گل رز اسطوخودوس

گل رز اسطوخودوس نماد چیست | مفهوم گل رز اسطوخودوس

زمان مطالعه : 2 دقیقه

آشنایی با گل رز

گل های سرخ امروزه با گذشته بسیار تفاوت کرده دارند. از نظر رنگ ،‌بو ، نماد و معنی ها و…

گل رز یک گیاه گلدار و چند ساله چوبی از تیره رزا ، در خانواده Rosaceae  است. بیش از سیصد گونه و ده ها هزار رقم وجود دارد. در اندازه و شکل و معمولاً بزرگ و نمایشی هستند. در رنگ های مختلف از سفید تا زرد و قرمز و… .  اکثر گونه ها ، بومی آسیا هستند و تعداد کمتری بومی اروپا ، آمریکای شمالی و شمال غربی آفریقا می باشند. گل سرخ در بسیاری از جوامع دارای اهمیت فرهنگی شده است. اندازه گیاهان گل های رز از کوچک تا بزرگ وجود دارند و تقریبا در تمام مکان ها میتوان آن ها را رویت کرد.

حدود ۵۰ سال پیش گونه های زیبای گل رز در آمریکا دیده شد. گل های رز امروزی که در بازار های مختلف وجود دارد ، در اصل از قرن ۱۸ ام چین است.

گل های رز بیشتر به عنوان گیاهان زینتی شناخته می شوند که به دلیل گل های زیبایشان در باغ و گاهی در فضای داخلی رشد می کنند.

آنها همچنین برای عطرسازی شرکت های تجاری و محصولات گل بریده تجاری مورد استفاده قرار گرفته اند. برخی از آنها به عنوان گیاهان چشم انداز ، برای پوشش و سایر اهداف سودمند مانند پوشش بازی و تثبیت شیب استفاده می شوند.

از گل های رز در بسیار از دارو های پزشکی استفاده شده است. از مدت ها قبل در طب سنتی چینی از گل سرخ استفاده می شود. از این گونه و سایر گونه ها برای مشکلات معده استفاده شده است و برای کنترل رشد سرطان در حال بررسی می باشد.

گل های رز معمولاً در معرض آسیب شدید آفات و بیماریهای حشرات ، گل مروارید و قارچ قرار دارند. در بسیاری از موارد نمی توان آنها را بدون درمان منظم برای کنترل این مشکلات به طور مفید پرورش داد.

معنی گل رز اسطوخودوس

گل رز اسطوخودوس که بسیار خیره کننده و جذاب است می تواند نماد دلربایی ، شگفتی ، شکوه و رمز و راز باشد.این گل منحصر به فرد همچنین می تواند نماد عشق در نگاه اول یا مسحور در نگاه اول را نیز معنی دهد.یعنی اگر یک راز مخفی دارید و یا اگر به کسی علاقه پنهانی دارید هدیه دادن این گل می تواند بهترین گزینه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *