نحوه تکثیر گل لوپن

نحوه تکثیر گل لوپن | بهترین زمان کاشت گیاه لوپن

زمان مطالعه : 2 دقیقه

گل لوپن جز گیاهان محبوب و زیبای فضای باز میباشد که مقاومت بالایی داشته و با هر محیطی سازگار است. این گل فوق العاده منظره دلنشینی را به محیط اطراف خود میبخشد و حس طراوت و مثبتی را با داشتن ان تجربه خواهید کرد. رنگ های مختلف گل لوپن از جمله رنگ آبی ان باعث جذب حشراتی از جمله زنبور به خود می شود.

لوپن در برابر وزش باد های شدید صدمه نمیبیند و مقاومت آن وصف نشدنی است. گلدهی گل لوپن از خرداد تا شهریور ماه می باشد.

در ادامه به نحوه تکثیر گل لوپن میپردازیم.

 

نحوه تکثیر گل لوپن

برای تکثیر بایستی یک یا دو بذر لوپن را مستقیم در گلدان کاشت. بذر این گیاه به طور نا منظم جوانه میزند و پس از سبز شدن بوته های ریز و ضعیفی تشکیل میشود که در تابستان از بین میرود. در پاییز بوته های باقی مانده ، گل مختصر و کمی میدهد.

از بین آنها پایه های نامناسب را حذف می کنند و باقی را زیر شاسی می چینند تا زمستان سپری شود. بهترین زمان برای کاشت گیاه لوپن ادریبهشت ماه است. این گیاهان را در ماه اردیبهشت به فاصله 80 سانتیمتر از یکدیگر، در خاکی قوی و عمیق کشت می کنند که با گرم شدن هوا به گل می روند و مجددا در پاییز گل فراوانی تولید می کند.

همچنین میتوانید از طریق قلمه در فصل بهار یا اوایل تابستان اقدام نمایید.

حواستان باشد که بذر های گل لوپن را از دسترسی کودکان و حیوانات خانگی دور کنید ؛ زیرا سمی میباشد و هرگز نباید خورده شوند. خوردن گل لوپن باعث مسمومیت و مشکلات گوارشی میشود.

گل لوپن بنفش

ممنون که تا این لحظه همراه بوید ، اگر سوالی دارید ، میتوانید انتهای این مقاله برای ما کامنت کنید. پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *