روش نگهداری گیاه فیلودندرون زانادو | معرفی فیلودندرون زانادو

زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان انتشار : 24 اسفند 1401

گیاه فیلودندرون زانادو (philodendron xanadu) جز خانواده گیاهان Araceae است. در برزیل با نام Winterbourn Philodendron شناخته شد. اما در سال های بعد به فیلدودندرون زانادو تغییر نام یافت.
این گیاه برای نگهداری در خانه بسیار مناسب است. رشد قائم و شکاف عمیق برگ ها ، برای افزودن روحیه گرمسیری به فضای داخلی بسیار مناسب است.
از آنجا که زانادو یک گیاه گرمسیری است ، نور غیر مستقیم متوسط ​​و روشن را ترجیح می دهد. زانادو را در می توان در فضای بسته هم قرار داد ، فقط باید در کنار پنجره ای با پرده محض یا چیزی که نور خورشید را فیلتر می کند ، نگهداری شود.
در نگهداری از زانادو ، عواملی مانند گلدان های بیش از حد بزرگ ، نور کم ، خاک سنگین یا دمای خنک می تواند باعث شود ، آب مخلوط بیش از حد نگه داشته و گیاه را به خطر بیندازد.

گیاه فیلودندرون زانادو

روش نگهداری گیاه فیلودندرون زانادو:

آبیاری:

باید همیشه خاک مرطوب داشته باشد. پس از هر بار خشک شدن سطح خاک ، شما می توانید آن را آبیاری کنید.

نور:

نور متوسط رو به روشن مورد نیاز آن است. به این معنا که نباید به هیچ وجه جلوی نور مستقیم خورشید باشد و از نور غیر مستقیم قوی برخوردار باشد.

خاک:

مخلوط خاک گلدان سبک بایستی سبک باشد. ترکیبی از قطعات مساوی ذغال سنگ نارس / کوکو ، پرلیت و کمپوست انتخاب خوبی برای فیلودندرون زانادو است.
PH مورد نیاز این گیاه  بین 6.6 تا 7.5 می باشد.

دما:

بهترین دما برای آن بین 18 تا 29 درجه سانتی گراد است. همیشه سعی کنید دمای آن را طوری تنظیم کنید تا از 12 درجه پایین تر نرود.

کود دهی:

در فصل رشد ، هر 2-4 هفته یک بار کود دهید. توصیه می شود از کود معادل محلول در آب رقیق شده استفاده کنید.

گیاه فیلودندرون زانادو

جهت مطالعه بیشتر در خصوص گیاه فیلودندرون ، به قسمت معرفی فیلودندرون مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *