گل مناسب برای هدیه به پسر | کدام گل ها برای هدیه دادن به مردان مناسب هستند

زمان مطالعه : 11 دقیقه

در این مقاله میخواهیم به مناسب ترین گل ها برای هدیه به پسر بپردازیم. همراه ما باشید.

ما در زمانه ای زندگی میکنیم که دیگر کلیشه ها قدرت زیادی ندارند و می توانیم برای یک مرد نیز دسته گلی هدیه دهیم.5 سال پیش شاید هدیه دادن گل برای مرد کار اشتباهی گفته می شد اما امروزه دیگر کلیشه ای به نام جنسیت معنایی ندارد. هرکسی دوست دارد هدیه گل دریافت کند ، مرد ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

برای هر مردی، گلی وجود دارد البته شاید بعضی از آن‌ها از بیان اینکه چه گلی دوست دارند طفره بروند اما در نهایت از گرفتن گل لذت می‌برند.

 

طراحی مناسب دسته گل برای آقایان

قرار نیست ما هم کلیشه ای باشیم و بگوییم که مرد ها فقط دنیا را سیاه و سفید میبینند ، خیر ، اصلا این گونه نیست.

مرد ها از هدیه گرفتن لذت می برند اما هنوز تفکرات کلیشه ای درباره رنگ ها در بسیاری از فرهنگ های کشورمان وجود دارد. به همین دلیل ممکن است مردان به رنگ های صورتی و زرد علاقه داشته باشند ، ولی نتوانند ابراز کنند.

بهتر می باشد تا رنگ هایی را برای آقایان در نظر بگیریم که طبق تفکر مردانه ای باشد مانند: بنفش ، مارون ، آبی تیره یا هر نوع تیره ای!

آقایان دوست دارند تا گل هایی با ساختار قوی و مقاوم هدیه بگیرند تا ظریف و ملایم.

برای آقایان دسته گلی لوزی یا مثلثی شکل طراحی کنید که خطوطی مرتب و صاف داشته باشد. گل‌ها باید بزرگ و پر رنگ باشند و جهت گل‌ها باید رو به سمت بالا باشد تا نشانه‌ای از قدرت باشد.

گل هایی که به آنها هدیه می دهید باید نماد قدرت ، موفقیت و از این دسته ها باشد. دقت داشته باشید که ظاهر و طراحی گل نیز ، باید ساختار مردانه ای داشته باشد.

دسته گل های توری ، مروارید ، شکوفه ای و نوع لطافت برای مردان تهیه نکنید.

می توانید به جای استفاده کردن از یک گلدان شیشه ای ، از یک گلدان زیبای قرمز و یا تیره استفاده نمایید. اگر برای دوست خود که بسیار صمیمی هستید ، می توانید حس شوخ طبعی ایجاد کنید و گل را داخل لیوان قرار دهید.

رنگ های نرم و کمرنگ اکثرا برای افراد مسن و پیر در نظر گرفته می شود. رنگ های درخشان برای مردان جوان. به طور کلی افراد آرام رنگ های آرامش بخش را میپسندند و افراد پر هیجان ، رنگ های تند را دوست دارند.

برای هدیه دادن به مرد ها از رنگ های شلوغ استفاده نکنید! نهایتا دو رنگ در یک دسته گل وجود داشته باشد ، بسیار عالی خواهد بود. اگر سلیقه گیرنده هدیه را نمیدانید ، می توانید از رنگ های تیره استفاده کنید ، چون همیشه جوابگو می باشد.

اکثر مردان به رایحه و عطر گل توجه زیادی نمی کنند اما اگر گل شما دارای عطر باشد ، بسیار خاص خواهد بود.

 

آداب هدیه دادن گل مناسب آقایان

اگر می خواهید به دوست ، اعضای خانواده و یا همسر خود گل هدیه بدهید ، آداب خاصی را نمی خواهد. یک دسته گل زیبا می تواند عشق شما را به آن شخص نشان بدهد. اما اگر می خواهید دسته گلی به همکار ، رئیس ، معلم و یا شریک خود بدهید ، باید بر طبق آداب هدیه خود را به آن تقدیم کنید. اولین نکته این است که اصلا بدون مناسبت و دلیل به مردانی که صمیمی نیستید ، گلی هدیه ندهید! چون می تواند ناشایست و عجیب به نظر برسد. پس بهتر می باشد تا برخی آداب را رعایت کنید:

  • یک زن نباید برای مردی که بسیار از خود جوان تر است ، هدیه بگیرد.
  • سلیقه و حساسیت فرد مورد نظر را در اولیت انتخاب هدیه قرار دهید.
  • از گل هایی به رنگ تیره و تک رنگ استفاده کنید.
  • گل را با دست چپ هدیه بدهید ، تا بتوانید با دست راست احوال پرسی کنید.
  • از هدیه دادن دسته گل های بسیار ظریف خودداری کنید.
  • از طراحی های عجیب و پیچیده خودداری کنید.
  • دسته گل مردانه نباید کوچک و یا گرد باشد.
  • درون گل نباید از تزئینات تیز استفاده شود.

 

گل در دست مرد

زمان مناسب برای هدیه دادن گل به آقایان

برای هر مناسبتی می‌توان گل هدیه داد و مردان از آن لذت خواهند برد. می‌توانید به مناسبت‌هایی که او به شما گل هدیه می‌دهد توجه کنید و شما نیز در همان مناسبت‌ها برای او گل بفرستید.

دقت داشته باشید که موقعیتی که شما برای آن گل می فرستید بسیار مهم می باشد. به عنوان مثال همسر شما در اداره کار می کند ، شما می توانی دسته گلی رز به محل کارش برای او ارسال کنید. اما اگر به عنوان کارگر و یا خدمه در آنجا کار می کند ، صبر کنید تا وارد منزل بشود و سپس هدیه را به او بدهید. چون ممکن است نگاه دیگر مردان او را آزار دهد.

هدیه دادن در یک دورهمی می تواند کار درستی باشد. زیرا که فضای مهمانی با این هدیه با طراوت و جذاب تر خواهد شد.

 

-برای تولد

یک ژربرا با رز پر رنگ بهترین انتخاب برای هدیه دادن به آقایان در روز تولدشان می باشد. همچنین می توانید از ارکیده نیز به عنوان هدیه استفاده کنید ، چون ارکیده نماد لوکس بودن و سلامتی را می دهد.

-برای همکار

سوسن گلی مناسب برای هدیه دادن به همکار می باشد. این گل نماد احترام می باشد. گل زنبق نیز به عنوان گیاهی مردانه شناخته می شود و نشانه ای از ادب و احترام می باشد.

-برای دوست

تنها دسته گلی که می توانید در آن ظرافت خرج دهید ، برای دوست صمیمی می باشد. می توانید برای دوست خود دسته گل زنبق و یا رز قرمز هدیه دهید و عشق و علاقه خودتان را نسبت به او با این گل نشان دهید.

-برای روز پدر

گل های گرمسیر مانند ارکیده برای هدیه دادن به پدر بسیار مناسب می باشد. سوسن بنفش نیز می تواند انتخاب خوبی باشد.

-برای بازنشستگی

دسته گلی که در آن گل های رز ، داوودی ، کوکب و ژربرا به کار رفته باشد ، بسیار مناسب و چشمگیر خواهد بود.

 

هدیه گرفتن گل

10 نوع گل‌ مناسب برای هدیه دادن به آقایان

شاید انتخاب گل مناسب برای مردان سخت باشد ، اما ما در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد تا شما با خیال راحت هر کدام از آنها را که دوست دارید هدیه دهید.

1-گل‌های گرمسیری

گل های گرمسیری برای آقایان بسیار مناسب و شیک می باشند. دسته گل گرمسیری برای همه فوق العاده عالی و شیک می باشد اما برای مردان می تواند یاد آور تعطیلات تابستانی و مسافرت های آنان باشد.

به عنوان مثال آنتریوم گیاهی گرمسیری می باشد که با گل های قرمز و برگ های سبز خود ، چشم هر مردی را به خود جذب می کند. یکی دیگر از گل های عالی و گرمسیر ،‌مرغ بهشتی می باشد. این گل شخصیت خاصی دارد و برای آقایان بسیار مناسب می باشد.

2-ساکولنت‌ها

ساکولنت ها برای مردانی مناسب می باشد که هنوز نمیدانند که به چه گلی علاقه مند هستند. تعدادی ساکولنت و کاکتوس کوچک نیز می تواند هدیه ای عالی برای مردان باشد و آن ها را خوشحال کند.

یکی دیگر از دلایلی که ساکولنت ها برای مردان مناسب هستند ، مقاوم بودن آنها می باشد. همچنین می توانید ساکولنت را بر روی میز او قرار دهید و حس گرمی طبیعت را به آن هدیه کنید.

2-گل‌های آبی

رنگ های آبی معمولا مردانه در نظر گرفته می شود و کمتر کسی می باشد که از این رنگ خوشش نیاید.

امروزه رنگ صورتی را به زن و رنگ آبی را به مرد نسبت داده اند و بسیاری از هدیه ها ،‌در این دو رنگ خلاصه می شوند.

آقایان معمولا با رنگ آبی احساس بهتری دارند و حس خوبی دریافت می کنند. زیرا آنها یاد گرفته اند که رنگ آبی مخصوص مردان می باشد. البته کسانی که فوتبالی و طرفدار پرسپولیس هستند ، ممکن است از رنگ آبی رضایت نداشته باشند.

 

دسته گل آبی

4-گل ارکیده

اگر مرد شما مرتب و منظم است و به خود ،‌ ماشین و زندگی اش توجه ویژه ای دارد ، گل ارکیده بهترین هدیه برای آن می باشد. این گیاه شکوفه های ریز و حساسی دارد و گیاهی می باشد که دنبال توجه و نگهداری است.

این گیاه را باید به مردانی دهید که قدر داشته های خود را می دانند و برای آنها ارزش قائل هستند. هر چند که بتوانند از ارکیده مراقبت بهتری کنند ، او با گل های زیبا اش به مرد شما پاداش می دهد.

گل ارکیده برای هدیه دادن به مردان احساسی نیز بسیار مناسب می باشد.

5- گل آفتابگردان

اکثر مردان از تخمه آفتاب گردان لذت می برند. این گل زیبا با رنگ های گرم و شخصیتی که دارد می تواند به قلب هرکسی نفوذ کند و جای خود را باز کند. گل آفتاب گردان می تواند هر خانه ای را گرم و با طراوت کند.

ریشه این گیاهان به گونه ای هستند که به چهار هزار سال قبل برمی گردد و هندی ها نیز انواع مختلفی از این گیاه را پرورش می دهند و از خام یا دانه های پخته آن برای اهداف دارویی در غذا استفاده می کنند. یکی از مناسب ترین هدیه ها برای مردان ،‌آفتابگردان می باشد.

دسته گل آفتابگردان

6-گل تیلاندسیا

آیا مردی که برایش هدیه می خرید حواس پرت است و نمی تواند به خوبی از گل و گیاه نگهداری کند؟ اصلا جای نگرانی نیست! گل تیلاندسیا را به او هدیه دهید. تیلانسیا گیاهی بسیار عالی می باشد. این گیاه نور زیادی نمی خواهد ، رشد بیش از حدی ندارد و به صورت طبیعی می تواند آب را از طریق هوا جذب خود کند. شما با اسپری کردن آب به این گیاه ، می توانید رطوبت آن را برطرف کند. می توانید کنار این گیاه یک اسپری نیز به مرد خود هدیه دهید.

7-گل لاله

آقایان از لاله‌های بزرگ بنفش، قرمز و زرد خوششان می‌آید. این گل زیبا با قد بلند و گل‌های رنگارنگ و برگ‌های سبزش می‌تواند هدیه‌ای مناسب برای یک مرد باشد.

لاله نمادی از عشق عمیق و گسترده می باشد و می توانید به شریک زندگی خود ، آن را هدیه دهید. همچنین این گیاه چون که در اوایل بهار شکوفه می زند ، نماد تولدی دوباره نیز می باشد. می توانید به نوزادان تازه متولد شده پسر ،‌ گل لاله هدیه دهید. همچنین می توانید برای کسانی که ارتقاع شغلی گرفته اند ، این گل را کادو کنید.

 

گل لاله8-گل داوودی

گل داوودی نمادی از دوستی و رفاقت می باشد و می توانید به دوستان خود ، داوودی هدیه دهید. نگهداری از داوودی کار آسانی می باشد و می توانید این گیاه را به صورت شاخه بریده هدیه دهید. گل داوودی در اندازه و رنگ های مختلفی وجود دارد. شما می توانید از رنگ های تیره گل داوودی برای هدیه دادن به آقایان استفاده کنید. البته که می توانید از رنگ های روشن نیز استفاده نمایید.

گل داوودی به آبیاری متوسط نیاز و منظم احتیاج دارد. بهترین دما برای گل داوودی 15 تا 25 درجه سانتی گراد می باشد.

9-گل رز

خب بلاخره رسیدیم به یکی از بهترین گل ها برای هدیه دادن ، گلی کلاسیک که همیشه خواهان دارد. رنگ های مختلف رز معانی خاصی را می دهند. اگر میخواهید برای مردی که دوستش دارید هدیه ای تهیه کنید ،‌گل رز قرمز را انتخاب نمایید. اگر می خواهید دوستی و رفاقت خود را به شخصی ثابت کنید ،‌ از رز زرد استفاده نمایید. اگر می خواهید به دوست خود نشان دهید که صداقت دارید ، از گل رز سفید استفاده کنید. همچنین شما می توانید از رز های بنفش و آبی نیز به عنوان کادو برای آقایان استفاده نمایید.

 

گل رز

10-گیاه بامبو

گیاهی چند هزار ساله که نمادی از شانس و موفقیت را دارد. اگر میخواهید به مردی که تازه ارتقاع شغلی گرفته است ، گلی هدیه دهید ، حتما بامبو را به عنوان هدیه انتخاب کنید. همچنین هدیه دادن بامبو به عنوان آرزوی موفقیت و خوشبختی نیز کارساز است.

بامبو در فرهنگ فنگ شویی عنصر بسیار مهمی می باشد. دقت داشته باشید که هیچ وقت 4 شاخه بامبو به مردی هدیه ندهید ،‌زیرا که نمادی از مرگ و نا امیدی می باشد. می توانید از دو شاخه هدیه بامبو استفاده کنید.

گل بامبو نگهداری سختی ندارد و هر کسی می تواند از آن نگهداری کند.

 

کلام پایانی

فرستادن گل برای مرد ایده فوق العاده ای می باشد چون گل ها زیبایند و همچنین راهی کم خرج برای نشان دادن عشق و اهمیت قائل بودن شما می باشد.  یک دسته گل رز زرشکی می تواند برای معشوق شما یک انتخاب بی نقص باشد و یک دسته گل تیره ارکیده ی بنفش فوق العاده برای پدرتان بی ارزش است. می توانید یک دسته ژربرا سبز را به برادر خود هدیه دهید. از نظر من گل ها جادوی همیشگی هستند.

ممنون که تا آخر همراه ما بودید. اگر سوالی دارید و یا بخشی را متوجه نشدید ، حتما در بخش کامنت برای ما ارسال کنید. همکاران ما پاسخگو نظرات شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *