از بین بردن انرژی منفی
زمان مطالعه : 13 دقیقه

از بین بردن انرژی منفی درخانه + هدایت کردن انرژی مثبت در منزل

در این مقاله می خواهیم به راه های از بین بردن انرژی منفی در خانه بپردازیم. همراه ما باشید.

نمیدانم که آیا شما هم به انرژی منفی اعتقاد دارید یا خیر! اما بسیاری از مردم عاشق سمبل های شانس مانند بامبو ، مجسمه های مانکی و نعل اسب برای دکوراسیون منزل خود هستند و معتقدند که آنها برایشان خوشبختی و سعادت می آورد.

با اینکه بیشتر مردم به اثر بخشی چنین چیز هایی اعتقاد ندارند ولی با این حال چنین نماد هایی در فرهنگ هر کشور مقدس یاد می شود. در ایران باستان نیز نماد های زیادی وجود دارد که هنوز هم در بیشتر مناطق کشور مورد استفاده قرار میگیرد.

در ادامه به نکاتی که باعث انرژی منفی در منزل می شود اشاره خواهیم کرد.

حذف چیز هایی که باعث انرژی منفی می شوند

-گل و گیاه پژمرده

گیاهان پژمرده و مصنویی را از دکوراسیون منزل خود حذف کنید. برای بسیاری از مردم نگهداری از گیاهان طبیعی بسیار دشوار بوده و وقت گیر می باشد. همین باعث می شود که بیشتر مردم برای دکوراسیون منزل خود از گیاهان مصنویی استفاده کنند.

علم فنگشویی معتقد است که گیاهان مصنوعی و پژمرده انرژی منفی زیادی با خود به همراه دارند و تاثیر مستقیمی روی خلق و خو و سبک زندگی شما خواهند گذاشت. به همین دلیل شما باید به طور مرتب گل و گیاه پژمرده را از فضای خانه‌تان دور کنید.

 

-اشیای تزئینی

هدایا و کادو های تزئینی و دکوری یکی از مواردی میباشد که ممکن است انرژی منفی را به داخل منزل منتقل کند.  اگر شما اشیا تزئینی دکوراسیون خود را از افراد ناشناس یا کسانی که دوست‌شان ندارید، کادو گرفته‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که آن‎ها را از فضای خانه‌تان دور کنید.

هر بار که شما نگاه به اشیاء میندازید ، احساسات منفی در ذهن شما تحریک شده و انرژی بدی به شما منتقل می شود.

 

-آینه های شکسته و لکه دار

شما باید آینه های شکسته و لکه دار خود را تعویض کنید. اگر آینه های شما سالم هستند اما مدت زیادی است که از آنها استفاده می کنید و قدیمی و لکه دار شده اند ، دست به تعویض آنها بزنید.

آینه های شکسته و لکه دار می تواند باعث اختلال در زندگی شما شود و حتی روابط شخصی شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

دقت داشته باشید که هیچوقت رو به روی درب اصلی خانه ، آینه قرار ندهید ، زیرا از نظر علم فنگ شویی با این کار انرژی مثبت به خارج از منزل منتقل می شود.

 

-کاکتوس یا گیاهان خاردار

از نطر علم فنگ شویی گیاهان خاردار مانند کاکتوس می توانند خلق و خوی خشن به شما وارد کنند و موجب ناراحتی در رابطه های عاطفی شما شوند. همینطور این گیاهان برای بچه های کوچک و حیوانات نیز می تواند خطرناک باشد. شما می توانید به جای آنها از گیاهان آپارتمانی لطیف استفاده نمایید.

 

-اتاق های نا مرتب

اگر می خواهید فضای منزل شما از هرگونه انرژی منفی دوری کند ، باید اتاق ها را از بوی بد و نا مرتبی پاک کرده و آن ها را تمیز نگهداری کنید. خانه های خود را به طور  مرتب جارو و گرد گیری کنید.

با اینکار ها شما می توانید انرژی منفی گوشه و کنار منزل خود را از بین ببرید. به این ترتیب نیرو های تازه به محیط منزل شما وارد می شوند و سلامتی و شادی را برای شما و اعضای خانواده تان به همراه خواهند داشت.

 

-ساعت خوابیده

شما باید ساعت هایی که مدت ها است از کار افتاده اند را دور بندازید. این ساعت ها می توانند باعث انرژی منفی در منزل شوند. همچنین بر روی انرژی شما نیز تاثیر می گذارند و شما را کسل خواهند کرد. البته که می توانید بر روی ساعت ها باطری جدید بگذارید و آن ها را دوباره فعال سازید.

 

ساعت

-ظروف شیشه ای

ظروف شیشه ای یکی از محبوب ترین انتخاب های مردم برای دکوراسیون منزل خود می باشد. سعی کنید تا ظروف شیشه ای ترک خورده را از آشپزخانه ، فضای ناهار خوری و سایر قسمت های منزل دور کنید و از آنها به هنگام آشپری و غذا خوری استفاده نکنید.

شیشه های شکسته و ترک خورده انرژی مثبت را مختل کرده و از بین می برند. این ظرف های شیشه ای شکسته انرژی منفی به محیط ساطع می کنند.

 

-استفاده از حیوانات

هیچوقت از پوست حیوانات مرده ، دندان و یا شاخ آنها برای تزئین خانه خود استفاده نکنید. این اتفاق امروزه به یک مد تبدیل شده است و همه از اینکار الگو گرفته اند. البته هیچ اشکالی ندارد که انواع خز یا پوست مصنوعی را برای تزئین خانه‌تان بکار ببرید.

همچنین بهتر می باشد تا از عکس حیوانات مرده به عنوان قاب برای آشپزخانه ، اتاق نشیمن و محیط های دیگر منزل خود استفاده نکنید. این تصاویر می توانند خاطره های بد مربوط به گذشته را برای شما به یاد بیاورند و موجب ناراحتی شما شوند. همینطور خوشحالی و شادی را از خانه از بین برده و محیط کاملا درخور انرژی منفی می شود.

 

-جا کفشی نا مرتب

ورودی خانه اولین چیزی است که شما در بدو ورود با آن مواجه می شوید و اولین احساس شما را تحت تاثیر قرار می دهد. فنگ شویی در این باره می گوید که ورودی خانه یکی از مهم ترین مکان هایی است که انرژی انسان را در بر می گرد ، اگر بتوان آن را شیک و خاص چید ، انرژی مثبت و اگر نا مرتب و زشت چید ، انرژی منفی به فضا روانه می شود.

روش های زیادی برای دکوراسون راهرو و ورودی خانه وجود دارد و تا حدود زیادی به دیواره ،‌ پنجره ، سلیقه و سبک دکوراسیون شما بستگی دارد. جا کفشی یکی از مواردی است که در تمام خانه ها وجود دارد و تاثیر مستقیمی بر روی دکوراسیون می گذارد. کفش های پاره و قدیمی خود را دور بریزید تا زیبایی به راهرو شما بازگردد.

 

-نبستن در حمام 

یکی از نقاط خانه که باعث خارج شدن انرژی مثبت می شود، حمام و سرویس بهداشتی آن است. بنابراین وقتی از آن ها استفاده ای ندارید، درب های آن ها را باز نگذارید تا انرژی خارج نشود.

در حمام و سرویس بهداشتی خود ، می توانید از گیاهان زنده و با طراوت استفاده کنید تا کمی از جریان خروجی انرژی مثبت را کاهش دهد.

 

جا کفشی

هدایت کردن انرژی مثبت در منزل

-از گیاهان طبیعی کمک بگیرید

یکی از امر های مهم و حیاتی که باعث روانه شدن انرژی مثبت در خانه می شود ، استفاده کردن از گیاهان طبیعی می باشد. شما می توانید از گیاهان لطیف و زیبا برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید. گیاهان علاوه بر روانه کردن انرژی مثبت ، قادر به پاکسازی هوا نیز می باشند. بسیاری از گیاهان می توانند هوای محیط را از آلودگی نجات بدهند  و حس طراوت را به همه جای منتقل کنند.

استفاده از گیاهان در دکوراسیون منزل ، باعث زیبایی بیشتر منزل نیز می شود. بهتر می باشد تا شما از گیاهان آپارتمانی که نگهداری سختی ندارند استفاده کنید.

بهترین گل برای استفاده در محیط منزل ‌، گل صلح می باشد. این گل نگهداری بسیار ساده ای دارد و می تواند انرژی منفی در هوا را از بین ببرد و باعث شادی شود. علاوه بر اینها ، گل صلح زیبایی فوق العاده ای دارد.

 

-استفاده از عصاره گیاهان

یک روش خوب دیگر برای پاکسازی خانه، محل کار و یا هر چیزی از انرژی منفی استفاده از عصاره‌های گیاهی است. رایحه‌ی قوی عصاره‌های گیاهی، انرژی منفی را پراکنده می‌کنند و ضمنا به طور طبیعی هوای خانه را با طراوت کرده و انرژی مثبت را به خانه و زندگی شما دعوت می‌کنند.

یک مزیت دیگر از عصاره گیاهی این است که بیشتر آنها دارای خواص طبی هستند. ویژگی‌های آنتی باکتریال و ضد ویروسی آنها فضای خانه را سالم‌تر می‌کند. می‌توانید از انواع عصاره‌های گیاهی مانند لیمو، پرتقال، اسطوخودوس، مریم گلی، نعنا و گل رز استفاده کنید.

یک بطری اسپری را از آب پر کنید و 15 تا 30 قطره از هر نوع عصاره‌ای که انتخاب کرده‌اید در آن بریزید و آن را در فضای خانه یا محل کارتان اسپری کنید، مخصوصا در گوشه ها ، سمت پنجره ها و در ها. اینکار را هفته یکبار و یا هر وقت که کسل بودید ،‌انجام دهید.

گیاه زیبا

-پنجره را باز کنید

اولین کاری که برای از بین بردن انرژی منفی و سازگار کردن انرژی مثبت وجود دارد ،  باز کردن پنچره می باشد.

همه ما بار‌ها تجربه کرده‌ایم که چقدر هوای تازه توانسته حالمان را بهتر کند. سیلویا کریستمن، مربی رشد شخصی می‌گوید: «اولین قدم برای انتقال هوای منفی به بیرون از خانه باز کردن پنجره‌ها است.» سعی کنید روزانه حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت درب پنجره را باز بگذارید.

 

-عود بسوزانید

تحقیقات گسترده دانشمندان ، پزشکان و بزرگان گیاه شناسی بر روی عود نشان می دهد که رایحه مطبوع عود باعث رفع استرس ،‌ آرامش و سر زندگی در فرد شده و موجب دور شدن انرژی منفی در منزل می شود. کریستمن می گوید: سوزاندن عود باعث افزایش انرژی و ایجاد آرامش در محیط خانه می شود.

 

-از رایحه ها استفاده کنید

هاوکینز بنیان‌گذار دانشکده رایحه‌درمانی ونکوور می‌گوید: «روغن‌های اساسی دارای خواص ضدویروسی، ضد باکتریایی و ضد قارچی هستند و استفاده از آن‌ها در محیط‌های شلوغ می‌تواند به حفظ بدن در برابر میکروب‌ها کمک کند.  همچنین استنشاق روغن‌های اساسی و پخش شدن بوی رایحه‌ها در فضای خانه می‌تواند باعث تغییرات زیادی در بدن ازجمله فعال‌سازی سیستم ایمنی بدن ، تاثیر در فشار خون و فعال شدن هیپوتالاموس می شود. از همه مهمتر اینکه روغن های اساسی به دلیل احساسات مثبتی که در افراد ایجاد می کند ، باعث دور شدن ارنژی منفی در خانه می شود.

بهترین رایحه ها عبارت اند از: لیمو ، یاس ، مریم گلی ،‌ دارچین ،‌اسطوخودوس ، نعنا و…

 

-گوشه های خانه نمک بریزید

نمک ارگانیک تاثیر زیادی در از بین بردن انرژی منفی در محیط منزل دارد. می توانید در ظرفی آب و نمک را مخلوط کرده و آن را به مدت 24 ساعت در چهار گوشه خانه خود قرار دهید. سپس ظرف را بشویید.

همچنین شما می توانید نمک را در چهار گوشه منزل بریزید و بعد از 48 ساعت ، گوشه ها را با جارو برقی ، پاکسازی کنید.

 

-محیط خانه را تمیز و مرطوب کنید

بی نظمی بسیار استرس زا بوده و علاوه بر نا خوشایند کردن محیط ، باعث جذب انرژی منفی نیز می شود. در مقابل فضای مرتب و منظم ، باعث ایجاد آرامش و جذب انرژی مثبت می شود. حتی یک قدم ساده مانند مرتب کردن کشو ، آشپزخانه یا اتاق خواب می تواند بسیار کارساز باشد. سعی کنید تا مکان هایی که بیشتر از آنها استفاده میکنید را تمیز و پاکیزه نگه داری کنید.

 

-به نور پردازی خانه توجه کنید

مطالعات دانشمندان نشان می دهد که نور بر روی روحیه ، سلامت عاطفی و جسمی ما تاثیر می گذارد. تاریکی می تواند باعث جذب انرژی منفی در منزل شود. در طول روز سعی کنید تا با کنار زدن پرده ها ، از نور طبیعی نیز استفاده نمایید. زیرا نور خورشید باعث کاهش استرس ، افسردگی و افزایش آرامش و اشتها شود.

در شب ها منزل خود را با نور آبی (مهتابی) روشن نگه دارید. اگر لامپ سوخته ای در خانه شما وجود دارد ، سریعا آن را تعویض کنید.

 

-حذف کردن ضایعات در خانه

برای از بین بردن انرژی منفی در خانه ، باید انباری خود را خالی و یا مرتب کنید.  وقتی شما اقدام به جمع کردن لوازم و وسایل معدوم شده می کنید پس جایی برای ورود انرژی های تازه و نو در دکوراسیون شما باقی نمی ماند، بهترین کار برای شما این است که وسایل را تعمیر کنید و یا دور بریزید. حقیقتا شما با اینکار انرژی منفی را از منزل خود دفع کرده اید.

 

-استفاده از مریم گلی

یکی از روش های بومی آمریکا برای از بین بردن انرژی منفی در منزل ، سوزاندن مریم گلی می باشد. این عمل امری مشابه مانند اسفند دود کردن در کشور ما دارد. به این امر حتما توجه کنید که باید از نوع مرغوب مریم گلی استفاده شود. اگر از نوع مرغوب استفاده نشود ، برای افراد خانواده ، سر درد و حالات نا خوشایندی احساس می شود.

 

-استفاده از سنگ های انرژی بخش

استفاده از کریستال ها و سنگ های انرژی بخش یکی از راه های از بین بردن انرزی های منفی در خانه است از یک متخصص در این باره کمک بگیرید و سنگ های انرژی بخش را مهمان خانه خود کنید.

 

-استفاده از زنگ تلفن

شاید برای شما عجیب باشد که می توان از زنگ تلفن برای از بین بردن انرژی منفی و روانه شدن انرژی مثبت استفاده کرد اما باید بدانید که امواج صوتی ملایم انرژی بد را از فضای خانه شما دور می کنند ، پس روابط خود را با دوستان خود بیشتر کنید تا تماس های بیشتری در خانه رد و بدل شود و انرژی فوق العاده به شما منتقل گردد.

 

-استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون منزل

جالب است بدانید که رنگ زرد انرژی منفی را از خانه دور می کند و باعث خوشحالی و احوالات خوب میشود.

مهم ترین مکان برای استفاده از رنگ زرد ، اتاق خواب می شود. با اینکار شما با آرامش و شادی بیشتری به خواب می روید.

 

-سر تخت خواب را به سمت شمال قرار دهید

زمانی که صحبت از خواب و یا کار کردن می شود ، سر انسان باید همیشه به طرف شمال باشد.  بر اساس فنگ شویی، این موضوع باعث جریان بهتر انرژی می شود، زیرا این جهت با جریان انرژی کیهانی سازگار است. برخی ایجاد برخی تغییرات مثبت در خانه می توانید برخی مبل ها را به سمت شمال قرار داده و جریان انرژی مثبت را بهبود ببخشید.

 

-با کریستال ها از فضای منزل خود محافظت کنید

متاسفانه برای این تمرین نمی توانید رنگ های مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید. کهربایی سیاه را به عنوان کریستالی که انرژی منفی را از بین می برد می شناسند. سفید و رنگ رز کوارتز نیز از این جمله هستند.  کریستال را از کنار وسایل های الکترونیکی دور نگه دارید.

 

-زاویه های تیز را حذف کنید

یکی از مهم ترین قوانین فنگ شویی این است که تا جای ممکن زوایا و گوشه های تیز را در خانه کاهش دهید. این کار آسان نیست اما ارزشش را دارد. اگر می خواهید انرژی مثبت در خانه شما روانه شود بهتر است از وسایل گرد در دکوراسیون خود استفاده کنید.

 

-از رنگ خنثی استفاده نمایید

رنگ های تیره و غنی سرشار از شخصیت هستند. اما گاهی وقتی زندگی حسابی خسته تان کرده این رنگ ها تاثیرشان برای ایجاد فضایی آرامش بخش کاملا برعکس می شود. از هر چیز تیره ای دور نگه دارید چون حس بد و منفی را انتقال می دهد. همچنین رنگ های تیره باعث می شود تا فضا کوچک به نظر برسد.

شما می توانید از رنگ های آبی و قرمز استفاده کنید و از ترکیب متضاد آن لذت ببرید.

 

-عکس های خانوادگی خود را قاب کنید 

یکی از کار هایی که موجب حال خوب و انرژی مثبت در انسان می شود ، قاب کردن عکس های خانوادگی و دیدن آنها می باشد. برخی از عکس های خانوادگی و دوستانه که یادآور خاطرات شیرین و خوب هستند را قاب کنید  و روی دیوار و یا میز قرار دهید تا به شما و خانتان انرژی مثبت دهند. البته که شما میتوانید عکس های طبیعت را نیز قاب کنید و از آنها انرژی خوبی دریافت کنید.

 

-بهره گیری از زعفران

ادویه زعفران می تواند برای پاکسازی فضا بسیار کاربردی باشد. طبق سنت تیبتان (فرقه‌ای بودایی)، انرژی‌های شیطانی از بوی تند زعفران متنفرند و برای همین به دفع انرژی منفی کمک می‌کنند. بوی خوشایند زعفران را در داخل خانه پراکنده کنید تا انرژی های منفی تخلیه شود. مقداری زعفران را همزمان با غروب خورشید در ورودی خانه خود بپاشید تا با اینکار انرژی مثبت را به داخل خانه دعوت کنید. غروب خورشید زمانی است که روز و شب با هم متحد می‌شوند. رنگ درخشان زعفران می‌توانند تزکیه‌ی روح و نفس را در خانه افزایش بدهد. حتی می‌توانید کمی زعفران را با آب ترکیب کرده و در اتاق‌ها پراکنده کنید.

همزمان با پراکنده کردن زعفران در فضای خانه ، جملات مثبت و تشکر آمیز بگویید ، تا فضای خانه شما پر از انرژی مثبت شود.

رایحه طبیعی گلها نیز می تواند انرژی منفی را دور کند. گل های تازه را در گلدان کاشته و در اتاق خواب خود قرار دهید. شعم های معطر نیز می توانند ابزار خوبی برای پاکسازی باشند. حتی شما می توانید پوست پرتقال و یا لیمو را بسوزانید. بوی مطبوع و سرحال کننده آنها می تواند انرژی منفی را از محل دور کند.

مدیتیشن نیز ارتعاشاتی تولید می‌کند که انرژی منفی را از درون شما و از خانه دور می‌کند. خوب است هر روز مدیتیشن کنید.

 

ناراحت و شاد

 

همان طور که مطالعه کردید، در این مطلب تلاش کردم اشتباهاتی که در خانه انرژی منفی ایجاد می کنند را به همراه روش هایی برای جذب انرژی مثبت ، برای شما به اشتراک بگذاریم.

ممنون که تا آخر همراه سایت شرمیلا بودید ، اگر سوالی دارید و یا بخشی را متوجه نشدید ، برای ما کامنت کنید. همکاران ما پاسخگو نظرات شما خواهند بود.

معرفی گیاه پرسیکا
پیام زیبا برای عمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو
بستن

سبد خرید

اخیرا مشاهده شده
بستن

ایجاد حساب کاربری در شرمیلا!

رمز به آدرس ایمیل شما ارسال میشود.

از داده های شخصی شما برای پشتیبانی از تجربه شما در سراسر این وب سایت ، مدیریت دسترسی به حساب کاربری خود ، و اهداف دیگری که در سیاست حفظ حریم خصوصی ما شرح داده می شود ، استفاده می شود.

قبلا ثبت نام کردید؟
بستن

بستن

دسته بندی ها