گل صد تومانی

مهمترین مضرات گل صد تومانی چیست ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه

آشنایی با گل صد تومانی (پیونی)

نام علمی این گیاه (PAEONIA) بوده و متعلق به خانواده Paeoniaceae میباشد. این گیاه عمر بسیار طولانی دارد و حتی به ۵۰ سال هم می رسد. نگهداری از گل پیونی دردسر ساز نیست. یکی از بهترین مزایای این گل زیبا مقاوم بودن به سرما است.
این گیاه بومی چین است و در این سرزمین از آن به عنوان گل امپراطور یاد می شود!
ارتفاع گل صد تومانی در ارقام علفی ۵۰ الی ۱۲۰ سانتیمتر و در ارقام درختی ۱۰۰ تا ۲۰۰ سانتیمتر می‌ باشد. رنگ برگ های آن سبز تیره بوده و گل های آن در طیف رنگی سفید ،‌ زرد ، صورتی و قرمز وجود دارند.
اغلب گل های پیونی معطر هستند و حتی در صنعت عطرسازی هم کاربرد بسزایی دارند.
برگ های این گیاه شگفت انگیز در فصول سرد از بین می روند و سپس در اواسط اردیبهشت تا خرداد گل دهی آغاز می شود.

گل صد تومانی

مضرات گل صد تومانی(پیونی)

دمنوش گل صدتومانی عوارض خیلی زیادی ندارد که بخواهیم نگرانی زیادی در خصوص آن داشته باشیم.
تنها موردی که به این گیاه مربوط است کافئین آن است. این گیاه نسبت به بقیه گیاهان کمی کافئین بیشتری دارد ؛ حدود 5%.
سطح بالای کافئین باعث ایجاد استرس در قلب می شود و می تواند سبب بروز اضطراب و بی خوابی شود. کافئین در برخی افراد نیز می تواند سردرد ایجاد کند.
البته این دمنوش تیانین در خود دارد. تیانین ماده ای است که به انسان آرامش می دهد. با این وجود باز سطح کافئین در آن کمی بالا است و ممکن است که برای زنان باردار مناسب نباشد.
دمنوش گل صد تومانی می تواند باعث ایجاد آلرژی در بعضی افراد شود. به همین دلیل در اولین مصرف خود حتما دقت لازم را داشته باشید.

چنانچه فردی عمل جراحی داشته باشد ، تا حدود دو هفته نباید از این گیاه استفاده کند ؛ زیرا گل پیونی خطر لخته شدن را از بین می برد و احتمال خونریزی در طول جراحی و بعد از جراحی را افزایش می دهد.
برخی از تحقیقات نشان می دهد که گل صد تومانی می تواند در دوران شیر دهی باعث انقباض رحم شود. به همین دلیل زنان باردار و شیر ده نباید از این دمنوش استفاده کنند.

اگر به آشنایی کامل با گل پیونی و روش تکثیر آن علاقه مند هستید ، از قسمت معرفی گل پیونی و روش تکثیر آن مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

گل صد تومانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *