گیاه پنجه کانگورو

معرفی گیاه پنجه کانگورو و روش نگهداری آن

زمان مطالعه : 2 دقیقه

نام علمی این گیاه Anigozanthos می باشد. این گیاه بومی استرالیا است و به دلیل شباهت زیاد آن به پنجه کانگورو آن را اینگونه می نامند. این گیاه شامل 11 گونه از نوع خود است که می توانید آن ها را در رنگ های نارنجی، قرمز و زرد تا صورتی پیدا کنید.
شما می توانید از این گل در آپارتمان نیز نگهداری کنید اما نگهداری آن به آسانی نیست.
این گیاه علفی ، دارای ساقه ای ضخیم و برگ هایی نیزه ای است. گل های آن لوله ای و بسیار زیبا هستند.
پنجه کانگورو یک گیاه چند ساله محسوب می شود و معمولا انتظار می رود حداقل 3 تا 5 سال زنده بماند. این گیاه هر سال یک بار در فصل پاییز یا تابستان گل می دهد و این ارتباطی به محل پرورش آن ندارد چرا که حتی گیاهانی که در فضای داخل خانه پرورش داده شده باشند نیز سالی یک بار فقط گل دهی خواهند داشت.

گیاه پنجه کانگوروروش نگهداری گیاه پنجه کانگورو

نور:

این گیاه به نور کامل خورشید نیاز دارد. سعی کنید که همیشه نور مناسب خورشید را برای او فراهم کنید.همچنین دقت داشته باشید که آن را جلوی نور مستقیم خورشید نگذارید.

آبیاری:

گیاه به آبیاری بیش از حد و یا کمتر از حد علاقه ندارد ،سعی کنید که همیشه به اندازه به آن آب دهید.همیشه آبیاری منظم  را برای گیاه فراهم کنید تا رشد خوبی داشته باشد.  در زمستان از مقدار آبیاری آن کمی بکاهید.

خاک:

سعی کنید خاکی شنی و اسیدی را برای گیاه فراهم کنید.

دما:

شرایط مقاومی از نظر دما دارد. توجه داشته باشید که دما را برای او کمتر 5 درجه سانتی گراد نشود. این گیاه دوران خواب خود را در زمستان و در دمایی بین 5 تا  10 درجه با نور مستقیم باید بگذارند.

رطوبت: 

پنجه کانگورو رطوبت را دوست دارد. دقت داشته باشید که همیشه محیط را برایش مرطوب می کنید.

تکثیر : 

این گیاه به روش تقسیم ریشه تکثیر می شود. برای این کار در بهار اقدام به تکثیر کنید.

گیاه پنجه کانگورو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *