انواع گل بنفش با اسم | گل های آپارتمانی بنفش رنگ زیبا

زمان مطالعه : 8 دقیقه

بسیاری از دختران جوان ، به رنگ بنفش علاقه دارند و دوست دارند گلی با این رنگ در منزلشان داشته باشند. تا پایان این مقاله همراه ما باشید ، تا با بهترین گل های بنفش آشنا شوید.

باور کنید یا نه ، بنفش یکی از محبوب ترین رنگ های گل است. رنگ بنفش نماد خیلی زیبایی دارد. به طور کلی این گل نماد سلطنت است.

نماد رنگ بنفش چیست؟

بنفش بسیار زیبا و جالب میباشد و معنایی بسیار عمیق دارد. گل های بنفش نماد فریبندگی و عرفان را میدهند. این گل ها چه کم رنگ و چه پر رنگ نماد عشق در یک نگاه را میدهند. اگر شما عاشق کسی در نگاه اول شدید ، میتوانید گل بنفش را به او هدیه دهید. همچنین از دیگر معانی گل بنفش ، تحسین و شگفتی میباشد.

این گل ها بسیار عاشقانه و رمانتیک میباشند و میتوانید آن ها را در شب خواستگاری و سالگرد ازدواج نیز استفاده نمایید.

در ادامه گل های بنفش را معرفی می کنیم و در مورد هر کدام توضیح می دهیم.

گل های آپارتمانی بنفش

– اکسالیس بنفش

این گل بومی کشور برزیل میباشد. اکسالیس بنفش ، شاخ و برگ های بسیار زیبا و درخشانی دارد. برگ های این گیاه شبیه به پروانه های کوچک میباشند و بسیار شاعرانه به نظر میرسد. شاخ و برگ های ظریف و دل انگیز این گل ، دلبری میکنند. این گل به گل عشق نیز معروف است.

 

اکسالیس بنفش

 

 

– حسن یوسف

گل حسن یوسف ، گلی بسیار زیبا و با رنگ های گوناگون میباشد. اکثرا به عنوان گیاه یکساله از آن نگهداری میشود. رنگ زیبای برگ های این گیاه به دریافت نور کافی بستگی دارد ؛ هرچه نوری بیشتری دریافت کند ، کیفیت رنگ آن بهتر میشود. تکثیر این گیاه بسیار راحت میباشد. رنگ بنفش حسن یوسف میتواند به اتاق دلگیر شما ، روشنایی و دلبازی هدیه دهد.

 

گل حسن یوسف

 

– مارانتا لوکونورا

این گیاه با برگ های عجیب و غریب و فوق العادش ، برای نگهداری در منزل بسیار مناسب و جالب بنظر میرسد. مارانتا لوکونورا به عنوان رد پای خرگوش نیز میشناسند. این برگ های در شب بسته میشوند و ظاهری مانند کسی که دعا میکند دارد. به همین دلیل به این گیاه ، گل عابد نیز میگویند. مارانتا لوکونورا در شرایطی که رطوبت ملایم باشد و خاک به صورت متراکم آبیاری شود ، رشد میکند. در زمستان باید خاک این گیاه ، خشک تر از فصول دیگر باشد.

 

مارانتا لوکونورا

– کردلین 

برگ های کردلین ، بنفش  و قرمز میباشد. این گیاه بسیار متناسب با اتاق است. کردلین نور زیاد را دوست دارد. بیشتر گونه های این گیاه ، برگ هایی با رگه های مختلف رنگبندی دارد مانند: سفید ، صورتی و بفنش تیره هستند. گیاه کردلین به نوری که به او میرسد حساس است و باید در نقطه ای قرار بگیرد که نور کافی به او برسد.

 

گل کردلین

 

– شب تاب

این گل دوست داشتنی و جذاب با شاخ و برگ های مخملی و لبه هایی که به رنگ بنفش هستند ، بسیار مناسب خانه میباشد. درخشندگی و زیبایی این گیاه در مواقعی که نور میتابد ، نمایان میشود. گیاه شب تاب در جوانی به صورت عمودی رشد میکند و زمانی که بزرگ میشود ، مانند انگور گسترده تر میشود. همین امر باعث شده که این گیاه ، به گیاه مناسبی برای گلدان های آویز تبدیل شود. همانطور که در بالا اشاره کردیم ، شب تاب نور زیاد را دوست دارد و از خاک مرطوب لذت میبرد.

 

گل شب تاب

 

– کالاتیا

کالاتیا یکی از بهترین گیاه های آپارتمانی میباشد که این توانایی را دارد که با رنگ های زیبایش در خانه خود نمایی کند. گونه های این گیاه ، بنفش مایل به قرمز را در پشت برگ های خود دارند. هم از بالا نگاه و هم از پایین ، این گیاه سه رنگه میباشد.

 

گل کالاتیا

 

– گل وربنا

این گلها در رنگ هایی بین سرخابی و بنفش با شکوفه های خوشه ای بلند شکوفا می شوند. در صورتی که از این گیاه مراقبت می کنید حتما می دانید که گیاهی بسیار مقاوم است و طاغت زیادی دارد.

نیازهای خاک: به خاکی مرطوب و با زهکشی بالا نیاز دارد.

نیازهای نور خورشید: به آفتاب کامل نیاز دارد و در روز باید حدود 5 تا 6 ساعت نور مستقیم خورشید را دریافت کند.

نکته : حتماً خاک را مرطوب نگه دارید زیرا شرایط خشک می تواند از گلدهی وربنا ، جلوگیری کند.

وربنا

 

– اسطوخودس:

گیاه لاوندر یا اسطوخودوس یکی از خوشبو ترین گیاهان دارویی در جهان محسوب می‌شود که در مناطق مختلفی از ایران، هند، چین، انگلیس و کانادا به صورت خودرو رشد می‌کند. این گیاه علاوه بر آنکه به عنوان یک گیاه دارویی پرخاصیت در طب سنتی کشورمان و طب سنتی کشورهای چین و هند مورد استفاده قرار می‌گیرد ، به عنوان یک خوراکی مفید در سبد غذایی بسیاری از خانواده های آسیایی و اروپایی وجود دارد. جوانه های کوچک اسطوخودوس روی گلدسته های خاکستری نقره ای رشد می کند. عطر این شکوفه های کوچک می تواند برای تسکین استرس معجزه کند.

نیازهای خاک: نیاز به خاکی با زهکشی بالا دارد.

نیازهای نور خورشید: به آفتاب کامل خورشید نیاز دارد. در روز باید حدود 6 ساعت آفتاب به طور مستقیم به او برخورد کند.

اسطوخودوس

 

– گل کلماتیس:

گونه Arabella کلماتیس در یک رنگ قرمز زیبا شکوفا می شود و می تواند تا 3 متر ارتفاع داشته باشد. وقتی شکوفا می شود ، می تواند بیشتر از هر گیاه دیگری در فضای کمتر گل تولید کند.

نیازهای خاک: باید خاکی با زهکشی بسیار بالا داشته باشد.

نیازهای نور خورشید: به آفتاب مستقیم برای رشد نیاز دارد.

گل کلماتیس

 

– گل زنگوله:

گل زنگوله ای ، یکی از گل های زیبا و شگفت انگیز طبیعت هست که امکان کاشت ان در فضای آپارتمان امکان پذیر است. این گیاه فوق العاده زیبا ، فضای محل کشت را فوق العاده زیبا می کند ؛ چرا که گیاه زنگوله ای دارای رنگ های مختلف اعم از بنفش، قرمز، زرد، صورتی و سفید است.
این شکوفه های کوچک جذاب ، گلهای سرپوشیده و فنجانی شکل هستند که از رنگ سفید تا اسطوخودوس متغیر است. گل زنگوله ای پوشش های عالی زمینی ایجاد می کند و در باغ صخره ای شما رشد می کند.

نیاز های خاک: خاک استفاده شده حتما باید زهکش مناسب داشته باشد.

نیاز های نور: باید نور غیر مستقیم خورشید را دریافت کند. به یاد داشته باشید که آن را جلوی نور شدید آفتاب نگذارید چون به گیاه آسیب می رساند.

گل زنگوله ای

 

5.زنبق کوتوله:

گل زنبق با توجه به ظاهر زیبا و عطر خوشش طرفداران زیادی دارد و برای افرادی که مایل به نگهداری از یک گل چند ساله و بدون درد سر هستند ، بسیار مناسب می باشند .
این گل بین 270 تا 300 گونه مختلف در کل جهان دارد و ارتفاع آن تا 60 سانتی متر هم می رسد. گل زنبق در فصل زمستان به گل می نشیند و دارای رنگ ها و گونه های مختلف می باشد .

برخی از انواع این گل ، به صورت شاخه بریده و به منظور تجاری ، مورد استفاده قرار می گیرند و برخی دیگر که دارای اندام زیر زمینی ریزوم دار هستند ، مناسب برای کاشت در گلدان و باغچه می باشند .

خاک مورد نیاز: گل زنبق به خاکی با زهکشی خوب ، غنی و سبک احتیاج دارد.

نور : گل زنبق نیاز نوری زیادی دارد. به خصوص در دوران گل دهی نیاز به نور کامل اما غیر مستقیم خورشید دارد .

گل زنبق

– گل آلیوم:

آلیوم زینتی در طیف وسیعی از رنگ ها و ارتفاعات وجود دارد. آنها یک ساقه بلند و باریک دارند که در بالای آن یک گل شکوفه وجود دارد. گونه Globe master و Gladiator بلندترین و دارای بزرگترین سر گل هستند.

نیازهای خاک: به خاکی با زهکشی بالا نیاز دارد.

نیازهای نور خورشید: سعی کنید که برای آن نور آفتاب متوسطی را فراهم نمایید. نور  مستقیم گل را بسوزاند.

نکته: بخاطر داشته باشید که این گل مقاوم به خشکی است و ترجیح می دهد در سمت خشک تر پرورش داده شود.

گل آلیوم

 

برای مشاهده گیاهان آپارتمانی دیگر ، به قسمت گیاهان اپارتمانی مراجعه فرمایید.

نظرات (1)

  1. Ataya

    بسیار ممنونم گلی که دنبالش بودم را پیدا کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *