گل کوکب

روش نگهداری گل کوکب | نکات مهم نگهداری گل کوکب در منزل

زمان مطالعه : 2 دقیقه

گل کوکب جز گل های محبوب و پرطرفدار می باشد. در این مقاله قصد داریم روش نگهداری از این گل خاص را بررسی کنیم. اگر علاقه مند هستید تا با این گل بطور کامل آشنا شوید ، به قسمت معرفی گل کوکب مراجعه نمایید.

نحوه نگهداری گل کوکب:

آبیاری:

این گل نیاز متوسطی به آب دارد. زمین و یا گلدانی که گل کوکب در آن کشت می شود ، باید همیشه مرطوب باشد. اما باید دقت کنید که بیش از حد آبیاری نشود ، چرا که باعث پوسیدگی و از بین رفتن گل کوکب خواهد شد.

خاک:

سعی کنید که برای این گل خاکی با زهکشی مناسب تهیه کنید. اگر زهکشی برای گیاه کم باشد ، گیاه پوسیده می شود و به سرعت از بین می رود. خاک آن باید حاوی مواد آلی کافی و نیز دارای زهکشی مناسب باشد. PH مناسب آن 7-6 است.

نور:

کوکب به نور مستقیم خورشید نیاز دارد ، اما هنگام تابستان سعی کنید آن را در محلی بکارید و قرار دهید که نور آفتاب مستقیم بر او نتابد و سبب ریزش برگ های آن نشود.

دما:

دمای مناسب و ایده آل برای این گل ۲۵-۱۳ است . این گیاه در این دما می تواند به خوبی رشد کند.
همچنین برای گل دهی نیز باید در دمای ۱۵-۱۰ درجه باشد.

کود دهی:

نیتروژن و فسفر مهمترین عناصر مورد نیاز گل کوکب هستند. مقادیر به نسبت کم پتاسیم و کلسیم برای رشد بهینه و نیز برای تولید ریشه های ژوخه ای و حفظ تعداد گل های تولید شده لازم است. در اوایل تابستان مصرف کودهای نیتروژنه به صورت هفتگی و از اواسط تابستان تا پاییز مصرف کودهای پتاسه برای آن مفید است. در مناطقی که کوکب کود کافی دریافت نمی کند، تعداد گل ها کم و اندازه آنها کوچک می شود.

گل کوکب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *