بهترین زمان خرید گل ارکیده | معرفی ارکیده فصل های مختلف

زمان مطالعه : 3 دقیقه

انواع مختلفی از ارکیده وجود دارد که بیش از ۲۰ هزار گونه در جهان وجود دارد. ارکیده ها به دلیل همنام بودنشان با باروری ، دوشی و جنسیت ارتباط دارند. این ارتباطات ، همراه با ظاهر عجیب و غریب آنها ، سابقه طولانی در ارتباط با عشق ، باروری و ظرافت را در طول فرهنگ ها و دوره های زمانی مختلف به آنها داده است.

در یونان باستان اعتقاد بر این بود که والدین می توانند با خوردن غده های ارکیده جنسیت فرزند خود را انتخاب کنند. اگر پدر غده های ضخیم و گوشتی می خورد ، معلوم می شود که کودک یک پسر است. اگر مادر غده های ریز و باریکتر می خورد ، معلوم می شود که کودک یک دختر است.
آزتک ها معمولاً وانیل ، نوعی ارکیده را با شکلات مخلوط می کنند و اکسیری ایجاد می کنند که قدرت ایجاد می کند.

بهترین زمان برای خرید گل ارکیده

این که گل ارکیده چگونه و به خوبی رشد کند بستگی به آب و هوای خانه شما دارد که گرم است یا سرد و یا آن را در چه مکانی نگهداری می کنید. ممکن است آن را در کنار پنجره یا مکان های دیگر نگهداری کنید. همچنین برای بهترین آب هوای برای ارکیده ، بستگی به گونه ان نیز دارد.

ارکیده ها در انواع آب هوا می توانند به خوبی رشد کنند که در ادامه به آن ها می پردازیم .

ارکیده صورتی

ارکیده مناسب هوای سرد:

دو گونه برای دمای سرد وجود دارند که به خوبی می توانند در دمای 12 درجه سانتی گراد به راحتی زندگی کند. حداقل درجه حرارتی که آنها در فصل زمستان نیاز دارند 8 درجه سانتی گراد است و در فصل تابستان 18 درجه سانتی گراد است. مانند ارکیده سیپریپدیوم و سیمبیدیوم.

ارکیده برای هوای گرم :

این نوع ارکیده مناسب برای دمای 20 درجه است و می تواند به خوبی در این دما رشد کند. دقت داشته باشید که دما برای این گیاه از 26 درجه بیشتر و از 13 درجه کمتر نشود. برای این نوع آب و هوا می توان به کاتلیا و انسیدیوم دو نوع از گونه های ارکیده اشاره کرد.

ارکیده های گرمسیری:

گونه هایی از ارکیده وجود دارند که نمی توانند در دمای 18 درجه کمتر زندگی کنند. ارکیده های واندا و فالانوپسیس نمونه هایی از ارکیده گرمسیری هستند.

 

شما برای خرید گل ارکیده باید دقت داشته باشید که چه ارکیده ای تهیه می کنید و آن را در بهترین دمای مورد نظر خود نگهداری کنید. گیاهان گرمسیری برای تابستان مناسب هستند و گیاهان سردسیری برای زمستان مناسب میباشند.

ارکیده آبی

شما می توانید نظرات خود را در پایین این صفحه برای ما به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *