گیاهان اپارتمانی تابستانی

۷ گیاه آپارتمانی تابستانی و مقاوم به گرما + عکس

زمان مطالعه : 6 دقیقه

گیاهان آپارتمانی همیشه نشاط بخش هر خانه ای هستند. هر گیاهی مخصوص یک فصل است و در آن فصل رشد بیشتری دارد. فصل تابستان فصل بسیار مناسبی برای رشد گیاهان می‌باشد چرا که هر چیزی که گیاهان می‌خواهند در این فصل وجود دارد.

اما نباید فراموش کرد که گرمی هوا و کاهش رطوبت در این فصل می‌تواند به گیاهان آسیبی بزند. البته این شرایط برای گل های فصلی تابستانی و یا گیاهان آپارتمانی آفتاب ( نور ) دوست ایده آل است و تنها برای گیاهان دیگر ممکن است مشکل ایجاد کند که با رعایت چند دستور و العمل راحت و ساده می‌توانید از وقوع آنها جلوگیری کنید.

اگر شما هم دوست دارید یک گیاه آپارتمانی تابستانی تهیه و از ان نگهداری کنید تا آخر مطلب را بخوانید.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما و خشکی

۱- گیاه مریم گلی

این گیاه لطیف و زیبا در برابر نور خورشید بسیار مقاوم میباشد. شکوفه های زیبای مریم گلی در تابستان نمایان می شوند و از لحاظ زیبایی و مقاوم بودن برای آپارتمان شما بسیار مناسب میباشد .

گیاه مریم گلی

 

۲- گل پامچال

گل پامچال علاوه بر زیبایی چشم نوازی که دارد، دارای خواص گیاهی زیادی می باشد که می توانید از انها بهره مند شوید. کافیست هفته ای یکبار به آن آب بدهید. اما باید خاکش غنی شود تا بتواند بارور شود.

یکی از عجیب ترین ویژگی های این این گل این است که تمام بخش های این گل را میتوان خورد ، از ریشه تا برگ.

پامچال برای منزل شما بسیار مناسب میباشد ، چه در آپارتمان و چه در منازل ویلایی.

گل پامچال

 

۳- آویشن

گیاه آویشن برای دکور آپارتمان گیاه بسیار مناسبی میباشد. همچنین عطر معطر و خوشبویی از خود به جا میگذارد.

این گیاه خوش بو، در برابر گرما بسیار مقاوم بوده و کم آبی را تا جای زیادی نیز تحمل میکند.

گیاه آویشن پر خاصیت ، قابلیت آن را دارد که با عطر خودش آفات باغ را نیز برطرف کند.

آویشن

 

۴- کاکتوس طلایی

این گیاه بومی کویر بوده و دارای ظاهری گرد است. روند رشد کاکتوس طلایی بسیار کند و آرام صورت میگیرد و همین میزان رشد به آفتاب کامل و خاک غنی شده نیاز دارد.

گل های زیبا کاکتوس طلایی در تابستان و بهار خودنمایی میکنند. بدنه اصلی این گیاه سبز است و شکوفه و گل های آن به رنگ طلایی میباشد ، همانند اسمشان.

این گیاه نیاز به نگهداری زیادی ندارد و همچنین دربرابر کم آبی نیز مقاوم است.

کاکتوس طلایی

 

۵- آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاهی بسیار مفید است که برای هر خانه ای لازم است. مصریان باستان از آلوئه ورا به نام گیاه جاودانه یاد می کنند، چرا که تقریبا خشکاندن و از بین بردن این گیاه غیر ممکن است. این گیاه مقاوم دارای خواص درمانی زیادی است. شیره گیاه آلوئه ورا میتواند برای پوست مناسب باشد که این امر باعث محبوب شدن این گیاه در بین زنان شده است.

این گیاه هم مانند کاکتوس شرایط مراقبت یکسانی دارد. در انواع خاک ها می تواند رشد کند و نور غیر مستقیم را بیشتر ترجیح می دهد. اما توجه داشته باشید که نباید زیاد گرما بگیرد زیرا باعث سوختن برگ می شود. اگر دیدید که روی برگها لکه های قهوه ای ایجاد شده. آن را به محلی خنک انتقال بدهید.نرسیدن نور کافی باعث کدر شدن برگهای این گیاه نیز می شود.

همچنینی می تواند التهاب ناشی از گزیده شدن توسط حشره ها را نیز برطرف کند و برای گوارش نیز بسیار مفید میباشد.

آلوئه ورا نیاز به مراقبت خاصی ندارد و به آب بسیار کمی نیاز دارد.

میتوانید این گیاه جادویی و زیبا را در منازل خود به عنوان دکور بزارید و از خواص شیره آن نیز برای خود بهره مند شوید.

آلوئه ورا

 

۶- شفلرا

گیاه شفلرا از دسته گیاهایی است که می تواند برای آپارتمان ها در فصل گرم استفاده می شود. این گیاه علاقمندان خاص خودش را دارد. این گیاه متعلق به شمال کوئینزلند استرالیا است.

شفلرا

 

۷- برگ انجیری

انجیری از جمله گیاهانی است که در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده و جزو گیاهان پر طرفدار است. از این گیاه معمولا برای تزئین دکوراسیون داخلی استفاده می شود.
گیاه برگ انجیری، برگ های خیلی زیبایی دارد و بومی کشور مکزیک محسوب می شود.
برگ انجیری گیاه مقاومی است و به نگهداری چندانی نیاز ندارد و برای فصل تابستان گیاه آپارتمانی مناسبی است.

برگ انجیری

 

برای انتخاب گیاهان در تابستان باید به شدت دقت نمایید و مطالب را به طور کامل بخوانید چون گیاهان باید توانایی گرما و نور خورشید را داشته باشند و اگر گل و گیاهی فاقد چنین شرایطی باشند ، صدمه میبیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *