گل سینره

علت پژمرده شدن گل سینره چیست | بیماری های گل سینره

زمان مطالعه : 3 دقیقه

آشنایی با گل سینره 

نام علمی این گل PERICALLIS HYBRID و از خانواده Compositae می باشد.این گل بومی جزایر قناری است که با نام های مختلفی مانند سینرر و یا سینرز شهرت دارد اما معروف ترین نام او سینره می باشد.
این گل بیشتر در آفریقا یافت می شود اما امروزه در ایران نیز کشت می شود.
این گیاه یک ساله و دو ساله است که از اوایل زمستان تا اواخر بهار گل دهی کند. رنگ گل های آن آبی، صورتی، بنفش، سفید و یا دو رنگ هستند.قطر این گل ها حدودا ۵ سانتیمتر است و به تعداد زیاد تولید می شوند و زمانی که همه گل ها باز شدند به تدریج عمرشان تمام می شود. حدود ۶ تا ۹ ماه پس از کاشت بذر، به گل می رود. اغلب بذر آن طوری کشت می شود که در نوروز گل بدهد.
ارتفاع این گل حدود ۲۰ تا ۴۰ سانتی متر می باشد. همچنین این گل دارای دو گونه پاکوتا و پابلند می باشد.
این گل را می توانید در آپارتمان نیز نگهداری کنید.
دارای برگ های بزرگ قلبی به رنگ سبز تیره با لبه دندانه دار است که به صورت طوقه ای قرار دارند و به طور معمول در گلخانه ها پرورش داده می شود.
همانطور که گفته شد این گیاه دوام خیلی کمی دارد و پس از یک بار گل دهی از بین می رود و باید آن را دور بیندازید.

سه گونه از این گل وجود دارد که در آپارتمان ها کشت می شود. در ادامه این سه گونه را معرفی می کنیم.

۱) سینرر هیبریدگلدرشت با بلندی ۴۰ سانتی متر

۲) سینرر ستاره ای در رنگ های بسیار متنوع و بلندی ۴۵ تا ۷۰ سانتی متر

۳) سینرر پر گل و پا کوتاه بصورت معمول بلندی بوته این گیاه بین ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتر می باشد.

گل سینره

بیماری ها گل سینره

آفت:

آفاتی وجود دارند که از شیره گیاهان تغذیه می کنند. به طور مثال حشراتی مانند شته، تریپس، کنه عنکبوتی و سفید بالک ها به گیاه سینره حمله می کنند و با مکیدن شیره آن را ضعیف می کنند.همچنین باعث انتقال بیماری‌های ویروسی به گیاه، دفورمه شدن گیاه و پوشیده شدن برگ‌ها با قارچ دوده می‌شوند.
برای اینکه از شر این آفت ها خلاص شوید سینره‌تان را با صابون‌های حشره کش سم پاشی کنید. سم را به خوبی به همه نقاط گیاه بزنید و منتظر تاثیر آن باشید. سم پاشی را هفته‌ای یک بار، یا بر اساس دستور گفته شده رو بسته سم، تکرار کنید تا زمانی که آفت از بین برود.

مرطوب ماندن بیش از حد:

تراکم گیاهان بیش از حد در کنار یکدیگر و یا مرطوب ماندن بیش از حد گیاه و شاخسار آن، می تواند باعث ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری قارچی ، لکه برگی، سفیدک پودری و کپک خاکستری شود.
برای اینکه از این بیماری جلوگیری کنید سعی کنید که بین گیاهانتان فاصله بگذارید تا هوا به خوبی عبور کند. همچنین گیاه را بیش از حد مرطوب نکنید.

گل سینره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *