گیاه آرالیا

نکات مهم درمان بیماری ها و مشکلات گیاه آرالیا صفر تا صد

زمان مطالعه : 3 دقیقه

نام علمی این گیاه Fatsia Japonica است.  گیاه آرالیا بومی شرق آسیا و جنوب کشور ژاپن میباشد. این گیاه میتواند در زیستگاه طبیعی خود تا ۶ متر نیز رشد کند. اما در آپارتمان ها تا ۱ یا ۲ متر بیشتر رشد نخواهند داشت.
این گیاه را به نام آرالیا دروغین نیز می شناسند.

این گیاه معمولا به عنوان گیاهی آپارتمانی و در داخل خانه نگهداری می‌شود ؛ البته می‌توانید آن را در خارج از خانه نیز قرار دهید. اما تطبیق پذیری مجدد با محیط داخلی خانه برای گیاهی که تابستان را در حیاط گذرانده کمی دشوار است. همچنین این گیاه به نگهداری زیادی احتیاج ندارد و میتوانید آن را به راحتی در آپارتمان های و محل کار هایتان استفاده کنید.
آرالیا را یک درختچه حساب می کنند. درختی کوچک با برگ های نازک به رنگ قرمز،مسی و سبز تیره که لبه های برگ حالت دندانه ای دارد.

گل زیبای آرالیا دروغین

بیماری ها و مشکلات گیاه آرالیا

برگ های آرالیا سیاه شده اند:

کاهش ناگهانی دما یا پایین تر رفتن دما از 0 درجه می تواند باعث این مشکل شود. سعی کنید ان را در مکانی قرار دهید تا سرمای زیاد به گیاه برخورد کند.

حشرات چسبنده روی گیاه آرالیا:

شته و شپشک آرد آلود، از مهم‌ترین آفاتی هستند که به این گیاه حمله می‌کنند. برای حل این بحران از آفت کش‌های طبیعی و شیمیایی مناسب استفاده کنید تا گلدان‌تان بتواند دوباره حال خوبی را تجربه کند.

گل ندادن آرالیا :

دلیل ایجاد این مشکل ، بزرگ بودن گلدان است. برای رفع آن در فصل بهار گیاه را به گلدان کوچک تری منتقل کرده و از کود های تقویتی مطابق دستور استفاده کنید تا گیاه شروع به گلدهی کند.

بلند و باریک شدن بیش از حد ساقه گیاه آرالیا :

هوا بیش از اندازه برای گیاه گرم است. گیاه را به محل سردتری منتقل کرده و شاخه های آن را هرس کنید.

ریزش برگ و خم شدن برگ های آرالیا:

دلیل به وجود آمدن این عارضه میتواند آبیاری بیش از اندازه ، تشنگی و یا گرم بودن هوا باشد. شرایط را بررسی کرده و دلیل را پیدا کنید. سپس به رفع آن اقدام کنید.

وجود لکه های قهوه ای روی برگ ها:

علت بروز این مشکل ، شدید بودن نور آفتاب میباشد. گلدان ها را به محل تاریک تری و با نور غیر مستقیم منتقل نمایید.

از بین رفتن رنگ برگ ها:

می تواند به دلیل کمبود نور باشد. گیاه را به مکان پر نور تری منتقل کنید.

ریز بودن برگ های جدید:

گیاه کمبود مواد غذایی دارد. باید به آن کود بدهید.

ریزش برگ:

گیاه خیلی تشنه است و هوا برایش خیلی خشک می باشد. گلدان ها را به مدت ده دیقه دردون تشت یا سطل پر از آب وارد کنید و سپس خارج کنید و آبیاری را تنظیم نمایید.

ریشه پوسیده شده و برگ ها زرد شده:

آبیاری بیش از حد باعث ایجاد این مشکل است و اگر ریشه گیاه بپوسد، حل بحران آن تقریبا غیر ممکن خواهد بود. برای آنکه گلدان‌تان به این مرحله نرسد، هرگز با آبیاری زیاد ریشه آن را با آبیاری زیاد خفه نکنید و زهکشی‌های گلدان را هر چند وقت یک بار بررسی نمایید.

گیاه آرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *