نحوه نگهداری گل پرنده بهشتی | با نگهداری گل استرلیتزیا آشنا شوید

زمان مطالعه : 4 دقیقه

در این مقاله میخواهیم نحوه نگهداری گل پرنده بهشتی را برای شما به اشتراک بگذاریم.

 

با ما همراه باشید…

آشنایی با گل پرنده بهشتی

یکی از زیبا ترین گل های جهان ، گل پرنده بهشتی یا استرلیتزیا میباشد. از گل های پرنده بهشتی برای تزئین ماشین عروس ، دکور منزل و… استفاده میشود.

این گل زیبا بومی آفریقای جنوبی بوده و بیشتر در شمال کشورمان وجود دارد. بطور کلی گل پرنده بهشتی رشد خوبی در مناطق مرطوب دارد.

گیاه پرنده بهشتی مانند یک پروانه درحال بال زدن است و امکان دارد که 10 گل در یک شاخه بدهد.

گل استرلیتزیا در طول سال همیشه سبز است و ارتفاع آن میتواند بنا به رشد خوب به 1 متر نیز برسد.

گل های خاص و شیک پرنده بهشتی نماد شادی و بهشت است و برای هدیه دادن به خانوم ها و عشاق بسیار مناسب است. البته از قسمت گل پرنده بهشتی نماد چیست می توانید نماد آن را به طور دقیق تر مطالعه فرمایید.

پرنده بهشتی را میتوانید در گلدان داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. در ادامه بهترین روش نگهداری گل استرلیتزیا را به شما آموزش می دهیم…

پرنده بهشتی

 

طریقه نگهداری گل پرنده بهشتی

آبیاری

این گل زیبا برای رشد به آب زیادی نیاز دارد و بهتر است در فصول رشدش این کار انجام شود. هر موقع که خاک این گیاه خشک شد ، مجددا شروع به آبیاری کنید تا مرطوب شود.

اواسط تیر تا اواخر مرداد آبیاری را کم کنید ، چون فصل استراحت و خواب گل استرلیتزیا است. این کار باعث میشود تا ریشه گیاه دچار سوختگی نشود و گلدهی خوب و مناسبی داشته باشد.

 

نور

گل پرنده بهشتی زیبا برای انکه گلدهی بالایی داشته باشد لازم است تا نور برایش تهیه شود. اگر از نور کافی بهره نبرد ، گلدهی آن کم شده و یا حتی از بین میرود. همچنین نور کم باعث میشود برگ های این گیاه نتوانند فتوسنتز کافی را انجام دهند.

اگر نمیتوانید نور طبیعی برای این گیاه فراهم نمایید ، میتوانید از نور مصنوئی کمک بگیرید. نور مصنویی همان خواص نور طبیعی را دارد.

نور غیر مستقیم بهترین نور برای گل استرلیتزیا می باشد. اگر نور خورشید مستقیم باشد موجب سوختگی گل میشود. پرنده بهشتی فقط در زمستان   می تواند نور مستقیم را تحمل کند.

 

دما

برای اینکه به گل شما آسیب نرسد بهتر است که دما برای گل سرد نباشد. اگر هوا بیش از حد سرد شد ، میتوانید بر روی گل یک پلاستیک بکشید یا هم در اوایل کاشت میتوانید در گلدان بزرگ بکارید تا به گلخانه های معتبر شهر برای مدتی منتقل کنید.

پرنده بهشتی هوای گرم و معتدل را دوست دارد. توجه کنید که دمای زیر 13 درجه موجب کند شدن گلدهی و یا اتمام آن میشود.

 

خاک

گیاه پرنده بهشتی برای رشد خوب به خاک قلیایی نیازمند است. اگر به خاک قلیایی دسترسی نداشتید میتوانید از خاک باغچه یا پرلیت استفاده نمایید.

پرنده بهشتی به عمق 50 سانتی متر خاک نیاز دارد.

 

کوددهی

گل پرنده بهشتی(استرلیتزیا) را در بهار و تابستان کوددهی کنید تا رشد آن چند برابر شود. در پاییز و زمستان که گیاه رشد خود را کم میکند شما نیز کوددهی آن را کم کرده و یا اصلا کوددهی نکنید تا صدمه نبیند.

 

گلدهی

بعد از اینکه جوانه های این گیاه را کاشته اید ، سه سال طول میکشد تا اولین گلدهی خود را انجام دهد.

پرنده بهشتی هرچه سنش بالاتر میرود ؛ گلدهی آن نیز بهتر میشود.

 

تعویض گلدان

اگر مرتب گلدان گل خود را تعویض کنید باعث افزایش رشد گیاه میشود. اگر دوست دارید این گل هرسال پر رشد تر و گلدهی بیشتری داشته باشد ، هر 10 ماه یک بار گلدان آن را تعویض کنید.

ترجیحا از گلدان های عمیق استفاده کنید تا ریشه ها کاملا ازادانه عمل کنند و آسیبی به آن ها نرسد.

گل پرنده بهشتی

اگر به نکات گفته شده دقت کنید ، میتوانید خودتان گل پرنده بهشتی را پرورش دهید و از زیبایی آن بهره مند شوید.

 

اگر سوالی دارید میتوانید در پایین این مطلب ، برای ما کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *