گیاه عروسک پشت پرده
زمان مطالعه : 2 دقیقه

عوارض گیاه کاکنج یا عروسک پشت پرده چیست؟

آشنایی با گیاه کاکنج

نام علمی گیاه کاکنج Physalis Alkekengi و از خانواده Solanaceae می باشد. این گیاه بومی کشور مکزیک است.گیاه کاکنج دارای انواع گونه یک ساله و چند ساله است که این گونه ها به ارتفاع ۱۰۰ سانتی متر می رسند.این گیاه نام های دیگری مانند عروسک پشت پرده و فیسالیس نیز دارد.
برگهای کاکنج به صورت متناوب، بیضوی، نامنظم، نوک‌تیز ، دارای دمبرگی دراز شکل و کرکدار هستند که حاشیه برگ ها به صورت ساده می باشد.طول دمبرگ بین ۴ -۵ سانتی متر و پهنک برگ به ابعاد ۶ در ۳٫۵ سانتی متر است.در بین برگ های این گیاه گل های اصلی یافت می شود که در رنگ های سفید، آبی، زرد و ارغوانی وجود دارد.

گیاه عروسک پشت پرده

مادگی گل‌های آن شامل تخمدانی بیضوی، بی‌کرک و دو خانه می‌باشد و پس از رسیدن به میوه‌ای به صورت سته، به رنگ قرمز، به بزرگی گیلاس و محصور در پرده‌ای، قرمز رنگ تبدیل می‌گردد.

میوه عروسک پشت پرده از نوع سته بوده و در پوششی از کاسبرگ محصور شده است به همین دلیل به آن عروسک پشت پرده می گویند. این میوه دارای رنگ های زرد طلایی، نارنجی روشن و قرمز است و مقدار زیادی دانه به رنگ قهوهای مایل به زرد دارد. لازم به ذکر است طول میوه تقریبا ۳ سانتیمتر و قطر آن، به ۲٫۵ سانتی متر می رسد.

گیاه کاکنج

عوارض گیاه کاکنج یا عروسک پشت پرده

مضر برای خانوم های باردار:

چون گیاه کاکنج گیاهی قاعده آور است برای زنان باردار اصلا توصیه نمی شود. زیرا باعث سقط جنین شود یا مانع از بارداری می شود.

مضر مصرف برای سرد مزاجان:

مصرف کاکنج در رژیم غذایی برای سرد مزاجان بدون مصلح توصیه نمی گردد.

مصرف بیش از حد گیاه کاکنج:

در مصرف هر چیزی باید اندازه را رعایت کرد. نباید در مصرف گیاه کاکنج زیاده روی کنید مصرف بیش از 10 گرم آن در روز حتی باعث مرگ می شود.

 

گیاه کاکنج

نماد گیاه آلوئه ورا
معرفی گل سیزاب و روش نگهداری آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو
بستن

سبد خرید

اخیرا مشاهده شده
بستن

ایجاد حساب کاربری در شرمیلا!

رمز به آدرس ایمیل شما ارسال میشود.

از داده های شخصی شما برای پشتیبانی از تجربه شما در سراسر این وب سایت ، مدیریت دسترسی به حساب کاربری خود ، و اهداف دیگری که در سیاست حفظ حریم خصوصی ما شرح داده می شود ، استفاده می شود.

قبلا ثبت نام کردید؟
بستن

بستن

دسته بندی ها