چگونه باکس گل را خشک کنیم

چگونه باکس گل طبیعی را خشک کنیم ؟ [معرفی دو روش ساده]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

سوال بسیاری از افرادی که باکس گل هدیه گرفته اند این است که چطور باکس گل را خشک کنیم؟ در ادامه چند روش تضمینی برای خشک کردن جعبه گل طبیعی را بررسی می کنیم.

بسیاری از مردم دوست دارند باکس گل خود را خشک کنند و از آن در ولنتاین و روز های دیگر استفاده کنند؛ اما طریقه خشک کردن آن را نمیدانند.

با چند روش ساده میتوانید باکس گل زیبای خود را خشک کرده و از آن به درستی مراقبت کنید تا به عنوان یادگاری برایتان باقی بماند.

البته که روش های خشک کردن برای گل ها متفاوت میباشد. حتی برخی گل ها قابل خشک شدن نیستند ، پس قید آنها را بزنید.

گل های خشک شده صورتی

روش های مناسب برای خشک کردن باکس گل

-خشک کردن گل در معرض هوا

گل هایی که قابل خشک شدن هستند را از باکس گل خارج کنید. شاخ و برگ های اضافی آن را از ساقه جدا کنید و طول ساقه را حدود 15 سانتی متر برش بزنید.

برای اینکه رنگ گل نرود، آن را جلوی نور مستقیم خورشید قرار ندهید. بهتر است در اتاق های تاریک با گردش باد مطلوب قرار دهید.

گل ها را صاف نگه دارید و به جایی تکیه ندهید تا ترکیب آن بهم نریزد.

گل‌ها را از ساقه با یک نوار چسب به هم وصل کنید و چیزی شبیه یک باکس گل آماده کنید. گل ها پس از مدتی خشک خواهند شد.

 

-خشک کردن گل با ماکروویو

اگر میخواهید از طریق ماکروویو گل ها را خشک کنید، نیاز به ژل سیلیکا دارید. ژل سیلیکا برای جلوگیری از رطوبت های زیاد استفاده میشود.

کیسه‌های کوچکی که حاوی دانه‌های پلاستیکی است، در واقع همان ژل سیلیکا میباشد.

ژل سیلیکا باعث فرم دهی خوب باکس گل شما میشود.

گل ها را در یک ظرف مناسب مایکروویو قرار دهید. به کف ظرف کمی سیلیکا بزنید. گل ها را در ژل قرار دهید. سپس ژل را بر روی گلبرگ ها بریزید. یادتان باشد که گل ها باید در وسط ظرف باشند.

ظرف را بدون درب در مایکروویو قرار دهید. دما و زمان مایکروویو با توجه به نوع گل فرق دارد. در این مرحله ممکن است کمی کار خطا پیدا کند.  مایکروویو را بر روی یک یا دو سطح حرارت بالاتر از defrost (یخ‌زدا) به مدت ۲ تا ۵ دقیقه تنظیم کنید.

گل های رز تحمل گرما را دارند؛ اما گل های داوودی و میخک نمیتوانند مقاومت خوبی داشته باشند. شما میتوانید تست کنید و متوجه دمای مناسب هر گل شوید.

وقتی گل ها کامل خشک شدند، پوششی روی ظرف گل ها قرار دهید و ظرف را با درپوش ببندید. به اندازه ای که هوا وارد ظرف شود، درپوش را کنار بزنید و اجازه دهید گل ها در مدت زمان 24 ساعت در همان شکل باقی بمانند.

پس از گذشت زمان یک روز، گل ها را از ظرف خارج کنید و با  ژل سیلیکا روی آن را پاک کنید. همچنین میتوانید بر روی گل ها تافت مو بزنید تا فرم خودشان را حفظ کنند.

پس از خشک شدن گل ها ، میتوانید با اسپری های متنوع ، باکس گل ها را رنگ آمیزی کنید. همچنین از ایده های خلاقانه استفاده کنید.

گل های خشک شده

اگر سوالی دارید، میتوانید در انتها این مطلب برای ما کامنت کنید.

همچنین میتوانید برای دیدن باکس گنحوه خشك كردن جعبه گل طبيعيل های زیبا ما ، بر روی کلمه آبی شده کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *