ارکیده

زمان مطالعه : 0 دقیقه

وقتی درباره‌ی زیباترین گل ها صحبت می‌کنیم، چگونه می‌توانیم از ارکیده‌ّها حرفی نزنیم؟ ارکیده‌ها گل‌هایی زیبا و با ظرافت هستند با حدود ۸۸۰ سرده و ۲۵۰.۰۰۰ گونه‌ی مختلف. آن‌ها با گلبرگ‌های هندسی شکل‌شان که به آن‌ها ظاهری حتی مطلوب‌تر و عجیب‌تر می‌بخشد؛ بیشتر شبیه یک ضد-گل به نظر می‌رسند. این گیاهان تزئینی بسیار خواستنی نشانه‌ی عشق، لوکس بودن، زیبایی و قدرت هستند و همچنین گل ۱۴امین سالگرد ازدواج به حساب می‌آیند. ارکیده‌ی صورتی نشان دهنده‌ی محبت خالص است در حالی که ارکیده‌ی گربه‌ای نماد دلربایی و فریبایی است. گل‌های ارکیده صورتی و سفید نیز می‌توانند به عنوان نشانه‌ای از همدردی تلقی شوند.

ارکیده ریشه ی یونانی داشته و اشاره به نرینگی و جنس مذکر دارد از این رو به دلیل نامش ارکیده از گذشته با معانی زایش ، جنسیت و نرینگی مرتبط است علاوه براینکه به گواه تاریخ ارکید با ظاهری شگفت انگیز ، سالهاست که با معانی عشق ، کمال و صبر درآمیخته است در دوران ویکتوریا ارکیده نماد ثروت و تجمل گرایی بود. رنگ های مختلف ارکیده حامل پیام های متفاوتی است. گل های خیره کننده ی و شگفت آوری که دسته گل های منظم و فوق العاده ای را خلق می کنند .

معنی و مفهوم هر رنگ گل ارکیده چیست؟
همانطور که هر یک از رنگ های ارکیده معانی متفاوتی دارند صورتی ایده آل ترین رنگ برای عزیزان تان در هر مناسبتی، ترتیب میدهند.
هر کدام از رنگ های ارکیده حامل پیام های متفاوتی برای مهم ترین های زندگیتان است. ارکیده به تقریبا تمام رنگ های رنگین کمان موجود است و این موضوع به علت تحسین و اهمیت آن ها اشاره میکند.
ارکیده نیز همانند رنگ های مختلف میخک که حامل پیامی است معانی متفاوتی دارد اکنون نماد هر یک از رنگ های ارکیده را بررسی میکنیم:

ارکیده ی آبی
با نادرترین گونه شروع میکنیم ، ارکیده ی آبی نشانگر معنویت ، تفکر و تعمق و البته کمیابی است ، ارکیده ی آبی میتواند بهترین هدیه ای به مادر و عزیزانتان باشد و افراد متخصص در زمینه انتخاب رنگ گل ارکیده را برای این منظور مهم میدانند.

ارکیده ی بنفش
نماد احترام ، اصالت و تحسین است. هدیه دادن یک دسته گل از ارکیده ی بنفش شیوه ی طبیعی برای ابراز احترام و تکریم به کسانی است که شما به جد آن ها را محترم میشمارید.

ارکیده ی قرمز
شهرت جهانی معنی خواستن و صبر را در بر دارد. ارکیده ی قرمز مناسب ترین هدیه برای کسی است که قلب شما را به طپش در می آورد.

ارکیده ی صورتی
ارکیده ی صورتی دوست داشتنی نماد زیبایی و مونث بودن است و نیز معصومیت و تحسین را به دریافت کننده می رساند. ارکیده ی صورتی را به کسی که به او عشق می ورزید هدیه بدهید

ارکیده ی سفید
سفید رنگ وقار، زیبایی و خلوص است. و ارکیده ی سفید نیز نشانگر همین پیام می باشد و مناسب ترین هدیه برای تولد یک کودک است.

ارکیده ی زرد
زرد رنگ شادی و خوشی است و نماد سنتی دوستی نیز می باشد؛ دسته گلی از ارکیده ی زرد میتواند هدیه ی زیبایی برای موفقیت یک دوست می باشد و همچنین این رنگ از ارکیده اشاره به تعهد نیز دارد.

ارکیده ی نارنجی
ارکیده ی نارنجی سمبول علاقه مندی ، اشتیاق و معنویت است و هدیه دادن آن میتواند حرکت جسورانه ای باشد.

ارکیده ی سبز
سبز رنگ طبیعت و زندگی است. یک دسته گل از ارکیده ی سبز، آرزوی طول عمر ، خوشبختی و شادی و برکت را همراه دارد.

حقایق جالب و جذاب دیگر در مورد گل ارکیده
سایز کوچکترین ارکیده ی جهان 2 میلی متر است و این حاکی از آن است که گلهای ان تنها یک تک سلولی هستند. و جالب تر اینکه قطب جنوب تنها قاره ای است که ارکیده در آنجا یافت نمی شود.
رشد و اندازه ارکیده به رابطه ی همزیستی او با قارچ ها بستگی دارد. و این موضوع سبب شده که بلند و سازگار باشند و در اکوسیستم گسترده ای سازگاری یافته اند. طبق آیین و سنت ، گل ارکیده ی صورتی را به زوجی که چهاردهمین یا پانزدهمین سالگرد ازدواجشان را جشن میگیرند، هدیه میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *