گل مناسب روز دختر

معرفی مناسب ترین گل برای هدیه در روز دختر

زمان مطالعه : 20 دقیقه

هر ساله روز های مراسم های خیلی زیادی وجود دارند که در آن روز برای خوشحال کردن افراد به آنها هدیه داده می شود. یکی از انتخاب ها برای هدیه دادن گل و گیاهان می باشد اما قبل از آن باید بدانیم که برای دختر ها چه گلی مناسب است.
اگر به دختر ها گل هدیه دهید، نه تنها به آنها تبریک گفته اید بلکه آنها را پر از احساسات کرده اید و شادی را به خوبی به آن منتقل کرده اید،چون دختر ها به گل و گیاهان علاقه بسیار زیادی دارند. البته باید شناخت درستی از کسی که می خواهید هدیه را به او تقدیم کنید هم داشته باشید.
اگر تصمیم خود را گرفته اید و می خواهید گل تهیه کنید و نمی دانید که کدام گل مناسب است تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

گلهای مورد علاقه دختران کدامند؟ این داده ها براساس جدیدترین سفارشات گل آنلاین به ارزش یک سال است. هر یک از انواع گل ها را بر اساس نوع گل که بیشتر در دسته گل استفاده می شود ، به بخش هایی تقسیم م شود. همچنین از دسته گل هایی که فقط یک نوع خاص گل برای لیست گل های مورد علاقه خانم ها به کار گرفته می شد ، استفاده شده است.

 

مناسب ترین گل ها برای هدیه در روز دختر:

1-ارکیده:

یکی از بهترین و لاکچری ترین گل هایی که می توانید به دختر ها هدیه دهید، گل ارکیده است. این گل بسیار زیبا است و خیلی از خانم ها به آن علاقه زیادی دارند. این گل را در انواع مختلف و رنگ های مختلف می توانید پیدا کنید. اگر شناخت درست از مخاطب خاص خود داشته باشید می توانید با خرید رنگ مناسب این گل او را بسیار خوشحال کنید.

نماد گل ارکیده چیست؟

آیا هر رنگ ارکیده معنای خاصی دارد؟

در حقیقت با اینکه گل ارکیده نماد عشق و باروری است اما هر رنگ آن نشانه متفاوتی دارد.

ارکیده ها در رنگهای متنوع و چشم نوازی از ارکیده سفید کم رنگ گرفته تا الماس آبی کمیاب وجود دارند. دوستداران ارکیده به دلیل انتخاب رنگ های مورد علاقه خود بر اساس فرهنگ عامیانه معنای رنگ ارکیده و نمادگرایی اینگونه شناخته می شوند.

نماد رنگ سفید ارکیده:
ارکیده سفید به سادگی زرق و برق دار است. آنها ساده ترین و کمترین انواع ارکیده هستند و اغلب مورد علاقه علاقه مندان به گل هستند. نمادگرایی رنگ ارکیده سفید با ظرافت ، بی گناهی و زیبایی آغاز می شود.
نماد ارکیده صورتی:
برای قرن ها ، ارکیده صورتی زیبا ،نشان دهنده فضل ، زنانگی ، خوشبختی و شادی است. به طور سنتی ، این گل برای سالگرد ازدواج و انتقال محبت عمیق داده می شود. استفاده از این گل برای زور دختر بسیار مناسب است.
معنی ارکیده بنفش:
نماد احترام ، اصالت و تحسین است. هدیه دادن یک دسته گل از ارکیده ی بنفش شیوه ی طبیعی برای ابراز احترام و تکریم به کسانی است که شما به جد آن ها را محترم میشمارید.
نماد ارکیده آبی:
این گونه نادر ترین و کمیاب ترین گونه ارکیده است.ارکیده ی آبی نشانگر معنویت ، تفکر و تعمق و البته کمیابی است.
نماد ارکیده قرمز:
به معنی عشق بیش از حد می باشد. هدیه این رنگ از گل ارکیده برای کسی که عاشق او می باشید بسیار خاص می باشد.

گل ارکییده

2- گل رز:

همانطور که می دانید یکی از محبوب ترین گل های دنیا که از آن به عنوان هدیه دادن و … استفاده می کنند گل رز می باشد. گل رز برای  هدیه دادن بسیار مناسب است و شما می توانید رنگ های مختلف این گل را به دیگران هدیه دهید. هر رنگ گل رز هم مانند گل ارکیده نماد متفاوتی دارد اما اصلی ترین و خاص ترین رنگ آن قرمز است که نماد عشق آتشین می باشد.
گل های رز انواع خیلی مختلفی دارند. بعضی از آنها مانند رز مینیاتوری گل های کوچک و دلربا دارند و بعضی دیگر گل های بزرگ زیبا دارند که هر کدام این گونه ها علاقمندان خاص خودش را دارد.
به طور کلی خانم ها به گل رز خیلی علاقه دارند و اگر این گل را به عنوان هدیه دریافت کنند بسیار سرزنده می شوند و عشق و محبت را از شما دریافت می کنند.

گل رز نماد چیست؟
رز نماد عشق است اما چندین معنی دیگر نیز دارد. رزها به طور خیره کننده‌ای زیبا هستند و بوی بی نظیری دارند. این حجم از ظرافت، زیبایی و کمال در کمتر گلی یافت می‌شود. رز ها رنگ های مختلفی دارند که در ادامه در مورد رنگ های معروف آنها بیشتر توضیح خواهیم داد.
رز قرمز:
همانطور که گفته شد رز قرمز نماد عشق بدون حد است. هدیه دادن این گل احساس واقعی عشق و علاقه و اشتیاق شدید را نشان می دهد.
رز سفید:
گل رز سفید نشانه خلوص نیت، معصومیت و پاکدامنی است. هدیه دادن این گل نشانه عشق پاک می باشد. معمولا از این گل برای عروس استفاده می شود.
گل های سفید برای بیان همدردی و تواضع هم به کار می روند و بر عالم روحانی دلالت دارند.
رز صورتی:
رز صورتی تنوع زیادی دارد و اغلب برای اظهار احساسات ملایم مانند شادی و قدردانی به کار می رود. شکوفه های کمرنگ صورتی نشانه معصومیت و لطافت زنانه است.

رز قرمز

3-میخک:

یکی دیگر از گل های که برای هدیه دادن به دختر ها مناسب می باشد گل میخک است. این گل به  گل بهشتی یا گل خدایان معروف است .نام علمی این گل(Dianthus) می باشد . میخک در خود حدود ۳۰۰ گونه گیاه است که همگی به تیره‌ی میخکیان تعلق دارند. زیبایی و تنوع بسیار گل میخک باعث محبوبیت و شهرت آن در تمامی نقاط جهان شده و مردم نواحی مختلف از آن به‌عنوان هدیه در مراسم و موقعیت‌های مختلف استفاده می‌کنند.

نماد گل میخک چیست؟ مسیحیان میخک را یک گل مذهبی به‌شمار می‌آورند و آن را نمادی از اشک‌های مریم مقدس و رنج مسیح پس از مصلوب‌شدن می‌دانند.

لئوناردو داوینچی در یکی از مشهورترین تابلوهای خود به نام «Madonna of the Carnation» مریم مقدس را درحالتی به‌تصویر کشیده که نوزاد خود را در آغوش دارد و میخکی قرمز را نیز به‌عنوان نمادی از عشق به مسیح در دست چپ خود گرفته است.

رنگ های مختلف میخک نیز نماد متفاوتی دارند که در ادامه معروف ترین رنگ های آن را برایتان بازگو میکنیم.
نماد رنگ قرمز:
نمادی از تحسین و میخک قرمز تیره نمادی از عشق و محبت بسیار هستند.
نماد رنگ صورتی:
به معنی عشق و علاقه همراه با لطافت زنانه می باشد.اما این علاقه به اندازه عشق رنگ گل قرمز نمی باشد.
نماد گل میخک سفید:
نمادی از پاکی، صداقت، صلح، شانس و موفقیت است.

گل میخک

4-لیلیوم:

خیلی از خانوم ها این گل را دوست دارند و اگر از گل لیلیوم برای هدیه دادن به آنها استفاده کنید خیلی آنها راخوشحال می کنید.نام دیگر این گل سوسن است . قدمت استفاده از گل لیلیوم بسیار طولانی است و سرشار از نماد گرایی در دوران مصر باستان بوده است. در دین زرتشتیان گل لیلیوم از جمله گلهای مقدس به حساب می آمده است. لیلیوم سفید محبوبیت و ارزش بیشتری نزد زرتشتیان داشته و از آن در جشن های خردادگان استفاده می کردند.

گل لیلیوم نماد چیست؟
در فرهنگ های و جوامع مختلف نمادها و معانی متفاوتی دارد. این گل حتی در زمان مصر باستان هم پر از نماد گرایی بوده است.
گل لیلیوم رنگ های متفاوتی دارد که می توانید از آن در مراسم های مختلف استفاده کنید.
نماد رنگ لیلوم سفید چیست ؟
لیلیوم سفید به معنی نجابت، وقار، پاکی و بی گناهی است. از این گل می توانید درر انواع مراسم استفاده کنید.
نماد رنگ صورتی گل لیلیوم چیست؟
لیلیوم صورتی نمادی از سعادت، خوش بختی، تحسین و عشق پاک است. از ترکیب این رنگ با رنگ سفید برای عروسی ها استفاده می شود.

گل لیلیوم

5-گل لاله:

گل لاله از گل های محبوب ایرانیان است که خواستگاه آن را نیز در ایران و ترکیه امروزی دانسته اند. امروزه هلند را به نام گل هایش می شناسند و تیم فوتبال این کشور به “لاله های نارنجی” معروف است.

دختر ها گل لاله را دوست دارند و هدیه دادن این گل می تواند آنها را بسیار خوشحال کند.

نماد رنگ های گل لاله:

رنگ قرمز:
نماد رنگ قرمز عشق می باشد.
رنگ سفید:
به معنی بخشش می باشد.

گل لاله

6-زنبق:

هدیه دادن گل زنبق به دختر ها می تواند مناسب باشد. البته که باید ابتدا سلیقه بانوی متقابل خود را به خوبی بدانید و بعد از آن این هدیه های خود راه به طرف مقابل بدهید.

گل زنبق از زمان‌های گذشته  اشرافیت در کشور یونان شناسایی شده است. الهه کشور یونان از این گل به عنوان یک نماد ارتباطی میان آسمان و زمین یاد کرده است. در اساطیر یونان، این گل نمادی از رنگین کمان بود است.
با توجه به این که گل زنبق ظاهری زیبا و عطر بسیار خوشی دارد، همچنین نگهداری آن  دشوار نیست، تعداد زیای از افراد تمایل دارند که این گل را در گلدان خانه خودشان نگهداری کنند. این گل از ۲۷۰ تا ۳۰۰ نوع مختلف دارد و ارتفاع آن هم به ۶۰ سانت هم می‌رسد. این گل در زمستان، به بار می‌نشیند و دارای گونه‌ها و رنگ‌های مختلفی است.

به طور کلی گل زنبق نمادی از شجاعت، ایمان عقل و دانایی و حکمت است.

گل زنبق

7-مینا:

مینا یک گیاه گلدار از خانواده ( Compositae) با نام علمی ( Bellis perennis) است. این بومی مناطق آمریکایی است که اکنون در سراسر جهان گسترش یافته است. این دسته از گل ها بسیار زیبا، متنوع و دارای انواع مختلف با رنگ های بی پایان است.
این گل معمولا گلبرگ‌های خود را در سپیده دم باز کرده و در شب، آن‌ها را می‌بندد.

گل مینا نمادی از عشق و آغازی نو می باشد.

گل مینا

8-آمارلیس:

گل آماریلیس ، گیاهی علفی است که بین ۱۰ تا ۵۰ سانتیمتر ارتفاع و بین ۱۰ تا ۵۰ سانتیمتر گستردگی دارد و ۵ الی ۱۰ سال زمان نیاز است تا گل آماریلیس به رشد کامل خود برسد.
این گل بسیار زیبا است که رنگ بسیار خاصی را در خود دارا است. روی گل های آن زده هایی از رنگ سفید وجود دارد که به زیبایی این گل می افزاید.

نماد این گل بسیار زیبا می باشد و در واقع به یک دختر لطافت و زیبایی آن را نشان می دهد.

گل آمارلیس

9-یاس بنفش:

یک گونه از گیاهان گلدار از جنس Syringa در خانواده Oleaceae زیتون ، بومی شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا است که بر روی تپه های صخره ای رشد می کند. این گل بومی آسیا و جنوب شرقی اروپاست که معمولا به دلیل گل های بسیار زیبای آن ددر فصل بهار تا تابستان کاشته می شود.

نماد گل یاس چیست؟ 

نماد شادی، شیرینی، دلپذیری، وقار، تعلق خاطر و دلبستگي، فروتنی و متانت است. معنی یاسمن، شادابی و حس شوخ طبعی است.

گل یاس

10-گل نرگس:

گل نرگس یکی از گل های پر استفاده برای هدیه دادن است. این گل ساقه بلند و گلبرگ های ستاره مانند دارد.

نماد تولد و شروعی جدید و دوباره می باشد. با آغازی نو (آمدن بهار) مرتبط است ، زیرا جزء یکی از اولین گیاهان چند ساله ای است که پس از یخبندان زمستان شکوفا می شود. اگر چه گل نرگس در رنگ های سفید و نارنجی می روید ، اما بیشتر به خاطر روشن کردن باغ با رنگهای زرد شادشان مشهور و شناخته شده هستند. این گل های شیپوری در اندازه ها و رنگ های متنوعی وجود دارند.

نماد گل نرگس چیست؟

این گل نمادی از شروع و تولد دوباره می باشد.

گل نرگس

11-آلسترومریا:

این گل دوام خیلی زیادی که یکی از دلایل محبوبیت آن است. این گل برای دختر ها خیلی دلنشین است  اکثر دختر ها آن را می پسندند.

آلسترومریا از تنوع رنگی بالایی برخوردار است که باعث شده بتوان از آن برای مناسب‌‌های مختلف استفاده کرد. از رنگ قرمز آن می‌توان به عنوان گل مناسب برای یک دیدار عاشقانه یا تبریک تولد استفاده کرد و از رنگ‌های ملایم‌تر آن مثل سفید و صورتی می‌توان به عنوان گل مناسب برای عیادت بیمار استفاده کرد.

آلسترومریا

12-آفتاب گردان:

گل آفتاب گردان با نام علمی Helianthus annuus یکی دیگر از گل های زیبا و دوست داشتنی است . این گل از راسته ی گل مینا و تیره ی گل ستاره ای و خانواده ی کاسنیان Asteraceae محسوب می شود .
طول عمر این گل ها تنها ۱ سال است . در شرایط ایده آل تا ارتفاع ۳ متری هم رشد می کند . برخی افراد با تصور غلط خود بر این باورند که گل آفتاب گردان ردیاب خورشید است .

به طور کلی گل آفتاب گردان بالغ همواره رو به شرق است و حرکت نمی‌کند . اما پهنک های برگ و جوانه‌های آفتابگردان نابالغ در صبح بسوی شرق و غروب به طرف غرب و ظهر رو به بالا دیده می شوند .

نماد گل آفتاب گردان چیست؟

این گل نماد زندگی طولانی، وفداری، شادی، احترام و افتخار می باشد. اگر این گل را به کسی هدیه دهید می تونید این موارد را به آن منتقل کنید. همهمی‌دانید که وفاداری اصلی بسیار مهم در رابطه‌های از راه دور است. رنگ زرد این گل، حال هر کسی را هر چند خیلی خوب نباشد، خوب می‌کند! در نتیجه با هدیه دادن گل آفتابگردان به دختر زندگی‌تان به او شادی را هدیه داده و وفاداری خود را به زبان گل آفتابگردان به او ثابت کنید.

آفتاب گردان

13-پیونی یا صد تومانی:

صدتومانی، این گل کلاسیک و زیبا، سالهاست که زینت بخش باغچه‌های خانه‌هاست. آن فقط به کمی مراقبت نیاز دارد تا حس شادی و طراوت را به محیط هدیه کند.
تاریخچه این گل به چین باستان برمی­گردد. صدتومانی به دلیل خواص ریشه و گلبرگ‌های خود بارها و بارها در آنجا پیوند زده شده است. چینی‌ها ریشه آن را می‌خوردند چون معتقد بودند در درمان و پیشگیری از تب بسیار مفید است. این گل به معنی عشق و خوش بینی به یند هاست که با زیبایی خود باعث محبوبیت بسیار شده است.نماد گل پپیونی یا صد تومانی چیست؟وقتی شما این گل را به فردی هدیه می‌دهید، در واقع با این حرکت شکوه، عشق، پافشاری، شادی و سلامت را به او هدیه می‌دهید.

گل صد تومانی

14-گل داوودی:

گل داوودی در دنیا استفاده های خیلی زیادی دارد و شما می توانید این گل را به راحتی در گل فروشی محلتان پیدا کنید. این گل گل دوستی می باشد و برای نشان دادن علاقه و یا دوستی به فرد مقابل بسیار مناسب می باشند.

داوودی به دلیل گلهای زیبا و رنگ بندی که دارد نه تنها به شکل گلدانی و باغچه ای بلکه به عنوان شاخه گل بریده مورد توجه قرار گرفته است. اصولا داوودی های مدرن و امروزی بیش از اجداد خود از ظاهری زیبا برخوردار هستند.

گل داوودی با نام علمی “Chrysanthemum” و از خانواده “Compositae” میباشد. بیش از ۲۰۰ گونه است که در بین آن ها گونه ها و رقم های یک سـاله علفی، چندساله و درختچه های کوچک و بوته ای وجود دارد.داوودی‌هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند معمولا ۹۰-۳۰ سانتی متر ارتفاع دارند.

نماد گل داوودی:

داوودی در کشور ژاپن نماد خانواده امپراطوری میباشد. در فرهنگ شرق ، بر این باور دارند که داوودی نماد خوشبینی و لذت است و شانس آور نیز میباشد.

گل داوودی رنگ های متفاوتی دارد که در ادامه در مورد نماد رنگ های آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

نماد گل داوودی سفید چیست؟

در فرهنگ کشورمان گل داوودی سفید به معنی وفاداری به معشوق می باشد.

نمناد گل داوودی قرمز:

معمولا گل هایی که رنگ قرمز دارند نمادی از عشق هستند. گل داوودی هم در این مورد صدق می کند.

گل داوودی

14-ادریسی یا هورتانسیا:

گل‌های ادریسی به صورت حبابی و کره مانند هستند و عموما در تابستان و بهار رشد میکنند.
ظاهر زیبا و خوش رنگ آنها ممکن است کمی فریبنده باشد و فکر کنید که نگهداری از آن­ها بسیار سخت است اما حقیقت اینگونه نیست؛ اگر شرایط ایده ­آل را فراهم کنید دیگر نیازی نیست نگران رشد آن باشید.
ادریسی انواع مختلفی دارد، چند نوع خاص آن هستند که بسته به میزان اسیدی بودن خاک تغییر رنگ می‌دهند.
اگر کمی به حالت گلبرگ­های آن دقت کنید و از قدرت تجسم هم استفاده کنید،می­بینید که آن ها کمی شبیه به پارچ و یا سبوی آب هستند.
این گل پیشینه اصیلی دارد. ادریسی قرن­ها پیش در چین و ژاپن رشد می­کرده است، طبق بررسی فسیل­های قدیمی، ادریسی حدود 140 میلیون سال قبل در زمین حضور داشته است.

نماد گل ادریسی چیست؟

نماد گل ادریسی در حالت کلی نماد تشکر، رحمت و زیبایی است.با توجه به تعداد زیاد گلهایی که در یک ساقه ادریسی وجود دارند، به نمادی برای صمیمیت و ثروت هم تبدیل شده است. ادریسی گلی بی­نظیر برای هدیه دادن است.

این گل رنگ های متفاوتی دارد که معروف ترین رنگ های آن عبارت اند از صورتی و بنفش.
نماد رنگ صورتی گل ادریسیی چیست؟
این رنگ نشان دهنده احساسات قلبی به طرف مقابل می باشد. از این گل در دسته گل های عروس استفاده زیادی می شود.
گل ادریسی بنفش نماد چیست؟
رنگ گل بنفش نماد ثروت و فراوانی می باشد.
ادریسی

15-گل مروارید

گیاهی پوششی و زیبا میباشد از خانواده Rubiacceae که بومی اروپا ،شمال آفریقا و غرب آسیا میباشد ولی امروزه در سایر مناطق آب و هوایی نیز کشت میشود
دسته گلهای گل مروارید یک انتخاب گل بسیار محبوب برای دختران است. برای یک چیدمان مقرون به صرفه و عجیب و غریب ، آنها انواع فوق العاده ای از گل برای خرید در دختران در هر سنی هستند. از ما نپرسید که چه رنگ گل مروارید نسبت به رنگ های دیگر محبوب هستند در اولین قدم شما باید سلیقه فرد مقابل خود را اطلاع داشته باشید تا بتوانید آن را هدیه دهید . تعداد زیادی دسته گل مروارید برای تصمیم گیری قطعی وجود دارد و همه این گل ها به طور مساوی قابل سفارش هستند. گلهای رز صورتی ، اسطوخودوس ، زرد و سفید از گلهای مورد علاقه  هستند ، اما گل رز تا چه حدی نسبت به مروارید محبوب تر است؟ به سختی می توان با آمار فعلی خود در مورد گلهایی که بهتر هستند گفت. اگر در فکر این هستید که برای همسر خود گل مروارید چه رنگی بگیرید ، رنگ مورد علاقه خود یا رنگ مورد علاقه او را انتخاب کنید. اگر مجبور باشیم یکی از آمارهای تحویل گل آنلاین خود را انتخاب کنیم ، مروارید های سنتی به سختی ابتدا وارد می شوند. اگر می خواهید مروارید را برای کسی بفرستید ، می توانید یک دسته گل مروارید مخلوط با چند رنگ یا یک دسته گل سنتی دیزی را انتخاب کنید.
نماد گل مراورید چیست؟ 
نماد این گل دوستی صادقانه است. هنگامی که شما از دوست خود معرفت و وفایی بسیار دیدید می توانید این گل را به او تقدیم کنید.
گل مروارید
شما می توانید نظرات و سوالات خود را در پایین این مقاله برای ما کامنت کنید. همکاران ما در کمترین زمان به سوالات شما پاسخ گو هستند. همچنین شما عزیزان می توانید از باکس ، دسته و سبد گلهای ما دیدن کنید و در صورت پسند آنها را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *