گل قاشقی

فواید گل قاشقی | اموزش نگهداری گل های قاشقی در خانه

زمان مطالعه : 4 دقیقه

گل قاشق گیاهی است که در اکثر خانه های نگهداری میشود. اما اگر دقت کافی نداشته باشیم و حواسمان به گل قاشقی نباشد ، امکان خرابی زودهنگام این گیاه می باشد.

برای دانستن فواید گل های قاشقی با ما در سایت شرمیلا همراه باشید.

گل قاشقی گیاهی می باشد که در بسیاری از خانه ها نگهداری می شود. این گیاهان دارای برگ های گوشتی و آبدار هستند به همین خاطر قادر هستتد تا سطح آبیاری کم و خشک را تحمل کنند.

چرا گل قاشقی گل نمی دهد؟

فواید گل قاشقی چیست؟

این گیاه برای درمان سر درد ، درد های مفصلی و مواقع پانسمان به ما کمک فراوانی میکند و در طب سنتی به کار میرود.

اما اگر زیاده روی شود ، باعث به خطر افتادن سلامتی میباشد.

دو مورد از فواید دیگر گل های قاشقی :

– پاکسازی هوا

نگه داشتن گل و گیاه و به خصوص گل قاشقی باعث پاکسازی هوای داخل منزل میشود و برای افراد بیمار های تنفسی مناسب میباشد.

– ایجاد احساس آرامش

گل های قاشقی میتوانند برای آرامش بیشتر و استراحت راحت بسیار موثر باشند. شما می توانید گل قاشقی را در اتاق خواب خود قرار دهید و یک خواب آرام و عالی را تجربه کنید.

گیاه قاشقی می تواند صداهای آلوده محیط را نیز کاهش دهد.

 

گل قاشقی

برای مشاهده انواع گل قاشقی کلیک کنید.

نحوه مراقبت از گل های قاشقی

بهتر است گیاه در فصل پاییز بارور شود.

قبل از کاشت آنها در گلدان و طبیعت ، کیفیت خاک را برسی کنید. خاک این گیاه باید سبک و دارای زه کشی بالایی باشد.

بهترین دما برای گل های قاشقی 18 تا 25 درجه سانتی گراد می باشد. این گیاه توانایی تحمل کردن دماهای بالاتر را نیز دارد ، اما در آن صورت رشد خوبی را به همراه نخواهد داشت. دقت داشته باشید تا گیاه را در فصل زمستان به داخل خانه منتقل کنید ،تا دچار سرمازدگی نشود.

آبیاری مهم ترین نکته در نگهداری گل قاشقی می باشد. گل قاشقی در برگ های خودش ، آب دریافتی را ذخیره می کند ، به همین علت صبر کنید تا بین دو آبیاری سطح خاک آن خشک شود. از آب های سرد و املاح بالا برای آبدهی گیاه استفاده نکنید ، چون به ریشه صدماتی وارد می کند. بهترین آب برای این گیاه ، آبی ولرم و بدون کلر می باشد.

گل های قاشقی جزء گیاهان مقاوم به کم نوری هستند. مکان اصلی رشد این گیاهان در جنگل های تاریک و بدون نور می باشد ،‌ به همین خاطر می توانند مکان های کم نور آپارتمان را به خوبی تحمل کنند. اما بهتر می باشد تا شما در روز حداقل 3 ساعت نور خورشید به این گیاه بدهید. دقت داشته باشید که نور باید غیر مستقیم باشد. نور مستقیم سبب سوختگی برگ های گل قاشقی می شود.

این گیاه در اوایل کاشت خود نیاز به تعویض گلدان ندارد ، اما بعد از گذشت چند سال ، باید ریشه های آن را بررسی کنید. اگر رویت کردید که ریشه ها از گلدان خارج شده اند ، یعنی وقت تعویض گلدان فرا رسیده است. در هنگام جا به جایی اگر دیدید که ریشه گیاه دچار بیماری شده است ،‌ آن بخش آفت زده را جدا کنید تا به بقیه گیاه سرایت نکند. همچنین دفت داشته باشید تا به گیاه خود شوک وارد نشود.

گل های قاشقی نیاز به رطوبت دارند ، به همین سبب باید در تابستان هفته ای دو بار و در زمستان هفته ای یکبار ، آن ها را غبار پاشی کنید. به علت شکننده بودن برگ های قاشقی ، غبار پاشی برای تمیز کردن آنها کافی می باشد.

ممنون که تا آخر همراه ما بودید. اگر بخشی را متوجه نشدید و یا سوالی دارید ، حتما در انتهای این مطلب برای ما ارسال کنید. همکاران ما پاسخگو نظرات شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *