گیاه بنجامین

آموزش کامل روش احیای بنجامین | نجات گیاه بنجامین

زمان مطالعه : 2 دقیقه

آشنایی با گیاه بنجامین

گل بنجامین دارای برگ های سبز و تیز میباشد. این گیاهان به دلیل رشد خوب خود به حالت آویزان میشوند.

اگر گیاه بنجامین را در فضای مناسب بکارید به ۵ متر هم میرسد.

نام این گل به صورت انگلیسی به انجیر مجنون شهرت دارد.

بنجامین نیاز به مراقبت های زیادی نیاز دارد و نگهداری آن در آپارتمان و منازل ویلایی کمی سخت است ؛ اما اگر با اصول نگهداری از آن اشنا باشید و رعایتشان کنید ، این گل زیبا ، فضای خانه را شاد و با طراوت خواهد کرد.

اگر علاقه مند هستید تا با نماد این گل فوق العاده آشنا شوید ، به قسمت نماد گل بنجامین مراجعه نمایید.

گل بنجامین

روش احیای گیاه بنجامین

بایستی گیاه را تا جای ممکن به پنجره نزدیک کنید و در بهار بعدی تعویض گلدان را برای گیاه انجام دهید. همچنین اگر باز هم آفتی مشاهده کردید ، به سراغ استفاده از سم بروید ؛ سم مالاتیون مناسب بنجامین است
همچنین ممکن است که مشکل در آبیاری این گیاه باشد. برای تعیین روش آبیاری خاک گیاه را 2-3 سانتی متر کنار زده و انگشت خود را در خاک ان فرو کنید. اگر رطوبتی احساس نکردید ، باید به گیاه اب دهید.
هر ازچندگاهی زهکشی را کنترل نمایید و از باز بودن سوراخ انتهایی وخروج اب اضافی از گلدان مطمئن شوید. از جمع شدن اب در زیر گلدانی جلوگیری کنید و یا داخل زیر گلدانی(بین گلدان و زیر گلدانی) یک لایه سنگریزه قرار دهید ؛ به نحوی که خاک گلدان در تماس مستقیم با آب قرار نگیرد. این کار برای جلوگیری از باتلاقی شدن آب بسیار موثر است. پس از دو مرتبه آبیاری سعی کنید که گیاه را کاملا سیراب کنید. از طرفی دقت نمایید که آب از ته گلدان خارج شود تا گیاه به مرور دچار پوسیدگی نشود.

گل بنجامین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *