ایده های جالب برای گل آرایی ارزان | چند ترفند ساده گل آرایی ارزان و شیک

زمان مطالعه : 4 دقیقه
زمان انتشار : 23 اسفند 1401
گل آرایی ارزان

در این مقاله میخواهیم به گل های ارزان برای گل آرایی بپردازیم. همراه ما باشید.

بسیاری از مردم امروزه برای تزیین و دیزاین گل آرایی ، با گل های گران دست و پنجه میزنند.

ما ایرانی ها جزء اولین کسانی بودیم که به یکدیگر گل هدیه میدادیم و این سنت از گذشته تاکنون ادامه دارد.

همینطور یکی از قدیمی ترین و در عین حال زیبا ترین سند تاریخی مربوط می شود به دسته گل که روی سنگ نگاره های تخت جمشید در دست داریوش که به 2500 سال پیش برمیگردد.

بعد از اسلام ، فرهنگ ما گسترده تر شد. در هر نوع جشن و یا ناراحتی از گل های مختلف استفاده میشد.

حضرت محمد (ص) میفرماید: به شب معراج گل سفید از عرق من آفریده شد و گل سرخ از عرق جبرئیل و گل زرد از عرق براق. این حدیث زیبا نشان میدهد که هدیه دادن گل میتواند چقدر زیبا باشد.

برای داشتن گل آرایی مناسب لازم است تا نکاتی را رعایت کنید تا گل آرایی مراسم شما بسیار شیک باشد. حتما در قراردادتان بگویید که از گل های تازه استفاده کنند و حدود هر قیمت را بپرسید. رنگ گل نیز حتما با تم مراسم شما مطابقت داشته باشد.

گل آرایی

 

معرفی گل های ارزان برای گل آرایی :

ممکن است شما به هر دلیلی نخواهید هزینه زیادی برای گل آرایی کنید. در چنین شرایطی باید از ترفند های گل آرایی ارزان مطلع باشید. به تشریفات بگویید که هزینه زیادی ندارید ، تا آنها با استفاده از تجربه خود ، گل آرایی با هزینه شما داشته باشند. این افراد با راهکار هایی که به شما پیشنهاد میدهند. دیگر لازم نیست هزینه های زیادی برای گل آرایی صرف کنید. همچنین از کیفیت گل آرایی شما نیز کاسته نمیشود. در ادامه به چند مورد از ترفند ها اشاره خواهیم کرد.

– استفاده کردن از گل های دسته دوم

معمولا مدیران تشریفات عروسی با هم هماهنگ هستند و میتوانند گل های دسته دوم برای شما و مراسمتان تهیه کنند.

در چنین شرایطی ، تشریفات هماهنگی‌های لازم جهت حمل‌ و‌ نقل گل‌ ها به سردخانه را فراهم می‌کند ، تا گل‌ ها تازه بمانند. گل آرایی با این نوع گل‌ ها، کمی ارزان‌ تر تمام می‌شود.

استفاده کردن از گل های دسته دوم میتواند راهکار خوبی برای صرفه جویی هزینه ها باشد. این گل ها آنقدر که تازه و شاداب هستند ، که هیچکس متوجه دست دوم بودن انها نخواهد شد.

تنها مشکل استفاده از گل های دسته دوم ، کمرنگ شدن رنگ های گل میباشد ؛ البته که شما میتوانید با خلاقیت این مشکل را حل کنید. وسایلی مانند رنگ گل تهیه کنید و آنها را با گل ها هماهنگ کنید.

 

– استفاده از گل مصنویی

یکی دیگر از روش ها برای کاهش هزینه گل آرایی ، استفاده کردن از گل مصنویی میباشد. اگر فکر میکنید که زیبا نمیشود ، میتوانید با گل های طبیعی ترکیب و زیابیی آن ها را چند برابر کنید.

گل های مصنویی در باغ ها و تالار های دیگر قابل رویت میباشد.

 

– استفاده از گل های ارزان

برای کاهش هزینه های گل آرایی ، میتوانید از گل های ارزان استفاده کنید. استفاده از گل های خاص و خارج از فصل باعث گران شدن گل ها میشود ؛ پس شما از گل های موجود در همان فصل استفاده کنید.

 

– گل آرایی در نقاط چشمگیر

برای کاهش هزینه ها در گل‌ آرایی ، میتوانید نقاط خاصی را مد نظر قرار دهید و در همان منطقه گل آرایی را انجام دهید.

بهترین مکان برای گل آرایی : جایگاه عروس و داماد ، درب ورودی و اتاق عقد میباشد.

همچنین میتوانید این کار را به مسئولین تالار بسپرید و بگویید که بهترین مکان ها را در نظر بگیرند.

 

– استفاده از اکسسوری ها

شما میتوانید در کنار گل ها ، اکسسوری قرار دهید. شما میتوانید از اکسسوری هایی مانند : شاخه ، برگ ، سبد ها و گلدان های فلزی استفاده کنید. چنین وسایلی خجم دیزاین را بالا میبرد.

با این روش میتوانید بدون استفاده از گل های زیاد ، دیزاین خوبی داشته باشید.

 

اکسسوری عروس

 

حتی کسانی که مشکل مالی ندارند ، میتوانند از این ترفند ها برای زیبایی و خاص بودن عروسی خود استفاده کنند و نتیجه مثبتی دریافت کنند.

ممنون که تا پایان همراه ما بودید. اگر سوالی دارید ، میتوانید در انتهای این مطلب برای ما کامنت کنید. همکاران ما پاسخگو شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *