گیاه سانسوریا در فنگ شویی

تاثیر معجزه آسای گیاه سانسوریا در فنگ شویی

زمان مطالعه : 8 دقیقه

گیاه سانسوریا جز بهترین گیاهان برای پاکسازی و تصفیه هوا میباشد. بسیاری از مردم معتقدند که سانسوریا در فنگشویی، ثروت و سلامتی را ایجاد میکند. برای آشنایی بیشتر با این گیاه در فنگشویی با ما همراه باشید.

آشنایی با گل سانسوریا

گیاه سانسوریا در ایران بسیار مشهور می باشد که سایز ها و گونه های مختلف و زیبایی از آن وجود دارد. سانسوریا از نظر رنگبندی بسیار متنوع است و بهترین رنگ آن ابلق می باشد. ابلق ها به نور بسیار زیادی نیاز دارند تا رنگ هایشتن نپرد و همانطور درخشان باقی بمانند.

از انواع دیگر گل سانسوریا میتوان به لوله ای ، پا کوتاه و نیزه آفریقایی می باشد. گیاهان سانسوریا در هر گونه ای که وجود داشته باشند، بسیار مقاوم هستند.

گل سانسوریا به آبیاری اندکی نیاز دارد و آبیاری زیاد باعث پوسیدگی برگ های آن میگردد. این گیاه مقاوم به محیط کم نور میباشد ؛ اما در این محیط رشد بسیار زیادی نخواهد داشت. این گیاه نور کامل را دوست دارد، نور کامل به معنای نور مستقیم نیست. سانسوریا هوای خشک را به هوای مرطوب ترجیح میدهد. هیچوقت روی این برگ ها اسپری آب نزنید.

حال وقت آن رسیده است که به دانستنی های جذاب گیاه سانسوریا بپردازیم.

 

نگهداری آسان گیاه سانسوریا

هر فردی حتی یک کودک نیز میتواند از گیاه سانسوریا نگهداری کند و از این نظر بسیار عالی است. این گیاه با نور کم هم سازگار است. فقط باید یادتان باشد که نور مستقیم به سانسوریا ندهید ، چون باعث سوختگی برگ های آن میگردد. همچینن سانسوریا به آبیاری بسیار کم نیاز دارد و همچنین به کم آبی نیز مقاوم است. فقط نباید به طور زیاد آبیاری شود ، چون ریشه آن پوسیده خواهد شد.

بعد از گذشت زمان دو سال ، دست به تعویض گلدان آن بزنید تا ریشه های آن آسیب نبینید.

بهترین دما برای گیاه سانسوریا 10 تا 15 درجه می باشد. از گذاشتن این گیاه در کنار وسایل گرمایشی و سرمایشی پرهیزد کنید.

سانسوریا به کوددهی خاصی نیاز ندارد. اما اگر میخواهید رشد خوبی از این گیاه ببینید ، در فصل بهار به آن کود بدهید. یادتان باشد که در فصل زمستان به آن کود ندهید.

گیاه سانسوریا معمولا به هرس کردن خاصی نیاز ندارد؛ اما اگر میخواهید، برگ های پوسیده آن را هرس کنید تا گیاه شما مرتب و زیبا شود.

 

اسم های عجیب و غریب سانسوریا

گیاه سانسوریا از جمله گیاهانی است که اسم های بسیار زیاد و عجیبی دارد. یکی از عجیب ترین اسم های این گیاه ،‌ زبان مادرشوهر می باشد. این نام به دلیل قسمت های تیز گیاه به زبان مادر شوهر تعبیر شده است. از نام های دیگر این گیاه میتوان به زبان شیطان اشاره کرد.

گیاه سانسوریا نام دیگری نیز دارد؛ آن هم گیاه شانس می باشد. روایت است که اگر این گیاه را درخانه خود نگهداری کنید صاحب شانس و ثروت میشوید و در فنگ شویی نیز وجود دارد. اما جالب است بدانید که نام اصیل ایرانی این گیاه ، درازا است که به دلیل برگ های دراز و بلند اش این نام را به خود اختصاص داده است.

در کل این گیاه با نام سانسوریا بسیار شهرت دارد و مورد استفاده قرار میگیرد.

 

ایا گیاه سانسوریا خوش شانسی می اورد؟

به عقیده چینی ها، هرشخصی که این گیاه را نگهداری کند ، خوش شانس خواهد شد. از خوش شانسی هایی که از این گیاه حاصل می شود میتوان به زیبایی ، ثروت ،‌رفاه ، باهوش بودن، توانایی در سرودن شعر و سلامتی اشاره کرد. سانسوریا به دلیل اینکه اکسیژن خود را در شب منتشر میکند، معمولا برای نگهداری در اتاق خواب بسیار توصیه می شود.

اگر میخواهید شما هم به این گیاه علاقه مند شدید ، حتما گیاه سانسوریا را بخرید و به خوش شانسی آن ایمان داشته باشید. اگر ایمان نداشته باشید ،‌ به نوعی برایتان اصلا شانسی همراه نخواهد داشت. به هر چیز که باور داشته باشید ، برایتان رقم میخورد. چه بهتر است که شما به انرژی های مثبت باور داشته باشید. شما میتوانید از بخش گیاه سانسوریا این گل زیبا و منحصر بفرد را سفارش دهید.

 

گیاه سانسوریا

 

گیاه سانسوریا تصفیه کننده هوا

گیاه سانسوریا میتواند باعث کشتن سموم در هوا شود و تصفیه هوا و پاک شدن آن را به همراه داشته باشد. این گیاه به جهت حذف بنزن، فرمالدئید و سایر سموم مضر، در لیست گیاهان پاک ناسا نیز قرار گرفته است.

اگر گل سانسوریا را در خانه نگهداری میکنید ، به احتمال بالا شما افسردگی نخواهید گرفت. انرژی ای که سانسوریا در سراسر خانه ایجاد میکند ، فوق العاده خواهد بود.

اگر رنگ برگ های سانسوریای شما زرد شده است، از بخش علت زرد شدن برگ سانسوریا علت ایجاد این مشکل را بررسی کرده و به شما کمک میکنیم تا گیاه شادابی داشته باشید و این مشکل را درمان کنید.

 

گیاه سانسوریا در فنگشویی

به دلیل اینکه این گیاه انرژی فوق العاده ای دارد، توسط هواداران فنگ شویی در دکوراسیون منزل در دستور کار قرار گرفته است. طرفداران فنگ شویی بر این باور هستند که این گیاه خلاقیت و انرژی را از خانه بیرون نمیبرد و در محیط خانه خودشان جریان را نگه میدارد.

همچنین داشتن این گیاه در خانه باعث کسب ثروت و پول زیادی می شود. شاید فکر کنید که این مسائل واقعی نیستند، اما باید بگویم که اگر واقعا به انرژی سانسوریا ایمان دارید، دچار شانس و ثروت خواهید شد. همانطور که گفتیم این گیاه خاص و بی نظیر انرژی های منفی را از بین میبرد و سراسر انرژی های مثبت و خوب به جو وارد میکند. به همین دلیل است که باعث رخ دادن اتفاقات خوب میشود.

بهترین جای گیاه سانسوریا در فنگ شویی، قسمت جنوب، شرق و جنوب شرقی خانه است تا انرژی های بیشتری را جذب کند و به خانه منتقل کند.

برای عده ای از شما حتما این سوال پیش آمده است که فنگ شویی چیست؟ در ادامه به اینکه فنگ شویی چیست نیز اشاره میکنیم.

 

فنگ شویی چیست

از نظر مفهومی، فنگ شویی یک سیستم متافیزیکی و شبه فلسفی است که هدفش هماهنگ کردن افراد و محیط با یکدیگر است. این ویژگی ارتباط تنگاتنگی با متد فلسفه تائو دارد. تائو نیز به اصل ارتباط اشیا و انسان اعتقاد دارد. در ترجمه تحت‌اللفظی فنگ شویی باید بگوییم که این عبارت به باد – آب اشاره دارد. فنگ یعنی باد و شویی به معنی آب می‌باشد. عناصری که در چین باستان جزء پدیدآورنده‌های طبیعت و ماوراء، از آن‌ها نام برده می‌شوند.

پس اگر بخواهیم در این جا نتیجه‌ای بگیریم که فنگ شویی چیست، باید بگوییم ترکیبی از هنر و علم. بهره بردن از تمرین‌های فنگ شویی شما را در استفاده از نیروهای نامرئی موجود در طبیعت بهره‌مند می‌سازد و جریان‌ساز حرکت در مسیر طبیعی جهان برای شما خواهد بود.

 

ایا گیاه سانسوریا سمی است؟

با تمام نکات مثبتی که از گیاه سانسوریا گفتیم ، باید به این نیز اشاره کنیم که سانسوریا سمی است! اگر کودک و یا حیوان خانگی دارید ،‌ این گیاه را از آنها دور کنید، چون اگر آن را بجویند، دچار مشکلاتی میشوند. دست زدن به برگ های آن مشکلی برای هیچ کس ایجاد نمیکند. فقط خوردن آن سبب مسموییت می شود.

همچنین بهتر می باشد که از دسترس کبوتر ها دور شود. همچنین از قسمت آیا گیاه سانسوریا سمی است؟ توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه کرده ایم.

 

گیاه سانسوریا

 

در این مقاله سعی کردیم تا تمام ویژگی های سانسوریا را بررسی کنیم تا شما با دانش کافی برای تهیه آن دست به کار شوید.

اگر شما مایل به خرید گل سانسوریا به صورت آنلاین هستید ، به صفحه اصلی سایت ما مراجعه کنید ، سپس بر روی گیاهان آپارتمانی کلیک کنید و سانسوریا را انتخاب کنید.

ممنون که تا پایان همراه ما بودید. اگر سوالی دارید، برای ما در انتها این بخش کامنت کنید. همکاران ما پاسخگو نظرات شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *