معرفی گل کراسپدیا | نحوه نگهداری گل کراسپدیا

زمان مطالعه : 3 دقیقه

در این مقاله میخواهیم گل کراسپدیا را به شما معرفی کنیم. مارا تا آخر این مطلب همراهی کنید.

نام علمی این گیاه Craspedia globosa میباشد.

گل کراسیدیا دائمی است که مردم اغلب از آن به عنوان گیاهی یک ساله استفاده میکنند. برگ های این گیاه به صورت باریک و تسمه ای به رنگ سبز روشن میباشد و طول آن به 30 سانتی متر نیز میرسد. گل های کراسیدیا به رنگ زرد و به قطر 3 سانتی متر میباشند. در فصل تابستان در انتهای ساقه های آن ، افراشته و حدود 55 سانتی متر رشد میکنند. این گل معمولا به عنوان گل شاخه بریده استفاده میشود.

گل کراسپدیا بسیار زیبا و فوق العاده میباشند همچنین باغبانان بسیار این گیاه را دوست دارند. گل کراسپدیا شکوفه های ظریفی میدهد اما آن ها بسیار سخت و مقاوم هستند.

گل کراپدیا گرما تابستان را تحمل میکند.

 

گل کراسپدیا

نحوه نگهداری گل کراسپدیا

-نوردهی

گل کراسپدیا به مکان آفتابی نیازد دارد تا رشد بهتری داشته باشد. یادتان باشد که حتما نور غیر مستقیم به این گیاه برخورد کند. نور مستقیم باعث سوختن گیاه میشود. میتوانید این گل را در تراس و یا پشت پنجره و جلوی فیلتر نور قرار دهید.

 

-آبیاری

این گیاه به خشکی مقاوم است اما بهتر است که به طور منظم آبیاری و مرطوب شود. سعی کنید در آبیاری زیاده روی نکنید چون موجب پوسیدگی آن میشود. همچنین آبیاری کم نیز باعث پژمردگی گیاه میشود.

اگر گل کراسپدیا کم کم به سوی پژمردگی رفت ، آبیاری را انجام دهید. در کل این گیاه به خشکی مقاوم است.

 

-دما

همانطور که گفتم این گل به گرما و خشکی مقاوم است و میتوانید آن را در گرما نگهداری کنید. اما حواستان باشد که گرما بیش از اندازه نشود. همچنین گل کراسپدیا  را کنار وسایل گرمایشی و سرماشی قرار ندهید.

سرما بیش از حد نیز برای این گیاه خوب نیست و باعث مرگ گل میشود.

حداقل دمایی که این گیاه تحمل میکند -15 درجه سانتی گراد است.

 

-خاک

همیشه خاک ها برای رشد گیاهان بسیار موثر هستند. از خاک های سبک و با زهکشی بالا استفاده نمایید. زهکشی این امکان را برای گل شما فراهم میکند که آب های اضافی از گلدان خارج شوند.

خاک خود را غنی از هوموس سازید تا گیاهتان رشد چشمیگیری داشته باشد.

البته یکی از ویژگی های مثبت گل هوموس ، تحمل کردن خاک های سنگین میباشد.

 

-تعویض گلدان

در اوایل کاشت نیازی به تعویض گلدان نیست ، اما بهتر میباشد که هر چند وقت یک بار گلدان را بررسی کنید و اگر برای گیاه کوچک و تنگ بود آن را تعویض کنید.

معمولا گلدان ها میتوانند تا دو سال برای گیاه مناسب باشند اما بعد آن کوچک خواهند شد. برای گیاهانی که رشد سریعی دارند ، باید گلدان هرسال تعویض شود.

 

تکثیر گل کراسپدیا

گل کراسپدیا از طریق بذر تازه قابل تکثیر شدن میباشد. بذر گل کراسپدیا را در فصل تابستان بکارید. بذر این گیاه به بسیار سریع شروع به جوانه زدن میکند.

برای اینکه زودتر جوانه زدند را شروع کنند ، آن ها را جلوی نور کامل آفتاب قرار دهید.

همچنین یک پلاستیم بر روی بستر آنها بکشید و هر چند وقت یکبار با اسپری‌ آنها را مرطوب کنید.

 

گل کراسپدیا

اگر سوالی دارید و یا قسمتی از مطلب را متوجه نشدید ، برای ما کامنت کنید. همکاران ما پاسخگو شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *