آشنایی با عطر گل فریزیا | رایحه فرزیا در صنعت عطر و ادکلن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان انتشار : 23 اسفند 1401
گل های فریزیا

آشنایی با گل فرزیا (فریزیا) :

فریزیا گیاهی است علفی ، پیازی و بومی افریقای جنوبی که در گل کاری از نظر تولید ، به عنوان گل شاخه بریده اهمیت بسیاری دارد. ارتفاع این گیاه ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتر و طول ساقه گل دهنده به ۱۵ تا ۳۲ سانتی متر می‌رسد. بیشترین محبوبیت فرزیا به خاطر رایحه دل انگیز و عطر خوبش است که در صنعت عطر سازی نیز بسیار کاربرد دارد. اغلب فریزیاها در زمستان یا اوایل بهار گل میدهند.

 

رایحه گل فریزیا :

دارای رایحه به شدت پر طروات نت سبز است. عطر خوش این گل هوش را از سر می برد.ی کی از مهم ترین دلایل محبوب شدن گل فریزیا عطر آن است.

فریزیا متعلق به خانواده زنبق و سوسن است. با اینکه گل فریزیا با سوسن متفاوت است اما دارای گلبرگ هایی معطر است. شایعترین نوع فریزیا ، رفرکتا می باشد که به لطف شکوفه های زرد رنگی زیبا و جذاب ، عطر و بوی قوی آن بوده که پروانه ها را به طور یکسان جذب می کند.

گل های فریزیا

مشخصات بویایی فرزیا :

راحیه بی نظیر این گل دارای نت های تند و با طروات گل می باشد. این گل رد بوی خیلی زیادی دارد. یکی از گونه های این گل لاینالول است که دارای عطر چوبی و با طروات است. رنگ های گل فریزیا با هم فرق می کنند. رنگ سفید بوی تند تر و شیرین سبز دارد. گل های زرد رایحه فرار دارند. اما برخی گونه ها در این گل بوی خاصی ندارند.

فرزیا در صنعت عطر و ادکلن:

یک نوع روغن از فریزیا استخراج می شود که در تمام فریزیا ها سنتر می شود. معمولا پر ساخت ترین عطر فریزیا از گونه لینالول است. فریزیا طبیعی در بعضی نژادها نیز سایر مونوترپروئید های مرتبط را نشان می دهد.
شاید یکی از جالب ترین شکلهای فرزیا این است که آنها تا چیده نشده اند ویژگی های یونون را دارند، اما به محض چیده شدن آنها را از دست می دهند.

گل فریزیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *