نحوه نگهداری گل علف گربه | نحوه نگهداری گل سنبل الطیب

زمان مطالعه : 4 دقیقه

گربه ها حیواناتی میباشند که برای عملکرد بهتر سیستم گوارششان نیاز به خوردن ترکیب چند مدل‌ علف خاص دارند. یکی از گیاهان دارویی مقاوم، که خواص شگفت انگیزی برای گربه ها دارد، گیاه علف گربه یا “سنبل الطیب” میباشد.

قسمت های ریشه این گیاه به عنوان تسکین دهنده درد ها استفاده قرار می شود.

سنبل الطیب دارای بویی مطبوع است و گربه بوی این گیاه را از فاصله دور تشخیص میدهد و به طرف آن میرود ، و در اطراف آن به جست و خیز می‌پردازد و از بوی آن مست میشود و لذت میبرد.

بسیاری از افراد تمایل دارند این گیاه منحصر به فرد و پرخاصیت را در منزل خود نگه داری نمایند که در همین زمینه تصمیم داریم در این مطلب چگونگی نگهداری علف گربه را به طور کامل و مفصل برای شما عزیزان به اشتراک میگذاریم؛ اگر به این موضوع علاقه مند هستید ، تا پایان با ما باشید.

این گیاه زیبا بومی اروپا میباشد اما امروزه در آسیا نیز وجود دارد. ارتفاع این گیاه بین 50 تا 150 سانتی متر میباشد. گل های علف گربه به رنگ های سبز ، صورتی و سفید موجود میباشد. این گل ها روز های آخر خرداد تا اوایل مرداد روی ساقه های گیاه ظاهر میشوند.

سنبل الطیب بسیار تند میباشد و ممکن است بعضی ها خوششان نیاید. گل علف گربه به خاطر خواص دارویی بی شماری که دارد ، در بین عموم و حتی جهانیان معروف است. این گیاه به شدت مقاوم است. گیاه علف گربه یکی از معدود گیاهانی است که برای انسان ها و حیوانات مفید میباشد. البته گفتنی است ریشه این گیاه برای انسان ها فواید بیشتر و تاثیر گذار تری دارد.

نام گیاه علف گربه به این دلیل گذاشته شده است که این گیاه ،‌گربه ها را به خود جذب میکند و نوعی اثر روان گردان بر آنها میگذارد ، به طوری که وابسته آن میشوند. میتوانید به عنوان تله موش نیز از این گیاه استفاده کنید ، چون موش ها نیز به آن علاقه مند هستند.

گل سنبل الطیب به دلیل وجود آکتینیدین به فرم بدن گربه ها بسیار شبیه میباشد و نیاز های آن ها را برطرف میکند.

 

 

گل خشک شده علف گربه

نحوه نگهداری گل سنبل الطیب

-آبیاری

این گیاه به مقدار آب متوسط نیاز دارد. هر موقع که خاک آن خشک شد ، آبیاری کنید. آبیاری بیش از نیاز برای این گل اصلا مناسب نمیباشد و موجب پوسیدگی آن میشود.

در زمستان آبیاری را کاهش دهید و در فصل تابستان بر آبیاری افزوده کنید.

 

-نوردهی

این گیاه به نور کامل و نسبتا متوسط نیاز دارد. 4 ساعت نور در روز نیز برای این گیاه کافی میباشد. از دادن نور مستقیم به گیاه پرهیز کنید ، چون موجب سوختگی برگ های زیبای آن میشود.

بهترین مکان برای نور رسیدن به این گیاه تراس و یا یا پشت پنجره میباشد. این گیاه در برابر سایه مقاومت بالایی دارد.

 

-خاک

برای گل علف گربه از خاک سبک و دارای زهکشی بالا استفاده نمایید. اگر غیر از این باشد گیاه رشد خوب و مطلوبی را به همراه نخواهد گذاشت.

گیاه سنبل الطیب اکثرا در تمامی خاک ها میتواند رشد کند ، اما به طور معمول خاک های غنی، لومی سنگین که دارای رطوبت کافی و مناسب می باشد را بیشتر می پسندد و در آن ها رشد بهتری دارد.

 

-دما

بخش زیادی از فتوسنتز این گیاه در دمای 17 درجه سانتی گراد انجام میشود.  اگر دما به 25 درجه برسد ، گلدهی این گیاه کم میشود. همچنین وزن ریشه ها در دمای 10 درجه نیز کاهش میابد.

بهترین دما برای رشد گیاهان و گلدهی بالا ، 20 درجه سانتی گراد میباشد.

گفتنی است که این گیاه را در زمستان به خانه بیاورید.

همچنین این گل در زمین هایی که دارای رطوبت باشد بهتر رشد میکند.

 

گل علف گربه

ممنون که تا این لحظه ما را همراهی کردید ، اگر سوالی دارید و یا بخشی از مطلب را متوجه نشدید ، در انتها این بخش برای ما کامنت کنید. همکاران ما پاسخگو شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *