید از نور های مصنویی برای رشد آنان استفاده کنید. نور های مصنویی رنگی می توانند زیبایی گیاهان را چند برابر کنند.

 

گل در کافه

بهترین گل‌ها برای تزیین کافه

همانطور که بیان کردیم گل ها باعث آرامش و مثبت شدن فضای کافه می شوند. اما باید دقت داشته باشید که بعضی از گلها مناسب کافه نباشند. بهترین گل های کافه را برای شما در لیستی ذکر خواهیم کرد.

-گل ارکیده

یکی از بهترین و زیبا ترین گل ها برای کافه ، گیاه ارکیده می باشد.

این گلها از نظر ظاهر بسیار شیک و خاص هستند و رنگ بندی متفاوتی دارند. همین ظاهر خاص و زیبا گل های ارکیده باعث شده است تا بسیاری از صاحبان کافه ، از گل ارکیده برای زیبا کردن دکوراسیون کافه خود استفاده کنند.

مشتریان نیز بدون هیچ شکی با دیدن این گلها ، انرژی مثبتی به سمت آنها پرتاب خواهد شد.

 

-گل کالاتیا

این گیاه با نام گورخری نیز شناخته می شود و یکی از بهترین گلها برای کافه می باشد.

این گیاه زیبا بسیار زیبا است و چشم همگان را به خود جذب می کند.

از مزایا این گل ، دوام آوردن در کم نوری است. به همین دلیل شما می توانید آن را در هر مکانی از کافه خود قرار دهید.

نگهداری گل کالاتیا کار سختی نمی باشد و هرکسی قادر به پرورش آن است.

 

-گل چمچه ای

گل چمچه ای ، یکی دیگر از گیاهان مناسب برای کافه می باشد.

این گل با برگ های سبز و گل های زیبای سفیدی که دارد باعث زیبایی بیشتر آن شده و به محیط آرامش می دهد.

گل چمچمه ای شرایط نگهداری آسانی دارد به همین سبب می توانید آن را در کافه ، کافی شاپ و رستوران نگهداری کنید.

استفاده از گل چمچمه ای در طراحی دکوراسیون داخلی کافه ، می تواند گزینه ای فوق العاده باشد.

 

گل چمچه ای

-گل بونسای

یکی از زیبا ترین و خاص ترین گل ها برای تزیین در کافه ، بونسای می باشد.

این درختچه‌های کوچک و زیبا که کوچک شده‌ی درختان طبیعی هستند، می‌توانند مشتریان را شگفت زده و جذب خود کنند.

بونسای از هر نظر برای کافه مناسب می باشد و بدون شک و دریغ ، آن را برای کافه خود استفاده کنید.

دقت داشته باشید که بونسای را در مرطوب ترین قسمت کافه خود قرار دهید ، تا بتواند زیبایی و طراوت خود را حفظ کند.

این درختچه نیاز آبی کمی دارد ، اما بهتر می باشد تا همیشه به طور مرتب آبیاری شود تا سرحال باقی بماند.

 

-گل رشته مروارید

در لیست گل مناسب برای کافه ، می توان به رشته مروارید اشاره کرد.

این گیاه با داشتن برگ هایی سبز به شکل مروارید ، می تواند زیبایی چشم نوازی را برای کافه شما رقم بزند.

به نظر می رسد که این مروارد های سبز با نخ به یکدیگر وصل شده اند.

شما میتواندی گل رشته مروارید را به صورت آویزان به محیط کافه خود وصل کنید و زیبایی آنجا را چند برابر کنید.

بهتر می باشد تا در مکانی وصل کنید که نور کافی در آنجا برایش موجود باشد.

 

-گل عنکبوتی

گیاه عنکبوتی ظاهری جالب و فوق العاده دارد و به خاطر جوانه های کوچکی که در قسمت های مختلف آن ظاهر می شوند به نام گیاه مرغ و جوجه نیز به شهرت رسیده است.

عنکبوتی به مراقبت چندانی نیاز ندارد و به همین دلیل برای کافه ها بسیار مناسب می باشد.

گل عنکبوتی یا گندمی همیشه تشنه می باشد و هر زمانی که دوست داشتید ، می توانید آن را آبیاری کنید. اگرچه بهتر است در فصول سرد ، آبیاری را کاهش داده و از قرار دادن آنها در هوای سرد اجتناب کنید.

 

گل عنکوبتی

ایده‌های خاص برای تزیین کافه با گل

انتخاب گل مناسب برای کافه از اهمیت بالایی برخوردار است و از نحوه تزیین آن غافل نشوید.

افراد با سلیقه می توانند با ساده ترین گل ها ، کافه شما را به زیبایی تزیین کنند و باعث جذب مشتری شوند.

اگر که شما سلیقه لازم را برای اینکار ندارید ، از گل آرا ها کمک بخواهید تا در این امر به شما کمک کنند.

در ادامه چند ایده فوق العاده و کار ساز را در رابطه گل و کافه برای شما بازگو خواهیم کرد.

 •  تزیین میز

یکی از ابتدایی ترین ایده ها برای تزیین و استفاده از گل مناسب برای کافه ، قرار دادن گل و گیاه بر روی میز مشتری می باشد. البته که این کار می تواند به شکل های مختلفی انجام شود.

 •  تزیین ورودی کافه

تزیین ورودی کافه ها با استفاده از گل ها و یا قرار دادن آنها بر روی پایه ها می تواند اثراتی مثبتی را در پی داشته باشد. چرا که در نگاه اول ، افراد ورودی  کافه را به دقت می بینند و به سمت آن کشیده می شوند. همچنین امکان دارد شخصی درحال رد شدن باشد ، اما با دیدن ورودی زیبا کافه شما ، دلس بخواهد که وارد شود و زیبایی های محیط لذت ببرد.

 • تزیین سقف

شاید کمتر کسی به تزیین و گل آرایی های سقف توجه ویژه ای کند ، در صورتی که یکی از مهم ترین قسمت ها برای تزیین کافه ، سقف آن می باشد. گل آرایی در سقف به طور نا خود آگاه و غیر مستقیم بر روی جذب و رضایت مشتری اثر می گذارد.

گل مناسب را در سقف کافه خود آویزان کنید تا بتوانید طراحی خاص را برای خود داشته باشید.

 • استفاده از گلدان معلق

یکی از ایده های فوق العاده و خاص برای تزیین کافه ، می تواند استفاده از گلدان های معلق باشد.

گل مناسب برای کافه و تزیین آن به شکل خاص می تواند بهترین نتیجه را برای کارفرما داشته باشد.

با استفاده کردن از این گل ها ، می توان به خوبی از گل در محیط کافه استفاده کرد.

 • استند گل

استفاده کردن از استند گل نیز می تواند باعث زیبایی کافه شود.

استند‌های موجود در بازار در رنگ‌ها و مدل‌های متنوعی هستند که می‌تواند با سلیقه و فضای موجود بهترین آن را انتخاب کنید.

 • تزیین دیوار

یکی از ایده‌های خاص برای گل‌آرایی کافه، تزیین یک دیوار به طور کامل با گل است. زیبایی این کار به شدت شگفت‌انگیز است.

 

دکوراسیون گل در کافه

مزایای استفاده گل در کافه و کافی شاپ

درحال حاضر با رفتن به رستوران ، کافه و کافی شاپ انواع مختلفی از گل ها را در آنجا میبینید.

صاحب کافه ای که از گل ها برای محیط کافه و یا رستوران خود استفاده کرده است ، کاملا از مزایای بی نظیر آن آگاه است. بهتر می باشد تا شما نیز از آنها مطلع باشید.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزایای استفاده از گل مناسب برای کافه ، زیبایی بخشیدن به محیط می باشد. داشتن دکوراسیونی فوق العاده و زیبا می تواند به جذب مشتری بی شمار کمک شایانی را بکند.

افراد با احساس گل ها را به خوبی می شناسند و به خوبی آگاه هستند که حضور آنها می تواند چه آرامش را در پی داشته باشد.

یکی دیگر از کاربرد های مهم گل و گیاه ، عمل تصفیه کنندگی می باشد. انتخاب گل مناسب برای کافه می تواند انرژی های منفی در محیط را کاملا پاکسازی کند. حتی برخی از این گل ها احساس نشاط و شادابی را به ما القا می کنند. داشتن یک هوای پاک برای کافه ، رسوران و کافی شاپ ها ضروری است.

صاحبان کافی شاپ می توانند با مشورت گرفتن از یک طراح دکوراسیون ، فضایی مدرن و شیک را با انتخاب گل مناسب برای کافه ایجاد کنند.

خاص بودن طراحی ها می تواند یکی از مهم ترین فاکتور برای جذب مشتری باشد.

دقت داشته باشید که اگر می خواهید گل و گیاه بر روی کافه شما تاثیر گذار شوند ، باید دارای عمر بالا و مقاومت زیادی باشند. شاید در کافه و رستوران ها نتوان به خوبی از گل ها مراقبت کرد ، به همین دلیل باید از گلهای دارای مقاومت استفاده شود.

 

کافه

در این مقاله سعی کردیم تا به طور کامل به حضور گل ها در کافه و فوایدی که در پی دارد ، بپردازیم.

ممنون که تا آخر همراه ما بودید. اگر سوالی دارید برای ما کامنت کنید. همکاران ما پاسخگو نظرت شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *